Polecane posty

tomaszek12    15

Witam chciałbym się was poradzić jak ustawić kombajn do zbioru kukurydzy tzn.obroty bębna,szczelina na klepisku,wiater,ustawienie sit żaluzjowych.I mam jeszcze jedno pytanko czy jakbym w klepisku do zboża powycinał co drugi drut to czy by się nadawało do kukurydzy koszenia mam niewiele około 10 ha .Jaka modyfikacja kombajnu jest niezbędna żeby kosić kukurydzę.Proszę o odpowiedz posiadaczów kombajnów i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:blink: nic nie wycinaj, bo nie warto jak masz 10 ha qq to lepiej wynająć kombajn z przystawką i nie kombinować, ja jechałem swoim 80-tką Classem ale tylko na areale 0,5 ha :rolleyes: w grudniu przy temp. -8C ziarno co prawda nie wymagało dosuszania, ale problem był z olejem w hydraulice musiał godz. pochodzić zanim cokolwiek ruszyło :huh: ale potem już było OK. :D . Moje ustawienia maszyny podobne 80-85 obroty bębna miałem na 800 obr/min klepisko na 5 dziurce, sito żaluzjowe górne, otwartwe na 30%, dolne wymienne na specjale do qq fi16 mm :mellow: . Dodam tylko, że im bardziej wilgotne kolby tym bardziej klepisko dostaje w kość :huh:


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15
Napisano (edytowany)

kupiłem już przystawkę copello 844 bo myślę trochę w usługi uderzyć z tym najęciem kombajnu to jest trochę problem bo do takich kawałeczków nikt za bardzo nie

chce przyjeżdzać a u nas w okolicy nikt przystawki nie ma i trzeba kombajn z daleka ciągnąć a tak co swój to swój jadę kiedy chcę .Z tym klepiskiem to się boję żeby ziaren nie szczepało a i na piątej dziurce ale klepisko ustawione tak jak do zboża na 3mm i 13mm tak? Z czego masz zrobione dolne sita ja myślę z blachy perforowanej 2mm albo 1mm jak możesz to coś doradź.

Edytowano przez tomaszek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
-_- sita dolne kolego są orginalne Claasowskie do qq, z otworami okrągłymi fi 16 :mellow: jeżeli masz zamiar brać się za usługi takie sita dolne musisz mieć, dzisiaj to już nie problem w necie jest pełno ofert producentów dorabiających sita :huh: tym bardziej do Claasa Dominatora nie powinno być problemów :o jeżeli chodzi o uszkodzenie ziaren qq w moim przypadku to zjawisko nie występowało :blink: natomiast wybierając się na usługi radziłbym założyć przysłonę klepiska z blachy, wszystko jest w necie :rolleyes: w tym roku tzn. ub.r. 2012r koszt usługi wynosił 360-420zł/ha ^^ dodam tylko, że maszyna w qq dostaje niezły wycisk

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek323    4

kolego mój dominator 85 kosił kukurydze w Niemczech zanim został sprowadzony przez znajomego handlarza który nie wypiął się po zakupie tylko poprzerabiał tak jak trzeba do zboża ( sam się handlarz nie spodziewał tak przerobionego kombajnu). Teraz przejdę do rzeczy co miał przerobione a mianowicie o bębna zacznę to pojemnik na kamienie zaślepiony na bębnie przy cepach są pozakręcane blachy chyba zęby kolby w środek bębna nie wpadli (ja ich nie wykręcałem i tak zboże kosze) klepisko jest takie masywniejsze (pewnie tez do kukurydzy) tez nie zmieniałem tylko dźwignię co je trzymają i regulują przerobiłem trochę ( bo przy maksymalnym skręceniu kłos by przechodził) na wylocie klepiska jest przykręcony taki "grzebień" z drutu na to była przykręcona blacha która go zakrywała(blachę wywaliłem "grzebień" został) nad wytrząsaczami powinni być takie odrzutniki czy pod rzutniki (w katalogu widziałem) a tu zaślepione miejsca po nich. Sita górne to mieli spore otwory i takie wklęsło- wypukłe (nie pamiętam leżo jeszcze w stodole chyba) a dolne chyba było normalne i takie zostało (tez nie pamiętam) za to pamiętam i z tum było najwięcej roboty kłosowy kanał z tył zaspawany, ślimaka co podaje do przenośnika kłosowego i tego przenośnika kłosowego tez nie było wszystko zaślepione. Chyba wszystko wymieniłem po tym złym początku i 10 latach użytkowania złego słowa nie powiem i na bizona nie zamienię nigdy choć zamierzam zmienić na nowszy model w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15

do maniek 323 jak widzę mam do ciebie niedaleko jestem z okolic sokołowa podlaskiego jak możesz to wyślij mi swój numer telefonu na e-mail tomparkiet@op.pl to zadzwonię i może byśmy się umówili to bym wpadł do ciebie jak by nie było problemu i byś mi pokazał co i jak to było przerobione w twoim kombajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek323    4
Napisano (edytowany)

dobra zaraz do ciebie napisze, ale morze ktoś się jeszcze wypowie jak ustawić kombajn podstawowe rzeczy (nie koniecznie ten model) do kukurydzy mniej inwazyjnie jak mój bo on kosił tylko kukurydze ale dużo osób kosi zboża później trochę zmodyfikuje i kosi kukurydze

Edytowano przez Maniek323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Kolego zapomnij. Słabe wymłócanie a do tego obawa że się zapcha. Moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonek614    0

Witam, Co do moich doświadczeń z przerabianiem kombajnu(co prawda nie dominatora ale podobnie) zaczynamy od przodu kombajnu, czyli gardziel, musimy podnieść łańcuch listowy do góry i albo jeżeli jest to wyregulować jak producent przewiduje. Następnie jeżeli jest taka konieczność ściągamy cały gardziel np ciągnikiem z turem( chyba ze jest to kombajn new holland to ma zaczepy na tuza). w następnej kolejności zakładamy blachy, przysłony na bęben młócący(zapobiegają wpadnięciu kolby do środka i zapewniają lepszy omłot w wilgotne dni. Kolejną rzeczą bedzie klepisko zmiana na wieksze ogólnie i to wszystko jeżeli chodziłoby o system omłotowy.

A jeżeli zajmujemy sie sitami to sito dolne jest wyciągane kompletnie i bez problemu wystarczy nam sito górne które bez problemu da nam czyste ziarno, i porada dla młócących w mokre dni to wyposażyć sie w chaczke na długim kiju i co jakiś czas czyścić podsiewacz i sito górne

 

POZDRAWIAM :)

Edytowano przez szymonek614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Mam dominatora 76 Kupując go miałem dołączone całe oprzyrządowanie do kukurydzy wraz z przystawką. Podobnie jak kolega wyżej z pomocą Tura ściągam gardziel, na bęben zakładam osłony, zmieniam klepisko ( to jest masywniejsze, grubsze druty i większe szpary). Podnoszę blachę tak aby nic nie wpadało do przenośnika kłosowego ( raz zapomniałem to nieźle się pozapychało). Zamiast grzebienia jest taka blacha z wycięciami Zakładam tylko sito górne z dziurami, które już nie można regulować. Do ccm nie ma problemu, jednakże ziarno mam trochę zabrudzone. Tam gdzie sprzedawałem w zeszłym roku kukurydze właściciel suszarni narzekał że jest zbyt brudne i albo kupie sita albo ode mnie już nie kupi. On w swoich kombajnach ma takie sita wyglądem przypominające zwykłe jednak mają większe szczeliny i takie będę musiał chyba dorobić. Kiedyś dorabiałem sita nie daleko Wrześni ale po jednym sezonie po prostu się rozleciały zrobili jeszcze raz ale i tak są kiepskiej jakości. Ciężko ustawić szczelinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Jaka przystawkę dokupić do claasa dom 85? Zeby w miarę szybko jechać i dobrze docinala? 4 czy 5 rzędowa? Silnik 125 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

4 rzędową, ja mam 5 do 170 koni. Silnik bez problemu sobie radzi, ale muszą być bardzo ponaciągane paski bo będą się ślizgać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez MichalP
      WITAJCIE.
      Mam pytanie  o ustawienie rozrządu w pekinsie 1006.6. Sam rozrząd złożony mam na znaki, ale  mam pytanie o koło napędzające pompę paliwę.  Na kole tym są  cyfry od 1 do 6. Na którą ustawiać cyfrę - znak ? 
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj