Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmervip    78

Tego czy te są dobre to ci nie powiem ja swego czasu kupowałem cepy u Gąski w gotkowicach miedzy krakowem a olkuszem sklep z częściami do kombajnów i nie tylko, 3 lata temu kosztowały 500zł i jak by nie to ze trzeba je było wyważac to są naprawde dobre zadzwoń sobie tam i zapytaj www.gaska.com.pl


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja ważyłem na zwykłej domowej wadze bierzesz dwa cepy i warzysz każdego z osobna waga jednego jak i drugiego musi być taka sama jeśli nie to musisz troche przyszlifować albo przyspawać coś od środka cepa np kawałek druta i wtedy zakładasz po przekątnej i musi być git, tylko trzeba tak zrobić z każdą parą


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak Ty zamierzasz uzyskać identyczną wagę cepa zużytego i nowego?

Zużyte zawsze będą lżejsze, w końcu są wytarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie, nowe są cięższe od zużytych. Nie widzę by ktoś napisał, że zamierza wymienić nowe na nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

A ja nie rozumiem skąd sugestia że zużyte są lżejsze od nowych . Padło pytanie o komplet cepów nowych i o ewentualne ich wyważenie po co to wprowadzać jakiś zamęnt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Zatem sprawa wygląda tak, cepy a dokładniej karby na nich zwyczajnie się wycierają a to wiąże się z ich zmianą wagi i to nie jest sugestia a fakt.Chyba wiesz jak wyglądają zużyte cepy, no nie? Jak nie masz krzywej osi młocarni to wyważanie nie jest potrzebne.

Co do pytania z pierwszego posta to cena nie zawsze jest wyznacznikiem dobrego kompletu, a te z linka są przeznaczone właśnie dla mercatora zatem nie ma podstaw by móc twierdzić, że są złe lub dobre.Brak jest nawet informacji czy to jest część oryginalna czy pasujący zamiennik.

W razie pytań zapraszam Cię na PW

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

A widział ktoś żeby wymieniać jednego cepa na nowego a pozostałe zostawić stare?? twierdzisz kolego że wyważanie nie jest potrzebne, jeśli chcesz siedzieć na kombajnie jek na wibratorze i co roku wymieniać łorzyska to spoko, co do wycierania karbów to zazwyczaj wycierają sie prawie identycznie więc waga jest podobna, a co do ceny to za oryginalne byś musiał dać 4 razy tyle

  • Like 1

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Kolega Sznajdik pytał o komplet i nie pytał o wymianę jednej sztuki, poza tym cepy zawsze wymienia się kompletami, taka zasada.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No właśnie mnie to nurtuje jaka powinna być cena zamiennika w miarę dobrej jakości bo każdy może sprzedać zwykły płaskownik z karbami i otworami jako komplet w bardzo dobrej cenie a że nie orientowałem się ile oryginał kosztuje to nie mam porównania i dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

A dostępny jest chociaż oryginał w Polsce? kupisz w sklepie z częściami do claasa to powiedzą ci ze oryginał a tak naprawde produkcja made in stodoła prawde mówiąc to jak nie masz kamieni na polu te i te płaskowniki z karbami długo wytrzymają


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

przykładowo podjechałem do sklepu pytać się o pasy bo co się janie naszukałem na allegro.. To tak zamienik geates kosztuje 600zł a orginał który geates produkuje dla cllasa 1200zł chodzi tu o pas bodajże napędowy górny. Tak samo jest z cepami najlepiej jechać do sklepu i się dobrze opytać,ale znowu jest pewnieproblem z dobrym sklepem w okolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

najpewniejszy sklep w okolicy to grene ale jakoś ni się wydaje że u nich ceny wywindowane będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

To ja bym się nie zastanawiał tylko brał te co w ogłoszeniu ja załozyłem za podobną cene i juz czwarty sezon będą śmigać na takim samym areale i mało co się zmieniły


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szukałem w sieci oryginałów i przyznaję, że nie znalazłem.Jako oryginały zostały określone w tym ogłoszeniu

http://allegro.pl/pa...2960188716.html ale zamiast naklejki z nazwą Claas i numerem katalogowym widzę tylko nazwę sklepu JAG :blink: .

Swoje wymieniałem chyba w 2007 roku na oryginały (nowe) odkupione od jednego z kolegów, na każdym była naklejka claasa i podany numer z katalogu. Zapłaciłem wówczas 800 zł za komplet.

Co do tych "made in stodoła" to możesz takie śmiało brać, do ich produkcji nie potrzeba kosmicznej technologii ani specjalnego stopu metali.Nawet jakby miały wytrzymać 3/4 tego co z fabryki Claasa to i tak warto.

a co do ceny to za oryginalne byś musiał dać 4 razy tyle

Kolego Farmervip podaj namiary na tą ofertę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Przejedz sie do Gebelsów to ci zrobia ofertę, link który podajesz to są cepy produkcji Gąska gotkowice o których pisałem wcześniej oni maja wyłączność na używanie oznaczenia JAG


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek0909    3

W zeszłym roku wymieniałem cepy na te właśnie z naklejką JAG cena 160 zł za parę,ale nie mieli śrub,więc udałem się do dealera claasa gdzie za orginał powiedzieli 10zł za sztukę .Tak więc przykręciłem na stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilek161    0

Tematy połączone

 

Czy ktoś kupował podróbki cepów do claasa? Jak jest z ich wytrzymałością? Jak się spisują?

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakul91    0

Z tego co zauważyłem na dzień dzisiejszy cepy firmy JAG  posiadają różnice między cepami co najmniej 100 g A największą różnicę co trafiłem to ponad 150 g to sporo. Ile to można szlifować i spawac . Sprzedawane cepy przez gaskie nie są wywazane co to za problem je wydarzyć na specjalnych maszynach i sprzedawac już wyważone?? Mógłby by być już trochę droższe ale przynajmniej dobry zamiennik na rynku A nie z z taka różnica w wadze.  Oryginalne nie wiem jak z twardości i dokładnością może ktoś się wypowie . Zakładał ktoś oryginały z claasa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj