matx66

Drzwi przesuwne stara kabina C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matx66    0

Witam, niedawno dostałem od dziadka w prezencie 60-tke a dokładnie c-355 w opłakanym stanie i robie co mogę żeby ją podreperować, aktualnie zająłem się kabiną , to jest oryginalna kabina taka jak na przykładzie http://img4.sprzedaj...s-c-1748099.jpg , znalazłem drzwi przesuwne które były z niej wymontowane i teraz mam problem, podobno te drzwi suwają się na jakichś rolkach których niestety nie znalazłem, i nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia jak to wygląda i funkcjonuje. Jeżeli ktoś ma taką kabinę z działającymi drzwiami to bardzo proszę niech zrobi zdjęcie takiego mechanizmu i wyśle mi lub wstawi ,bo bardzo zależy mi żeby zrobić to jak należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    224

tu są przerobione na otwierane a tak jak kolega chciał mieć orginał to tam nie ma żadnych rolek chodzi metal po metalu nigdy żadnych rolek nie widziałem są tam takie chyba jak pamiętam kątowniki i po tym chodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matx66    0

no właśnie,niby to funkcjonuje,ale z tego co dziadek mówił to tam są jakieś ślizgacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolega się myli, są tam rolki.Skan z katalogu

Element z oznaczeniem N-N

post-42053-0-56548200-1359670282_thumb.jpg

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkeden    0

Jeżeli chodzi o takie rolki to widziałem coś podobnego przy firankach na naczepach. Może poszukaj w sklepach z artykułami do ciężarówek, a nóż się coś dobierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego wywal tą kabinę na złom szkoda twoich uszu. Na pewno za parę groszy można kupić kabinę a nie blaszaną puszkę która niszczy słuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djakdeere    0

Kabiny nowe widziałem na allegro od 2500 brutto, a niektórzy sa w stanie nawet dowieźć w każde miejsce w Polsce za 100-200pln

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja na jednej 60 mam tą kabinę...Z zewnątrz nawet fajnie się prezentuje na ciągniku ale w środku to przy dłuższej robocie można szału dostać.....Dla większego chłopa ta kabina jest nie dobra ponieważ człowiek się musi garbić bo drogi nie widać...A jak siedzisz normalnie to silniczek od wycieraczki widzisz....Ja tą kabinę chyba zdejmę na żniwa, ale z drugiej strony jak deszcz to siedzisz w kabinie i ci na głowę nie leci....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znalazłem u siebie ten dolny prowadnik, brak osi oraz rolki.

Po śladach mogę określić następujące wymiary:

Średnica osi 8 mm, średnica zewnętrzna rolki 22mm, szerokość rolki 8mm(szersza nie zmieści się w profilu).

post-42053-0-50031900-1359711908_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

kolego na co Ci ten prowadnik, zima ciagnikiem czesto pewnie nie jezdzisz, a i jesienia pewnie za wiele roboty w ciezkich warunkach nie masz

latem w takiej kabinie nawet da sie wytrzymac-dach do gory

kabina jest jaka jest i nie kazdego stac aby w starego "grata" pchac ponad 2 tys. szczegolnie jesli jest malo uzywany, wazne ze sie na glowe nie leje

ja tam od kilku lat jak robi sie cieplo wyrzucam dzrzwi, jest wiecej miejsca, a i one same troche chalasu robia

chetnie zobaczylbym fotki jesli ktos ma przerobione na otwierane


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matx66    0
Napisano (edytowany)

właśnie o to mi chodziło, element z 2 fotki już znalazłem wcześniej tylko 1ka gdzieś się zapodziała, fajnie to widać na tym skanie z książki z częściami,teraz już łapie

a co do kabiny to mam 19lat i jeszcze się ucze,nie mam pieniędzy na kupno nowej kabiny, w polu narazie nie robie ale często jeżdże od A do B i odkąd ściągłem kabine to fakt że wygodniej bo miejsce i widoczność lepsza,ale jak odśnieżam w mróz albo deszcz pada czy nawet wieje podczas jazdy to niezbyt komfortowo,kabina jest jaka jest ale osłania kierowce i narazie musi być taka puszka,jak pójdę do pracy to zafunduje sobie nową, wielkie dzięki wszystkim za pomoc

Edytowano przez matx66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fota1 oraz Fota 2 to zdjęcia jednego elementu zrobione z obu stron, zatem nic Ci się nie zapodziało.

Te rolki wytocz sobie lub daj do dorobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matx66    0

tak, teraz jak sobie wydrukowałem to widzę jak to wygląda, mam taki element tylko bez osi i rolki,nawet otworu na oś nie ma . KRISTOFORn byłoby super gdybyś naniósł na tę fotkę z wytartą rolką wymiary,żebym mógł dorobić taki element,chociaż położenie osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Celowo zdjęcie zostało zrobione na kartce w kratkę byś mógł określić wymiary i rozstawy.Linie na kartce są co 5 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A ma ktoś przerobione na otwieranie do przodu??


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja sąsiadowi w tamtym roku przerabiałem, ale do tyłu otwieranie. Do przodu było by chyba lepiej, bo jak zrobiłem do tyłu, na koło, to opona zawadzała o dół drzwi, i wąskie wejście wyszło na dole, jak nogę stawia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No właśnie.Zrobił byś zdjęcie może co? :P


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23
Napisano (edytowany)

A ma ktoś przerobione na otwieranie do przodu??

U nas w c-355 zostało to przerobione, drzwi otwierają się pod wiatr czyli na koło. Trochę pracy szlifierką, 2 zawiasy i już. Opcja na koło wydaje się wygodniejsza podczas wysiadania, niż do przodu.

Edytowano przez UrsusFan1222

W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No ja też tak planowałem..Możesz zrobić zdjęcie? :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

@locke mamy te same kabiny i te same plany i ten sam problem :D:P

też myślę nad otwieranymi drzwiami na koło i zlikwidowaniu progu ^^

jeszcze mam w planach otwieraną tylną szybę i podwyższenie przodu kabiny

Edytowano przez --U--R--S--U--S--

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Celownik07
      Jak osiagnac taka wysokosc siedzenia jak na zalaczonym obrazku- to jest "fabryczna" wysokosc? Aktualnie u mnie lezy na plecaku a nie widze mozliwosci jakiejkolwiek regulacji. Dzis troche tam podlubalem : sworznie( te grube)  troche zpracowane ale nie jakos drastycznie- fabrycznie poblokowane, tulejki kompletne, sprezyny nie wyciagniete. Szukam jakiegos punktu zaczepienia od czego zaczac remont by osiagnac to co na zdjeciu. 

    • Przez tomb2
      Poszukuje w trbie pilnym sybole lakierów do C-360 Głównie chodzi mi o zółty ktorym malowane były blachy. Jakby ktoś miał jeszcze symbol siwego (blok silnika) i kremowego (felgi) Będe bardzo wdzięczny.
      Pozdrawiam
    • Przez krzys924
      Witam.. ostatnio miałem mały wypadek polegający na tym ze cofną sie wałek od pośredniego koła rozrzadu i zahaczył o przeciwwagę... rozebrałem silnik i okazało sie ze przeciwwaga jest strasznie luźna i zaczepia o blok silnika a wałek od tego koła pośredniego jest zgięty i mam w związku z tym parę pytań.. czy mogłem uszkodzić wał korbowy to znaczy czy mógł pęknąć lub zgiąć sie . czy dokupię oddzielnie jedna przeciwwagę i czemu ona sie poluzowała ???
    • Przez Marionos
      Witam
      Do pacjenta C360 z kabiną Sokółka przypasowałem Tura z prlu i o dziwo wieżyczki kolidują z kabiną.
      Po maksymalnym przespawaniu mocowań na sankach będzie oki, czy odpuścić?
      Sanki i kabina jak na zdjęciach:


    • Przez Maciek90
      Mam problem z obrotomierzem w C-360. Kupiłem linkę potrzebną do jego działania i wkręciłem ją na swoje miejsce tzn. pod prądnicą. Po uruchomieniu silnika linka nie kręci się. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj