Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pojdon    0

To słabo :(

 

Chciałem porządnie powiększyć swoją hodowle do 500szt. i liczyłem na 8 zł 

 

Może ktoś wie gdzie w województwie Lubelskim jest jakiś skup królików ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Pojdon jak najszybciej zlikwiduj hodowle.

 

Panowie takie sa czasy ze trzeba robic to co sie oplaca.Ja zlikwidowalem hodowlle krolika i zalozylem 2 ha malin .

 

Inaczej bedzie jak z tymi co howali swinie .Howali na sile bo ojciec i dziadek mial i tak ich gnoja i traca komornicy juz na nich siedza.

 

panowie z wlasnego doswiadczenia na krolika teraz nie ma chetnych. Trzeba zlikwidowac i wrocic za rok czy dwa.nie wiadomo kiedy jak bedzie czas.

 

teraz z krolikiem jest jak z czarna pozeczka.........niestety

 

panowie co z tego ze za krolika wzielo sie 5 tys jak produkcja 6. teraz doradzam likwidacje

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ze zbytem nie jest tragicznie, ja z roku na rok powiększam stado. Dużo królików hodowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

zaczynalem od 50 samic na koincu mialem 200 samic .Powiem ci tak bywalo roznie ,i bylo tez tak ze nie bylo komu sprzedac a tu 1500 sztuk krolika   a to nie kawalek metalu tu kazdy dzien ma znaczenie  .glownie zurzycie paszy a bylo tak ze chetnie brali

co do  ceny czasami jest tragicznie a ty nie masz wyboru.teraz jest tak ze nie chca krolika. a cena 6 zl to zarty i jestes na stracie.koszt granulatu ,szczepienie i jestes na minusie duzym plus problem ze sprzedaza a jak juz to po smiesznej cenie.

 

podziekowalem czekam na lepszy czas dla tego nie sprzedaje klatek.

 

cena robi sie oplacalna przy minimum 8zl za kg zywca.Bo tez nie chodzi o to zeby sie narobic i zarobic a na koncu na parti 200zl miec a tak jest przy cenie 7,50zl.Ponizej tej kwoty strata a powyzej 8zl wyzszy zysk.Ale teraz z krolikiem od paru miesiecy fatalnie i cena od 7 idzie w dol.

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojdon    0

Dzięki za info.

I chyba po prostu będę hodował tylko dla siebie i rasowe.

 

A co do malin to cena już będzie raczej spadać może jeszcze z rok się utrzyma i będzie znowu 3, 2.coś  Ale też się opłaca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

tak ale masz 1500 krolika a slyszysz nie potrzebuje moze za miesiac i masz problem.Z malina nie masz problemu mowisz pocaluj sie gdzies placisz placowe na targu 12 zl i sprzedajesz.Krolika nie sprzedaz musialbys miec ubojnie.

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

moge poszukac natomiast na twoim miejscu nie dawalbym po tyle on jedzie na slowacje i bierze po 9 jak to pośrednik ponoc.tak slyszalem

 

ja nie jestem w branzy bo teraz krolik sie nie oplaca, ale poszukam numeru  jak aktualny to ci napisze na priv

 

ale pamietaj za taka ceną jestes gnojony i szmacony

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 3,5 na pewno nie oddam królika nikomu bo to jest bezcenna cena dla mnie za nic się nie zwróci chyba musiałbym żywić go tylko na trawie i nie dawać nic innego żeby wyjść na plus trochę. Jak byś znalazł jakiś skup to podeślij numer ale w miare dobra cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko ze to nie na umowe.Z moich obserwaji wyglada ze teraz szykajaq zywcAna gwalt jak sie uspokoi to i 5 zeta nie chca dac, jestem z malopolski

Siemka mam takie pytanko bo też jestem z małopolski i poszukuję jakiegoś skupu królików możesz mi powiedzieć gdzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byczek1996    7

Witam dołączam się również do pytania kolegi wyżej . Orientuje się ktoś o jakiś skupach w małopolsce albo innych województwach sąsiadujących z małopolską , i jakie ceny gdzie się kształtują oraz w jakiej wadze przyjmują króliki na skupie ponieważ gdzieś w "internetach" przeczytałem że pewien pan skupował króliki do wagi max 5 kg . Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

króliki to raczej hobby bo zarobić na tym jest trudno,u nas na rynku za mieszanca ok 5-6kg 30 -40ziko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

5kg to dużo?????Raczej nie ,ja mam zmieszane z czystym szarym olbrzymem belgijskim ale tak jak pisałem u nas na rynku to nie patrzą nie raz na walory rasowe tylko na kolor,a moje jednolite...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byczek1996    7

Ludzie często patrzą na kolory :) Chyba że z czysto rasowym belgiem mieszanka to 5 kg na mieszańca to ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Mieszane są zdrowsze , plenne i tańszy materiał hodowlany ,a przy dobrym żywieniu tez można z nich odtrzymać troche miesa.Dużo dzieciaków zwłaszcza w okresie letnim sprzedają króliki za przysłowiowego lizaka ,bo się nakociło i co z tym zrobić ^^  i tak zaniżają cenny.Za młodego ,dobrego samca Belga to trzeba te minimum 100 pare ziko dać a gdy dorośnie i chcesz zmienić reproduktora podchodzi pan znawca i CI oferuje 40 zł hmmmmmmmmmm bo tamten obok ma za 30zł hehe..Mało kto jest świadomym nabywcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlozki    2

 Orientuje się ktoś gdzie jest jakiś skup w woj. lubelskim ???

 Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez MariuszGrski
      Witam jestem zainteresowany hodowlą królików na większą skale tylko nie wiem gdzie bym mógł je sprzedać najlepiej żeby skup znajdował sie w woj.łódzkim, wielkopolskim albo kujawsko pomorskim.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj