kamil16251290

Unia Kraj Polonez - wszystko o tych siewnikach

Polecane posty

grucha18    15

W czym są lepsze te redlice w Polonezie? Samoczyszczące? Czyli te w Poznaniaku sie zalepiają? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

No niekiedy gleba jak jest wilgotna to potrafi się oblepiać na redlicach. Nie piszę tu oczywiście o takiej glebie prosto po deszczu bo to tedy bez sensu było by siać.

Nie umiem ci powiedzieć czy są lepsze. Nie mam po prostu takiego polowego porównania.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Jakby ktoś był zainteresowany to informuję że będę Polonezy z podsiewem nawozu. Na razie będą 4m. To taka opcja aby szybciej Polonez zardzewiał :)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glabek    0

Mam pytanie do Kolegi, czy jest może rozważane wprowadzenie redlic jednotalerzowych. Widziałem takie rozwiązania w innych siewnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Nie, Polonez ma tylko redlice dwutalerzowe naprzemienne samoczyszczące i stopkowe. Tylko siewnik Plus ma jednotalerzowe redlice zakładane.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Zapewne przeraziła Cię cena oryginalnych.

Raczej zamienników nie ma. Zadzwoń do Agro Maszu i zapytaj czy ci sprzedadzą same kółka. Na pewno wiem że firma która produkuję takie kółka dla nas nie sprzedaje ich indywidualnie.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesc chlopaki mozecie napisac cos wiecej na temat siewnikow polonez uni kraj. Mam zamiar tekowego kupic i szukam informacji na jego temat. Bardzo interesuje mnie polonez na talerzach z tymi kolkami kopiujacymi. W podobnej cenie jest konskilde na jednym talerzu i bez kółek kopiujacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofamily    1

Mam D 3/900 z zeszłego roku z redlicami talerzowymi i agregat ares na talerzach, razem na hydropaku. JD 5M 100KM ciągnie bez problemu, ale ma problem z udźwigiem gdy skrzynia pełna, o nawrotach bez nadrzucania siewnika nie ma mowy, oczywiście na łyżce w turze też jest ok. 1t obciążenia. Zestaw pracuje na 70ha oraz usługowo, na razie bez zarzutu, zastanawiam się tylko czy nie dokupić zestawu dogniatającego lub/oraz grabki nie zastąpić jakimś lekkim wałem. Czy ktoś takie coś stosował czyli wał za siewnikiem?

Druga prośba dla użytkowników tego siewnika o podanie parametrów dla wysiewu celem porównania. Czyli na ile macie ustawioną dźwignię, zastawki oraz pokrętło z lewej strony dla owsa, pszenicy, jęczmienia. Wiem że zależy to od ziarna ale tylko orientacyjnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema

mam problem z siewnikiem polonez d a dokłądnie se wysiewem robie próbe krencana i ustawiam siewnik na tylko co chem a wyziewa mi znaczniem mniej rzepoaku  jedz różnic miedzy korba a kołem ponda 0,5 kg na hektarza co moze byćprzyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ustawiam według tabeli zastawki i denka zawsze kręciłem korba na hektar 1143 razy a kołem mam 1560 na hektar

 

Macie jakiś ling do sklepu internetowego gdzie można dostać  cześć do tych siewników ? podobno jest krucho bo firma się rozpadłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

chodzi mi na ile robisz 1ar czy 10arów

powinno się robić przy rzepaku na 10arów jest bardziej dokładna, krece kolem jak w amazone 154 a nie jak podaje tabela 156

sprawdz ciśnienie czy jest ok w kołach

no i umnie miałem fabrycznie nierówno denka ustawione i aparaty nierówno sypały

zastawki na połowę ustawione i ma wyjść norma

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam30    1

Mam pytanie odnośnie poziomu oleju w skrzyni jak zmierzyc ile ma być jest miarka na wyposażeniu  fabrycznym którego nie posiadam ,i nie wiem ile powinno być. A czy do siewu rzepaku na której zębatce małej czy duzej przy skrzyni ma być łańcuch założony bo w instrukcji pisze raz tak raz tak i nie wiem czym sie sugerowwac bo pewnie bład w druku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiam ja mam tylko jedna zembatkę . a czy ktos wie jak ustawiać głębokość wysiewu na koła kopiujono-dogniajacych ? na rzepak i na przenice rzepak sie sieje płytko i czy ktos wie jak ustawic te kółka  mam  starego typu te z długimi mocowaniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siewnik polonez d550/3 Powiedzcie mi jak to jest np pszenica trzeba kręcić kołem 15,6 obrotu na 1 ar a korbą 9,2 raza według tabeli wysiewu więc moje pytanie dlaczego jak kręcę kołem 15,6 to korba obraca się 10,5 raza ??Czy nie powinno tak być że 15,6 obrotu kołem da 9,2 obrotu korbą a nie 10,5. Oczywiście może być tak że doliczony jest poślizg koła ale prawie dwa obroty kołem aż doliczone?

Czyli wychodzi mi że gdy kołem kręcę niecałe 14 razy to korba obraca się wtedy 9,2 raza...  oczywiście sprawdzałem to kilka razy. Powiedzcie jak u was to wygląda bo norma wysiewu mi się nie zgadza .... .  Mam nadzieje że się  ktoś wypowie na ten temat bo męczy mnie to. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam
      Czy ursus 1201 da rade z broną wirową 3m hydropak plus siewnik
      Pozdrawiam
    • Przez Dawidek190
      Witam! Kupiłem niedawno od handlarza siewnik nabudowany Nordsten NS3040 na agregacie Doublet-Record. Niestety nie dostałem do niego tabeli wysiewy i instrukcji. proszę o pomoc.
    • Przez malorolny121
      Zamienię lub sprzedam komplet talerzy  lm  30 to są  do wysiewu na szerokosc 30/36 metrow a mi są  potrzebne talerze lm do rozsiewu na szerokość  15/18 metrow rozsiewacza uni brzeg. 
    • Przez kamil18fmr
      Witam wszystkich!
      Mam taki dylemat przy zakupie ciagnika rolniczego nh t6 z ogumieniem szerokości 600
      Czy ten ciągnik będzie mógł współpracować z pługiem Unia ibis L z 2012r na standardowych odkładniach? ( nie odkładniach typu long). Czy ślad po oponie będzie przykryty przez pług?
      Wiem, że
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj