Zaloguj się, aby obserwować  
endzit

Agregat uprawowy Mandam flex czy Expom Wicher - który wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
endzit    26

Jak w temacie mam prośbę do użytkowników ww maszyn, chciałbym poznać opinię o maszynach, awaryjność, jakość uprawy i orientacyjny poziom ceny.. A więc co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Ja posiadam Wichra, teraz będzie jego 3 sezon i sprawuje się bardzo dobrze. Cieżki wał z tyłu bardzo dobry do rozbijania grud ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Ja chciałem wziasc z przednim walem plaskownikowym gesiostopy wal strunowy i wal croskil. Pytalem o cene mandama 4m to powiedział mi 25-26tys netto. Duzo nim pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Czy nie lepszy byłby Agregat Mandam TAL-c. Jest lżejszy, ma duże zębate talerze, mniejsze zapotrzebowanie mocy, można go połączyć z siewnikiem i jest to narzędzie zarówno do uprawy ścierniska po żniwach jak i uprawy przedsiewnej, nie zapycha się (można przerobić nawet nie koszone zboże) i ma duże prędkości robocze gdyż ciągnik ma z nim lekko przez co ma sporą wydajność. Mam taki agregat 1 rok - przepracował ponad 60 ha U mnie służy do zrywania ścierniska i jestem z niego zadowolony. Miałbyś narzędzie uniwersalne i co ważne nie straszne są mu susze (przy tej wadze wcina się w ścierniska i pozostawia za sobą równe pole).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Absolwent21 o wlóce zapomniałem ale też chce ;) a jaką szerokość masz? z jakim ciągnikiem ganiasz? czy coś byś w nim zmienił?

Pierzo posiadam taką talerzówkę i owszem w uprawie ściernisk sprawuje się super ale do uprawy pod buraki niestety nie nadaje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Zmienił bym jego szerokość bo mam 3 m ale był kupiony na Modernizacje i Agencja nie chciała sie zgodzić na większy. Połączony jest z New Hollandem 117 km, uprawia sie lekko i mysle że i 4 m poszedłby. Agregat ma swoją wagę i myśłe że z tym związane jest zapotrzebowanie na moc jaką sugeruje producent. Jeśli ciągnik będzie za lekki to mogą być problemy w transporcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

Mam wichra 3 sezon ja zakupilem uzywke za 8 tys przerobilem na pól zawieszany sam...dosyc sporo wystaje crosgil na tył i podrywało przud ciagnika....ogolnie jestem bardzo zadowolony z jakosci uprawy mam sporo gliniastych ziem robie nim 50ha rocznie..maszynka ma 5 elemantow pracy wsochody rzepaku i zboz bardzo rowne stroktora idealnie grozełkowata

 

wady nie da sie przacowac na mokrej zemi wały sie zaklejaja po 10metrach.....w bardzo lekkkeij ziemi lubi sie topic wał przedni ja lekko unosze na pompie i jazda.....pył i kurz zjada łozyska usczelnienie ne wytzrymuje chos koszt niewielki 25zł za łozysko z oprawa....kolega ma storma 6 metrow i podobnie siadaja łozyska tylko ze jego wazy 6 ton agregat

 

jeszce z nowych moge polecic unia marsa półzaiweszany ...ale bedzie grobo powyzej 30 tys

 

zapraszam na moj filmik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez aniaponczek
      Witam.Właśnie przymierzam sie do zakupu agregatu pościerniskowego.I zdecydowany jestem na Mandama kus 2.6 na sprezynach.Powiedzcie czy ta firma to solidna inwestycja czy jednak nie?bo dealer chwali ale on to sobie moze chwalić.
    • Przez DearJohn
      Witam, mam pytanie odnośnie wałów posiewnych Jacek, czy na lekkiej ziemi klasa IVa-V John Deere 5720 (85KM 4 tony) poradzi sobie z 5m Cambridge'a i jaką średnice wybrać, pytam gdyż producent dość ogólnie podał 86-96 KM a waga w 450mm a 530mm to 500kg różnicy więc na pewno ciągnik inaczej będzie szedł, jeśli są jacyś użytkownicy takich wałów prosiłbym o ciągnik z jaką robią i jak z zapasem mocy??  Z góry dzięki, Pozdrawiam.
    • Przez damianoooo
      Witam.
      Planujemy zakup agregatu ale nie wiemy jaki będzie dla nas najlepszy Gleby na których ma on pracować to 10h gliny 3 klasy w tym 2h zakamienionej i 15h 4-5 klasy. Siejemy 10h kukurydzy reszta to zboża w większości jare. Moje pytanie brzmi: Kupić bronę aktywną pod siewnik 2.5 m czy 2.5m talerzowy tolmet czy może coś w stylu unia kombi czy agromasz AU 4.2-5m (nowy) Myślę też nad expom wicher, unii max 4.0-4.5 lub mandam flex (używanym) proszę posiadaczy tych agregatów o wyrażenie własnych opinii agregat ma służyć głównie do uprawy przedsiewnej. Musi dobrze tłuc bryły bo mamy ich bardzo dużo na wiosnę Ciągany będzie aresem 120km o wadze 5.5t wyposażonym w przedni tuz  
    • Przez Schadow
      Witam przymierzam się w tym roku do zakupu ciężkiego agregatu uprawowego 4m, gleby mam mozaikowate od piasków po naprawdę ciężkie gliny i tak na oku mam 2 agregaty. Pierwszy to Expom wicher, druga propozycja to Agro-Tom UPH 
      Mam takie pytanie do was który z tych agregatów waszym zdaniem był by lepszy? Który zrobi lepsza robotę? Czy macie jakies doświadczenia z tymi markami? 
      I jak w Expomie sprawdzają się te wahliwe częsci robocze, czy nie ma problemu z kopiowaniem terenu? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj