Polecane posty

Berpaw    0

Witam koledzy

Interesuje mnie cena grochu polnego i jaki jest plon bo chciałbym zasiać na próbę w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie polecam ja siałem w zeszłym roku na próbę i nie jestem zadowolony. na początku super to wyglądało ale w czerwcu wdał mi sie zgorzel i pół pola poszło.

ja siałem grochopeluszke plon ok 3-4t. maks teraz za nasiona dawali mi 1500zł/t a płaciłem 2900zł/t bo brałem z centrali. to jest bardzo drogie w uprawie a z plonami i cenami nie ma szału. miałem siać w tym roku ok 2 ha ale daje sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Cena z dzisiaj 223 zł za 100 kg .Groch jest w stanie dać około 5 ton jak jest przypilnowany oraz bardzo ważne oprysk od chabrów aby czysty był . Średnio po 100 zł potem ,można sprzedać ,więc źle nie jest,stanowisko po grochu bardzo dobre i na pszenicę ozimą jak znalazł...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

W niektórych doświadczeniach COBORU odmiany jadalne(ogólnoużytkowe) plonowały nawet powyżej 7 t/ha, ale z drugiej strony można było zobaczyć bardzo duże zróżnicowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

I co z tego. Jadalny jest lepszy na paszę niż ten paszowy. Wyżej plonuje, ma mniej substancji antyżywieniowych( możliwy większy udział w paszy). Typowo paszowy groch polny (peluszki, grochopeluszki) uzasadnienie ma jedynie na gorszych stanowiskach za względu na nieco mniejsze wymagania glebowe(IVb V). Wg mnie jego miejsce jest na wąskiej półce pomiędzy grochem jadalnym a łubinem żółtym.

bardzo zwięzłe I-III(IVa) bobik

luźniejsze I-IVa(IVb) groch siewny(jadalny)

również luźne IVb-V groch polny

V-VI łubin żółty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Koledzy a jaką zasiać mieszanke zbożowo-strączkową aby zebrac jakiś realny plon na glebach 4 klasy i nie mieć pużniej problemu ze zbytem tego


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZCBooster    3

A czy ktoś wie po ile jest teraz groch? Mam do sprzedania około 15t i nie wiem po ile ogłosić, a w tym roku mi się bardzo udał około 5,3t z hektara (odmiana Batuta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

odświeżam temat. jakie są ceny aktualne grochu ? warto się bawić w jego uprawę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeerMan    3

w skupie na południu łódzkiego dzisiaj powiedzieli cene za groch 800zł/t netto a było niedawno 100zł/t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

100 czy 1000? obecnie grochu już prawie nie ma (jadalnego i paszowego), ponieważ wszystko zostanie zasiane, więc do zbiorów ceny powinny rosnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ja jestem z północnego wschodu, za bardzo groch u mnie nie jest znany raczej bardziej łubin widziałem tez soczewicę. u Mnie padnie na łubin chodź prognoza cena jest bardzo marna :/ 

pozdrawiam :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huanmontoja    4

Jestem z Świętokrzyskiego wszędzie gdzie widzę na polach groch :)  Jak myślicie po żniwach będzie najlepsza cena czy przetrzymać i  po zimie pchnąć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

To że dużo zasiane  bo ludziska rzucili się na dopłatę ale znowu plony marne mają bo susza załatwiła od 1 t do 2,5 t z 1 ha grochu to nie wiele zeszłym roku były wyrze plony bo nawęd do 5 t . Tylko handlarze to wykorzystać chcą że jak duo zasiane to cena w dół a to nie prawda bo plon marny i cena powinna być jak zeszłym roku 1200 zł za 1 t  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Cena grochu wiem ze centrale kontraktowany płaco tarchalski po 0,90 + vat  handlarzyna  nie wiem ile płaci słyszałem ze coś koło 0,40 ale czy to prawda to nie wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czmochu97    17

My sprzedajemy po złotówce za kilogram. Zasielismy i dał nam około 4 ton, w tą susze to i tak bardzo dobry plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mannlicher    12

Podbijam temat. Macie moze jakieś kontraktacje na groch ? Jakiej ceny spodziewać sie po tegorocznych zbiorach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

no mało osób tu zagląda, jakieś ceny propozycje kontrakty ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenu84    0

groch polny, pow. opatowski

ostatnio był po 750 brutto, teraz skup akurat nie bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj