Polecane posty

tomek    0

@MECHANIZATOR faktycznie stan montana taraz sobie przypomniałem, w tym filmie mówili też że przyjechał do tego gospodarstwa pewien europejczyk po to tylko aby tylko zobaczyc big bud'a (to trzeba byc maniakiem coągników :D )

 

a poza tym w usa rolnicy(farmerzy)mogą siac rośliny GMO-np taka soja praktyczne wszystko ze stanów,plonów oczywiście rewelacyjnych też nie ma(pszenica 1-2t/ha) tylko zyskują na ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1
piszecie że to nie ciągniki dla polskich farmerów!

ostatnio był temat w którym pytano jaki ciągnik na 1000ha

to chyba jest odp:)

 

nie żebym coś mówił ale co innego orać 1000 hektarów stepu w teksasie w jednym kawałku, a co innego w działkach po 5 ha, a zdaza się np u mnie ze niektóre kawałki nawet mają poniżej hektara. Na uwroci spalil by więcej paliwa niż podczas pracy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Na tym filmie mówią że w Montanie roczna suma opadów wynosi 30 cm, (za każdym ciągnikiem unoszą się tumany kurzu), więc nie mogą miec wysokich plonów i muszą miec po kilka tysięcy hektarów żeby życ z ziemi, poza tym często zdarza się że zboże nie urośnie w wyniku suszy.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ciekawe gdzie sie zawrócic takim big budem a i co do niego wlac bo malo palic to napewno nie


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8
ciekawe gdzie sie zawrócic takim big budem a i co do niego wlac bo malo palic to napewno nie

Oszczędny to on nie jest, ale w końcu ciągnie poważne maszyny, a w Ameryce ropa jest o wiele tańsza niż w Polsce, a propo nawracania, jeśli ma się pole około 400 ha i agregat szerokości 24 m, to przejedzie dwa razy na poprzrecznikach i nie ma śladu po nawrotach.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze zasada rozruchu w takich ciagnikach jest identyczna z zasada w czołgach wojskowych tzn. rozrusznik odpala pierw mniejszy silnik ktory uruchamia główny silnik.

 

wydaje mi sie ze u "polskich farmerów" zasada uprawy ziemi sie troszke zmienila poniewaz kiedys na 300 ha przypadaly ciagniki typu ursus - 3 x 120 km ( np ursus 1224 )+ z jakies 2x90 km ( np ursus 914 ) . Obecnie posiada sie ciagniczek o mocy 200 - 260 km i on jeden sam poradzi sobie z 300 ha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5314    0

Ciekawe jak taki by sie utopił :D co by go wyciongło :D


..::-U-R-S-U-S-::..
moc , potega , siła , niezawodnosc , klasa , wytrzymalość , to tylko kilka zalet tej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Nie na nasze pole i drogi


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
Ciekawe jak taki by sie utopił :D co by go wyciongło :D

One na takich pustyniach robią że raczej prędzej by się zakopał(choć to raczej nie możliwe) niż utopił.. a jak już to by przyjechał drugi i go wyciągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

Masakra...Dobra chłopaki ale jak myslicie zetor 5211 by go wzią??? :):)

No taki ciągniczek to ma TROSZKE siły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekPL    76

Niema szans. Ponieważ Big Bud dużo warzy wiec niema szans.


POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W styczniowym RPT był artykuł o tym smoku <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1990    0

tu jest troche jesli ktos lubi czytac. mi osobiscie maszyna sie podoba:)

 

 

W roku 1977 w miejscowości Havre w stanie Montana, powstał największy traktor świata Big Bud 747. Traktor został zaprojektowany przez Ron'a Harmon'a, a wyprodukowany przez Northern Manufacturing Company. Traktor został wyposażony w 900 konny, 16-sto zaworowy silnik, firmy Detroit Diesel. Traktor mierzy 8,69 metra długości, 6,35 metra szerokości i 4,27 metra wysokości. Opony o średnicy 2,5 metra wyprodukowała kanadyjska firma United Tire Company. Pełny bak tej maszyny mieści 3785 litrów paliwa, a waga pustego pojazdu jest bliska 50 tonom. Traktor został zamówiony i wyprodukowany na potrzeby firmy Rossi Brothers, która uprawiała bawełnę w Bakersfield (Kalifornia, USA). Firma ta przez 11 lat używała traktora Big Bud 747 do orania ziemi.

 

Po 11 latach pracy na polach bawełny, Big Bud trafił od firmy braci Rossi do miejscowości Indlantic na Florydzie. Drudzy jego właściciele, firma Willowbrook Farms, również używała traktora do głębokiej orki. Po 10 latach pracy nowi właściciele, zdecydowali się na zakończenie korzystania z usług tego traktora. W roku 1997 Big Bud rozpoczął drogę powrotną do domu, do miejsca swego powstania, a mianowicie do Montany. Dziś znajduje się zaledwie 90 km od miejsca, w którym został zbudowany. Firma Williams Brothers of Big Sandy, która odkupiła z Florydy Big Buda, umieściła traktor na farmie Chouteau County. Nowy właściciel używa maszyny do rekultywacji terenów uprawnych. Maszyna ciągie za sobą 24 metrowy kultywator. Big Bud dzięki swoim rozmiarom może obsłużyć blisko 0,5 hektara na minutę, przy prędkości 15 kilometrów na godzinę. Dzięki odnowie i renowacji pojazdu przez nowych właścicieli, wygląda on tak jak na początku swej kariery, gdy został wyprodukowany przez firmę Northern Manufacturing Company w 1977 roku.

 

"Silnik Big Buda ma potencjał 1100 koni mechanicznych" - powiedział obecny właściciel traktora Robert Williams. "Traktor obsługuje największe produkowane obecnie na świecie oprzyrządowanie do traktorów i nawet potężne spalanie nie przesłania jego użyteczności w pracy" - mówią wspólnie bracia Randy i Robert Williams, na których farmie pracuje dziś traktor. Farma ma powierzchnię 5 tysięcy hektarów. Bracia Wiliams używają maszyny do ciągnięcia 25 metrowego pługu lemieszowego. W jeden dzień pomiędzy wschodem i zachodem słońca, traktor jest w stanie zaorać pomiędzy 320 a 360 hektarów ziemi. Jak pisaliśmy na początku artykułu, opony dla tej maszyny produkowała nieistniejąca już kanadyjska firma United Tire Company. Traktor używa ośmiu opon o średnicy 2,5 metra, w rozmiarze 35R38.

 

Podstawowe informacje techniczne:

 

* Rok produkcji: 1978 - 1978

* Moc silnika: 900 kM

* Silnik: Detroit Diesel 16V92T

* Pojemnośc silnika: 24,1 l.

* Objętość baku: 3785 l.

* Opony przód/tył: rolnicze 35R38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

W Australii są chyba jeszcze większe gospodarstwa po kilkadziesiąt tysięcy ha, jeden z lepszych filmików z Big_Budem:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=vSW3lIfgHXg

 

najlepiej ściągnąć w lepszej jakości keepvidem i dopiero luknąć, dobrego oglądania :)

 

 

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kafarek1123
      witam. mam problem z moim case 4240. nagle przestało dzialac wspomaganie.wieczorem dzialalo a rano odpalam i nie mogę skrecic ani w lewo ani w prawo. zaczalem od uszczelnienia siłownika a dziś wymieniłem orbitrol i nic.na szczescie kupilem tani zamiennik bo mialem przeczucie ze to nie wina orbitrolu bo dziwilo mnie ze stalo sie to tak nagle.ale zapasowy orbitek sie pewnie kiedys przyda. i teraz nie mam pojecia co zrobic dalej. czy do wspomagania jest dodatkowa pompa? pytam bo podnosnik pieknie podnosi nawet na wolnych obrotach z podpietym plugiem.przedni tuz tez dziala bez zarzutu i juz mi sie pomysly skonczyly. mam traktor od pieciu lat i nigdy nie bylo problemów wiec nie zdazylem poznac budowy ukladu.jesli ktos ma jakis pomysl lub mial podobny problem to prosze o pomoc bo juz rece opadaja a chcialbym sie z tym uporac bez mechanika.
    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj