Polecane posty

haczyk5    25

Co sądzicie o firmie BOMET? Warto kupować z tej firmy agregat uprawowo siewny? Agregat chcę zakupić do MTZ Pronar 82tsa (90km) szerokość robocza agregatu to 2,7m proszę o opinie. :) to są przykłady agregatów

I jeszcze mam takie pytanie. jakbym brał agregat uprawowo siewny to z iloma rzędami zębów dwoma czy trzema? Jak są 3 rzędy to nie zapycha się?

 

 

http://www.roltech.e...0&dep=1&cat=287

Edytowano przez haczyk5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Całkowicie odradzam zakup agregatów tej firmy... Słaby materiał który pęka w nietypowych miejscach, wałki po czterech latach użytkowania wyglądają jakbym ciągał je po asfalcie, łożyska w ubiegłym roku też zmieniałem. Dla mnie to zakup w pełni nieudany, na moim terenie KAŻDY ale to każdy narzeka na te maszyny, pod jednym ze zdjęć w mojej galerii wypowiedziało się też kilka osób na temat jakości tego sprzętu


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

no ok. Ja mam z BOMETU redło do kartofli i sprężynówkę do ursusa 3512 to bardzo ładnie chodzi 0 awarii jak do tąd a ma już trochę lat tylko kilka zębów pękło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz9645    2

Posiadam z tej firmy agregat talerzowy uprawowo siewny i jestem z niego zadowolony . Jedyna usterka jaka mi się przytrafiła to pęknięcie przewodu hydraulicznego od hydropaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

OK ja chcę kupić z wałkiem z przodu 3 rzędy sprężyn i wał z tyłu:) i chce coś takiego jak na zdjęciach. wujek ma sam uprawowy i w ciągu 2 lat mu pękła sprężyna jedna czy tam dwie. dziś byłem oglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Ja mam agregat uprawowy tej firmy i od 2006r nic tylko smaruję łożyska i jade w pole.

100% polecam firmę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundys    42

również posiadam agregat uprawowy 2.1m i nie narzekam, żadnych problemów nie było z łożyskami itp, w sumie rocznie robie 10h a mam go od 2008...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Również posiadam agregat uprawowy BOMET 2.8m z 2006r. i zero problemów. W sumie robiłem nim tylko pod kukurydzę i mój jest jak nowy (obecnie do sprzedania ze względu na zakup zestawu uprawowo-siewnego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

Również posiadam agregat uprawowy BOMET 2.8m z 2006r. i zero problemów. W sumie robiłem nim tylko pod kukurydzę i mój jest jak nowy (obecnie do sprzedania ze względu na zakup zestawu uprawowo-siewnego).

 

 

A ten nowy uprawowo siewny kupujesz z firmy BOMET?

 

I jeszcze mam takie pytanie. jakbym brał agregat uprawowo siewny to z iloma rzędami zębów dwoma czy trzema?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

z bometu mam tylko wał strunowy, pamiętam jak odradzali userzy wszytsko co z bometu, bo farba blaknie, bo tandetnie pospawany, bo źle się smaruje, talerzówkę kupiłem z Uni Grudziądz cut L i dziwnym trafem tak samo wyblakła farba na talerzówce, kalamitki wszystkie musiałem powymieniać, bo nie dało się smarować, a spawy też najpiekniejsze nie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

u nas jest agregat Bometu 2.1m od jakichś 15 lat i moge polecić. Rama nie spawana, nic nie pogięte. Przez te lata tylko kilka "łap" wymienione. Jedyną wadą tego agregatu u mnie to wałki na łańcuszkach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Z talerzówki to i ja jestem zadowolony, ale to seria jeszcze z ciemnej zieleni. Agregat był kupowany w 2005 roku i to jedno wielkie padło, szer 2,8, pracuje z 90 KM ciągnikiem, po dwóch latach zaczął padać, wałki są na chwile obecną nie zębate a okrągłe, prawie płaskie;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Ja mam pługi Bomet już 5 lat i jestem z nich zadowolony. Rok czasu posiadam także talerzówkę tej firmy, nie musiałem jej póki co spawać, w miarę dobrze wyrabia ziemię, tylko masa trochę za mała. Ogólnie polecam tę firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja mam bometa z lat 90tych i jest ok a co do łańcuszków to ja wspawałem drugą ramkę która je dociska .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

no ok. a wiecie jak się te nowe sprawują uprawowo siewne z BOMETU? czy dobre ramy itd? może ma ktoś z waszych znajomych. i myślę czy wziąć 3 czy 2 rzędy zębów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

ok. a w 3 rzędach zapychało by się? a nie wiesz jak te z bometu? też miałem robić z ojcem ale nie zdąrzymy:( i dlatego chcemy kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Ja mam bometa z lat 90tych i jest ok a co do łańcuszków to ja wspawałem drugą ramkę która je dociska .

a zrobiłbyś fotki jak to wygląda ? :D Bo powiem że mnie zaciekawiłeś, a efekt pracy na pewno będzie lepszy. Wrzuć fotki w dział "Wynalazki i udoskonalenia" to może komuś jeszcze sie przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ze zdjęciami może być problem bo mi ostatnio nie wchodzą ale opisze ,tak więc przyspawałem gruby kątownik chyba 6 cm hutniczy do rury nad wałkami do której przykręcone są łańcuszki a konkretnie 4 pionowe odł15cm( po dwie na nad każdą parą walków ),a następnie poziomą co dało dwie ramki o kształcie prostokąta schodzącego pionowo w dół .Łańcuchy odciołem a w miejsce ich przyspawałem ucha w kształcie litery C z małym luzem żeby mogły sie swobodnie wahać ,ucha są przełożone przez kratkę w ramce od wałków i przyspawane na stałe do kątownika.W ten sposób wałki można bez problemu dociskac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Kupiłem właśnie Bometa i chciałem się dowiedzieć czy taka nówka jest od razu nasmarowana właściwie i gotowa do pracy czy  trzeba nasmarować własnym sprawdzonym smarem? Orientujecie się może? Kiedyś jak kupiłem łożysko, to było w zasadzie zabezpieczone przed korozją jakąś substancją... Rozebrałem, umyłem w ropie , napakowałem smaru i śmiga do dziś... Z agregatem też tak trzeba by zrobić?

Edytowano przez Pasquallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel0418
      Witam,potrzebuje pomocy stoję przed zakupem agregatu uprawowo siewnego do zetora 7745  73km.
      Znalazłem taki o to zestaw,ale nie wiem czy zetor da rade bo gdzie nie gdziee mam gline.https://www.olx.pl/oferta/agregat-aktywny-uprawowo-siewny-lely-nie-amazone-maschio-rabe-CID757-IDmXW4I.html#d20a5ed7cb  proszę o jakieś informację,a może coś innego.
       
       
       
       
       
    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj