Zaloguj się, aby obserwować  
Tomazi3p

Koszty rekultywacji gruntu ornego po budowie lini energetycznej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomazi3p    44

Witam! Mam pytanie do obecnych tu rolników, czy zetknęliście się z kosztami rekultywacji gruntu ornego po budowie linii energetycznej 110 kv. Przy budowie tejze linii wykorzystywany był cięzki sprzęt budowlany i samochodowy. Dodam ze te prace były wykonywane w okresie poznej jesieni przy wysokiej wilgotnosci gleby. Efektem tej pracy była nie tylko linia ale i tez posadowiony słup. Po inwestycji pozostało mi 0.4ha zniszczonych upraw oraz w/w powierzchnia do rekultywacji (koleiny do 0.4m, zastoiska wodne itp) . Zna ktoś w przybliżeniu koszt takiej rekultywacji gruntu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kosztów nie znam ale są kancelarie odszkodowawcze można podejść zapytać, oczywiście biorą od tego prowizję ale po sobie wiem że się opłaca.Poszukaj w swojej okolicy takiego biura np. w google. Swoją drogą niedostałeś już odszkodowania? Jak u mnie budowali gazociąg to dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Kolega jak mozesz to podaj jak ci wycenili ten gazociag bo u mnie własnie przymierzaja sie do budowy, moze byc na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Budowa dopiero została praktycznie zakończona, a ocene szkód była możliwa dopiero po roztopach sniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol9876    0

Orientujecie się może jaki geodeta jest w stanie ocenić stopnień rekultywacji gleby? Jaki jest koszt takiej usługi? Czy ktoś z was robil takie pomiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MT1997
      Chcialbym wybudowac chlewie w cyklu zamknietym, majac 80-85 ha. Na ile sztuk mialaby byc ta chlewia, ay mi starczylo zboza, a awet moze zostac Jakie mogly by byc koszyt budowy tej chlewi? i jaka firma wyposazy mi cala chlewie?
    • Przez SIEWCA
      Gdzie lokować obowiązkowe ubezpieczenie budynków i OC gospodarstwa, aby mieć pewność wypłaty odszkodowania gdyby nie daj Boże dotknęła jakaś klęska ? Podobno Concordia znacznie podniosła składki za budynki, ale wiem to tylko od agenta.
      Zreszta i tak już chyba nie można wypowiedzieć umowy ubezpieczenia bo termin minął 30 listopada, chyba że ktoś ma okres ubezpieczeniowy nie pokrywający się rokiem kalendarzowym.
    • Przez misio2614
      Witam wszystkich
       
      Ze względu na zbliżający się nowy sezon chciałbym się was spytać i doradzić czy może ktoś stosował odżywki z linii Yara
       
      Dokładnie chodzi o odżywianie dolistne z serii Kristalon oraz YaraVita
       
       
      Posiadam taką tabele dokarmiania z całej serii i chciałbym w tym roku zastosować odżywki z tej serii
      W poprzednim roku zacząłem z tymi odżywkami jednak tylko z Kristalonem zielonym bo on jest uniwersalny/zrównowazony
       
      Te odzywki wychodzą w miarę dobrze cenowo miedzy np. Agroleaf
       
      I dlatego jestem ciekaw czy ktoś z was stosuje z Yara
       
      Głównie chodzi mi o dokarmianie marchwi, pietruszki, buraczków ćwikłowych, selerów
       
      Przykład na marchwi to jest na początku;
      -Kristalon żółty (fosforowy) 3kg/ha
      -Kristalon zielony (zrównoważony) 3kg/ha x2
      -kristalon pomarańczowy (potasowy) 3kg/ha x2
       
      Średnio 3 kg kosztuje 30-40 zł więc przy maksymalnym dokarmianiu to 200 zł na hektar
       
       
       
       
      Co wy o tym myślicie zamiast stosować nawozy doglebowe ??
      Oczywiście chodzi o zmniejszenie dawki nawozów doglebowych ?
       
       
      Czekam na jakieś odpowiedzi
    • Przez jarekvip99
      Niedlugo bedziemy kupowac ziemie za 200tys i stad mam pytanie jakie beda koszty z tym zwiazane notariusz itp? dawno nie bylo ziemi kupowane wiec nie orientuje sie w temacie
    • Przez Slavvko
      Witam wszystkich, Potrzebuję pomocy jak zamocowany jest ceownik poprzeczny tura u dołu ciągnika T-25. Czy tylko w tych miejscach łaczenia przedniej ramy rurowj na 4 śruby z tyłem ? moze ktoś ma zdjęcia jak to jest rozwiązane. Jeśli na te śruby to jakiej grubości blacha jest przykrecona tymi śrubami. Pojechałbym do sklepu zobaczyć ale u nas nie mają takiego tura.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj