Zaloguj się, aby obserwować  
JAROKUBA

Wiązki elektryczne MTZ 82 gdzie kupić w Polsce

Polecane posty

JAROKUBA    0

Witam spaliła mi się instalacja w MTZ 82 93r. i potrzebuje kupić nowe lub uzywane wiązki instalacji kompletne i gdzie mogę to dostać ma ktoś linki do stron nazwy firm czy osoby prywane to proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
michal1993    459

W obecnych czasach lepiej jest wykonać instalację samemu. Wystarczy skołować schemat, zaciskarka za 50zł i jedziesz. Kable dostaniesz w elektrycznym, wsówki i koszulkę termokurczliwą też i taka instalacja będzie dużo lepsza niż ta gotowa kupiona i podejrzewam, że i tańsza. Sąsiad robił to twierdził, że wyszło taniej.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAROKUBA    0

Dzięki, że taniej to napewno ale że dłużej to też a o kasę bardzo nie chodzi tylko o tą dostepność towaru w Polsce nawet używanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalację wykonać samemu? Wiesz o czym piszesz?

 

Na dziś nie do kupienia konkretnych przekrojów przewodów, osłonek, nie mówiąc o kostkach w których są konektory, a nawet konkretnych konektorów (kontowe, oczka o większym przekroju przewodu). Wiem coś, bo wkładam takie coś w te maszyny (jest kupiona w woreczku zwinięta, nie zawsze pokrywa się w kolorach, a nawet kabli brakuje, zgodnie z schematem. Założenie nowej do ciągnika i połączenie na gotowe zajmuje około 8godzin roboty i jest konkretnie, 1x a dobrze i na 10lat wystarcza bez awaryjnie spokojnie – jeśli ktoś do lasu nie jeździ na zrywkę).

 

Lepiej szukać i kupić gotową w woreczku, a połączenie jej przez elektryka (podkreślam) nie stanowi żadnego problemu.

 

 

Ostrzeżenie pkt. 1.15

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

@ciemnozielony Ty chyba nie wiesz o czym piszesz.Człowieku, to nie komuna teraz wszystko jest.Kostki łączeniowe są, i to jakie chcesz.Konektory też-jakie chcesz Samemu można robić takie instalacje jakich świat nie widział.Tylko trzeba zachować odpowiedni przekrój przewodów i podłączenia.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkodnik14    3
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@ciemnozielony Ty naprawdę jesteś zielony w tym temacie. Po pierwsze tak jak @locke napisał wszystko można kupić, a po drugie w osiem godzin to bez problemu można zrobić instalację od zera, a nie tylko połączyć fabryczną. Ja w 12 godzin odbudowałem instalację w ładowarce manitou po spaleniu kabiny, a ona jest delikatnie mówiąc trochę bardziej skomplikowana od MTZ-a. Jedynie jedna rzecz którą napisałeś jest prawdą:

połączenie jej przez elektryka (podkreślam) nie stanowi żadnego problemu.

Bo dla Ciebie byłoby nie do wykonania.

Lepiej szukać i kupić gotową w woreczku,

I po 50 mth zaczną się pierwsze usterki, a czasami nie wytrzyma nawet tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Gość zadał konkretne pytanie . Gimbaza jak zwykle musi wykazać swoje racje zamiast pomóc .

Co do wiązek to w zależności skąd jesteś centrala MTZ w Wągrowcu tel509 302 346 lub Czarna Białostocka tel.: 85 711 01 20 . Zresztą istnieje coś takiego jak sprzedaż wysyłkowa najlepiej z Agromy .Unikałbym tych czarodziejów co to mają wszystko i do wszystkiego bo się można rozczarować .

 

 

Dobra, starczy już tego pisania nie na temat.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez jareko
      Poszperałem dzisiaj trochę po internecie i wyczytałem że do ciapka da rade założyć elektryczne wspomaganie kierownicy od renault clio 2.Wie ktoś może jakby to zrobić i czy zdaje to egzamin.A może od jakiegoś innego samochodu lepiej pasuje.
    • Przez RafZielak
      Witam.
      W związku z tym, że Kubota "zapomniała" o instalacji takowych gniazd w swoich ciągnikach, a przynajmniej w modelu M105S, a "nowa" prasa wymaga od nas doprowadzenia do niej min. 25 Amperów prądu musimy wyprowadzić gniazdo w standardzie DIN/ISO 9680 (standardowe dla większości zachodnich ciągników). Niestety szukając takich gniazd mam totalny mętlik w głowie bo niby standard standardem, ale nawet w obrębie jednej firmy (GRANIT/COBO) znalazłem co najmniej trzy podtypy i teraz pytanie czy one są między sobą kompatybilne czy nie? Czy Cobo będzie kompatybilne z Granitem? Jakiej wtyczki powinienem się spodziewać w naszym Viconie bo nie ma na niej nic napisane? Macie jakieś doświadczenie z takimi gniazdami? A może oprócz GRANITa/COBO są inni producenci tańszych i podobnej jakości lub droższych, ale lepszych gniazd tego typu?
       
      Gniazdo: 50751305135 + Wtyczka: 50751305635 - Teoretycznie to Granit powyżej 25 A (Ku temu się póki co skłaniam)
      Gniazdo: 50751305136 + Wtyczka: 50751305635 - Teoretycznie to Granit powyżej 25 A
      Gniazdo: 22725038100 + Wtyczka: 22725036200 - Teoretycznie to Cobo powyżej 25 A
      Gniazdo: 50751305113 + Wtyczka: 50751305543 - Teoretycznie to Granit max. 25 A
      Gniazdo: 22725036100 + Wtyczka: 22725036200 - Teoretycznie to Cobo max. 25 A
       
      Pozdrawiam
      RafZielak
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez tom31
      Witam! chodzi mi po głowie zrobic elektrycznie otwierane znaczniki tylko jakos niemam za bardzo pomysłu moze na silowniku badz silniku [nawet znalazlem coś] http://magma.sklep.p...00W-LEWY.html�� konkretnie chodzi o znaczniki w hassi du100 moze kos juz robil cos takiego badz tez ktos podsunie jakis ciekawy pomysł.Licze chlopaki na wasza pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj