adikpl1

Unia Famarol PP 1,2 / PP 1,5 - prasy stałokomorowe pasowe

Polecane posty

proximaplus    11
Napisano (edytowany)

Z wyglądu wydaje się nawet całkiem,całkiem...ciekawe tylko jaka jest cena ;)

Edytowano przez proximaplus

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

Nie wiem dlaczego ale jak dla mnie 6 pasów to za dużo, może nie ma to znaczenia ale to mi się nie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Będzie bardziej podatna na zabrudzenia, mnie zastanawia jak jest zrobiony aparat od sznurka ? Jak on tam do komory wchodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Według danych zawartych na ich stronie nie oferują tej prasy w wersji z nożami, ciekawe dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Nie ma nawet owijania siatką. To ma być prosta i 'tania' prasa z komorą pasową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jak dla mnie siatka to podstawa, obwiązywacz sznurkiem nie potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroCentrum    0

Witam, obwiązywanie siatką zarówno w prasie walcowo-pasowej jak i łańcuchowej będzie dostępne w 2 kwartale tego roku. W prasach PP zastosowano opuszczaną mechanicznie podłogę pod rotorem, opuszczanie hydrauliczne będzie w opcji. Na tą chwilę producent nie przewidział docinacza ale z tego co mi wiadomo jeżeli ten model się przyjmie na rynku będzie robudowywany o dodatkowe opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroCentrum    0

Opuszczanie podłogi pod rotorem ma pomagać w razie zapchania się na rotorze, ułatwia dostęp w celu oczyszczenia zabitej masy. Standardowo podłoga może być opuszczona mechanicznie za pomocą klucza ( jest tam zastosowana śruba) natomiast opcjonalne hydrauliczne opuszczanie podłogi będzie można wykonać za pomocą hydrauliki ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Podobno jest duże zainteresowania ta prasą i w połowie roku mają wprowadzić też lepiej wyposażone modele, obwiązywanie siatką, centralne smarowania, szersze ogumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

cos cich w temacie.Firma reklamuje prase a gdzie ją można zobaczyć? Po kolędzie u dealerow zadzwoniłem do fabryki. Trochę informacji dla zainteresowanych.W przyszłym roku ma wyjsc z bogatszym wyposazeniem-tj z nozami i lepszym sterownikiem.Ma tez byc z aut. smarowaniem-tylko nie dopytałem się z jakim-podejzewam ze tylko jak w df 18 v -samych łancuchów.Na dzis mozna do tej maszyny zamontowac siatke za doplatą czego nie ma w specyfikacji.Robią tylko wersje 120 cm i trzeba czekac miesiąc na prase.Podobno jest to czysto polska konstrukcja ale poprzedzona próbami i testami-i doswiadczeniem co do podbieracza.Sam nie wiem co o tym sadzic bo jakos mi się nie chce wierzyc w te testy.Oglądałem df 18v-4 sztuki u jednego dealera i 6 u drugiego-to szczerze mogli by potestować z farbami i malowaniem.Na kazdej były slady korozji.Sprzedawca powiedział mi ze to dlatego ze zimą przyjechały i pewnie od soli.Juz chciałem powiedziec ze pewnie ze Słupska na kołach przyjechały ...i przez zaspy się przedzierały-ale nie warto podejmowac dyskusji.Taka "tania" prasa kosztuje co nowy samochód-a jeszcze nie widziałem na zadnym nowym w salonie korozji-ale rolnik to tylko doplacenia i do roboty-to sobie podomalowuje.Niestety nie uzyskałem informacji ile juz z fabryki ich wyszło i czy u kogoś już pracowała

Czekam na spostrzezenia innych-i czy warto kupować zwijke z nozami tylko do slomy i siana-chodzi mi o podsciolkę-słoma by była krótsza-czy w ogóle ktos to praktykuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Czy czysto polska konstrukcja to bym polemizował, bo pewnie podbieracz to na licencji DF bazuje ;P. Zamiast 120 cm to powinni 125 cm tak jak zachodnie prasy mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Nadal nie ma nowych informacji odnośnie tych pras?

5 cm aż takiej różnicy nie robi. Jak widać w prospektach i na zdjęciach można doposażyć prasę w szersze ogumienie i obwiązywać siatką. Dziwne jest tylko to, że obecnie nie posiada noży nawet w opcji. Skoro w standardzie jest rotor i wyrównywacz pokosów oraz koła gumowe podbieraka to jak na Polską prasę jeśli jest są takie rzeczy to noże powinny być tym bardziej a tu zdziwko. 53 + obwiązywacz siatką+ noże+ szersze ogumienie+ półautomatycznie smarowanie i wyjdzie ponad 60. Trochę drogo jak na "niby" prostą prasę a szkoda bo idealnie nadaje się do mniejszych ciągników. Gdyby nie taka cena, sam bym się zastanawiał. Trochę to jak zbieranie pewnych kontraktów za stary już pomysł gallignani ale cóż, oni trafili z pomysłem więc czemu unia nie może. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Na agroshow będzie coś więcej. Ma być też prasoowijarka master na prasie PP więc zapewne i noże będą dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Wiadomo już coś konkretnego nt zmian w tych prasach ? Warto ją kupić czy może szukać czegoś innego do 80 brutto ?

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Nikt nic nie wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

najnowsze wiesci -w sezonie 2014 nie bedzie dostępna.Podobno nie przeszła testów.Chyba już dom sobie spokoj z czekaniem na nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Skąd to info? Ale faktycznie na premierach jej nie było. Ciekawe co sie w niej kaszaniło bo i prasoowijarka miała być na tej pasówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
    • Przez chrap17
      Witam. Ostatnio zakupilem prase sipma z569/1, lecz w komplecie nie dostalem walka wom. Wiem ze musi być on z sprzeglem(sruba zrywalna) i chcialem do innego walka dolozyc widłaka z zabezpieczeniem lecz nie wiem ile ma wynosic siła  tego zabezpieczenia Nm. Jezeli ktos moglby sprawdzic na swoim wałku to bym był bardzo wdzieczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj