ikar

DF Agrofarm 410 + Agregat Expom Krośniewice 3m

Polecane posty

ikar    4

Witam.

 

Czy ktoś posiada, albo zna kogoś kto ma Agrofarma 410 i agregat uprawowy bierny Expomu Krośniewice Wicher 3m ??

 

Jeśli chodzi o moc to ten traktor jest w sam raz do tego agregatu, tylko nie wiem jak z udzwigiem, czy podnośnik poradzi sobie z nim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Ja bym polecał Lech'a 3,6m z ,,bronami''


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ikar    4

Nie pytam się co mi polecacie!! bo agregat już mam! ( Wicher 3m ) i w cale nie jest zamały do niego!

 

Pytam się tylko czy Agrofarm 410 podniesie ten agregat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Napewno nie zamały...??


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

kolego ikar trochę nie rozumiem dlaczego zakładałeś ten temat. Przeglądając Twoją galerię widziałem, że masz Agrofarma i agregat Wicher - chyba, że to sprzęty znajomych ;) Udźwig Zetora 7341 to 4 000 kg a Agrofarma 4800 i Zetora, więc powinien dźwignąć bez problemów Wicher waży 1540 kg.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Napisano (edytowany)

podniesc podniesie ale bujać to trochę będzie i przydało by się co dodatkowego na przód albo tur

masz taki sprzęt i pytasz??????????

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ikar    4

Michufarmer - Zastanawiam się nad kupnem Agrofarma 410, tylko jeśli on nie da rady z wichrem to ten zakup mija się z celem, Udzwig Zetora to 3900kg a Agrofarma 410 4300kg. i zetor bez problemu podnosi wichra, ten Agrofarm kolegi nie podnosi wichra. i tego ja nierozumiem!!

 

Pytanie jest czy wszystkie 410 tak mają, czy tylko ten jeden??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Pytanie czy udźwig obu cięgników mierzony jest w osi cięgien czy 610 mm od cięgien. Jeżeli Zetor ma udźwig 610 mm od osi a Agrofarm w osi to masz odpowiedź na pytanie dlaczego Agrofarm nie chce podnieść Wichra ;) Można dokupić do Agrofarma dodatkowe siłowniki podnośnika, będzie podnosił 5300 kg ;)


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol6530    1

Ja kiedyś miałem lamborghini 1050 premium miał udżwig 4800 nie miał siłowników wspomagających i wicherka 3metrowego dzwigał bez problemu znajomy pożyczał i robił ursusem 1014 udzwig 4250 i i lżej będzie miał agrofarm jeśli założysz śrube centralną na górny otwór przy ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ikar    4
Napisano (edytowany)

Zetor i DF ma mieżony udzwig w osi cięgien, Agrofarm niema w opcji dodatkowych siłowników!

 

i żeby było ciekawiej to Case JX70 ma użwig 3000kg w osi cięgien, podniusł wichra i pojechał z nim ;)

Edytowano przez ikar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

To coś jest nie tak z tym DF-em,ja co prawda takich ciężkich maszyn nie dźwigałem nigdy,ale talerzówke o wadze 1100kg podnosi bez najmniejszych problemów,tylko,że czasami na bruździe podbije troche przodek B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Mój lambek też agregat uprawowo-siewny z pełnym siewnikiem podnosi bez problemu, mowa oczywiście o rozłożonym zestawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

Ile waży taki zestaw z pełnym siewnikiem?Ja na wiosne sprawdze swojego,zapne talerzówke i wrzuce na nią z 500kg,zobaczymy co sie będzie działo,ale podejrzewam,że przód poderwie i tyle w temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Waży 1500 kg, ( agregat, siewnik + zasypany siewnik ) ale jeszcze jak to podniesiesz to waga się zwiększy. Mam siewnik na talerzowych redlicach i lambek w tym zestawie trochę rzucał przodem. A jak wiesz mam tura na swoim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

No ja mam tylko standard obciążników i przy takim obciążeniu pewnie oderwie przód,ale głównie chodzi mi o sprawdzenie podnośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zetor i DF ma mieżony udzwig w osi cięgien, Agrofarm niema w opcji dodatkowych siłowników!

 

i żeby było ciekawiej to Case JX70 ma użwig 3000kg w osi cięgien, podniusł wichra i pojechał z nim ;)

no chyba jednak ma dodatkowe siłowniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuro95    4
Napisano (edytowany)

to ja swoim 420 podnoszę Lecha 3,6m bez problemu, tylko tyle że na transport przesuwam zieloną dźwignię podnośnika na sam tył i wtedy tak nie buja i nie dostaje w d*pę wszystko. Każdą zawieszaną maszynę jaką mam podnosi, do wglądu w profilu, więc z Twoim musi być coś nie tak.

 

Uprzedzając pytanie, nie mam dodatkowych siłowników.

Edytowano przez Zuro95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ikar    4

stabilność to dla mnie nie problem, ważne zeby podnosił, ten kolegi to nie podnosi ani wichra, ani przodu traktora, jeśli chodzi o wichra to największy cięzar jest na smym końcu.

 

podcepiomy - jakie masz siłownki wspomagające w Lambku, dwa jednakowe?, czy jeden większy a drugi miejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35
Napisano (edytowany)

Jeden większy a drugi mniejszy.

Igor89 - A jaka szerokość tego zestawu jest i jaki siewnik ma podczepiony ?

Edytowano przez podcepiomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja mam agrofarma 100 i wichera 3m. Zakładam na przedni tuz 550kg i nieraz potrafi zerwac przód. Jak nie miałem siłowników pomocniczych to nie dawał rady podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

Nie pamiętam szerokości ale chyba 2,8m,to jest zwykła talerzówka unia cut z wałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Nie pamiętam szerokości ale chyba 2,8m,to jest zwykła talerzówka unia cut z wałem ;)

 

Talerzówka czy agregat talerzowy bo to drugie będzie ważyć 1 t lub i więcej w zależności od wału z tyłu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

Talerzówka jej waga to 820kg bez wału także około 1100kg pewnie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

No to z siewnikiem raczej tego nie podniesie ( w sensie przód do góry poleci ) Ale mimo to spróbuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez dawidtrzeciak
      Witam. Poszukuję katalogu części do ciągnika Deutz Farh agrfarm 430. Może ktoś ma? A może ktoś wie gdzie i w jakim sklepie można to dostać. Byłbym wdzięczny bardzo za pomoc.
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj