mati00733

Roznice pomiedzy Case MX135 a MX150

Polecane posty

mati00733    25

Na części ma bez orkowy, ale chcę na całość przejść

120 i 135 to to samo jak i 150 i 170.Różnica tylko w ustawieniu pomp wtryskowych.Nic więcej.

No ale 135 przerobić na 150 to już nie to samo.Tego bym nie radził, lepiej 150 kupić i spokój.

Konkretnie spalanie w pługu pod rzepak obroty do 1800 spalanie 14,6l/ha

Pod pszenicę obroty do 2000 obr 14l/ha

Sam byłem w szoku, ziemie średnie pod rzepak, pod pszenicę trochę mocniejsze,trochę gliny z 2 ha, 13 godzin orki, 20 hektarów zaorane i 30 km zrobione, wlane 280 litrów.

Mierzone.

Inne uprawy nie zbyt dokładnie mierzone, to ponad 20 l/h może 22l/h, ale uprawa kompaktorem 6m jakieś 4,5-6 ha/h.

Crosem pod siew, czyli orka, też jakieś 14 l/ha.

Transport to raczej mniej spala niż NH 105km.

 

Oleję i filtry do skrzyni tylko w serwisie kupuję, olej ponad 400 może 440 teraz za 20l, główny filtr 300zł.

Silnik w zwykłym sklepie, filtr za 30 zł, olej Mobil Delvac chyba do 20 zł, może z 15.

 

 

wg wykonanej pracy te spalenie nie jest jakies kosmiczne,oczywiscie o ile ma sie odpowiedni sprzet do ciagnika zapiety...bo inaczej raczej bezsens:)

wlasnie....22l\h przy wydajnosci ok 5 ha\h daje super wynik...oczywiscie z dobra maszyna..

 

jaki masz dokaldniej plug do niego i jak Ci sie sprawuje,bo mysle ze u ciebie ziemie podobne jak u nas...troszke gliny,generalnie wiecej ciezszych niz lzejszych ziem

 

Dużo jest ich z robionymi skrzyniami. Tam przeważnie pada 3 półbieg.On nawet ładniej, płynniej się przełancza, nie szarpie tak.

Oczywiście tego handlarze nie mówią, ale zdarza się. Wymieniają przeważnie tylko tarczki. Ale nie zrażaj się tym.Może to i lepiej.

 

Sam wiedziałem z pół roku temu o 2 takich, w Niemczech na serwisie, z przebiegiem niby do 10 tyś.

Jednego miał kuzyn brać, ale zetora nie sprzedał, albo coś innego mu wyszło.

120 to trochę drogi bo to są do 2002 roku robione i przeważnie koło 80- 95 kosztują.

 

Jak chcesz dobry ciągnik to na stronę zachodnią Polski musisz pojechać poszukać.

 

tak,umnie na mazurach nic nie znajde,ewentualnie ogladne.choc w ktoryms temacie czytalem,ze mozna w sumie zlecic sprowadzenie interesujacego nas modelu firmie,komisowi....ktos z Was robil taka praktyke,czy kupywaliscie to co na placu odrazu bylo?

czyli max PLN to tak 100tys brutto za takiego mx135 lub mx150? i to powienen bys w niezlym stanie chyba,jak sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

kverneland LB Vario 85, na kołki, dość stary ale super. Jeden handlarz mi go polecił, że ma go tylko dla siebie, i go nie sprzeda.Dokładnie taki,ale ja dałem 14,2tyś. 3 lata temu w styczniu, chciał 18, praktycznie nowe części robocze, ale trochę wyrobiony na Vario przy ramie,i przy obrocie był spawany, wzmacniany, dwa dni robiłem przy nim i kupiłem 6 lemieszy. http://otomoto.pl/kverneland-240-vario-5-skibowe-ladne-A235291.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

kverneland LB Vario 85, na kołki, dość stary ale super. Jeden handlarz mi go polecił, że ma go tylko dla siebie, i go nie sprzeda.Dokładnie taki,ale ja dałem 14,2tyś. 3 lata temu w styczniu, chciał 18, praktycznie nowe części robocze, ale trochę wyrobiony na Vario przy ramie,i przy obrocie był spawany, wzmacniany, dwa dni robiłem przy nim i kupiłem 6 lemieszy. http://otomoto.pl/kv...ne-A235291.html

 

Kawal pluga.....w tej samej wsi,jd6930P z kv 4x50 ma miejscami niezle problemy.....wiec 5 skibowy obracany chyba za duzo jak na 150kucy..i nasze ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doman57    10

a ja powiem moze tak odnoscie ciagnika Ze swojego doswiadczenia wiem, ze ciezko znalezc uzywanego Case mx w zadowalajacym stanie, to dobre ciagniki i nikt ich sie szybko nie pozbywa, ja sam posiadając mniejsze od Waszych wyzej wypowiadajac sie uzytkownikow gospodartwo docelowo szukalem MX 110-120, uwazalem ze 135 to dla mnie za duzy, ale akurat trafil sie taki ladny, zadbany, wieckupiłem Tak samo Tobie radze, czy kupisz 135 czy 150 to wielkiej roznicy nie bedzie, ale jak zamiast jakiejs dobrej sztuki sprowadzisz sobie szrota do domu, bo musiał byc akurat ten, chociaz byl inny w super stanie to nie rokuje zbyt dobrze Przepraszam za moze troche chaotyczna wypowiedz, mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

Tak,masz zdecydwanie racje,bo najgorsze co moze byc to ,,napalic sie,,:)lepiej jechac w kilku,a kazdy co innego zauwazy,i popatrzy na sprzet chlodnym okiem.

Szukac w komisach,czy szukac firmy sprowadzajacej maszyny na zamowienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doman57    10

moim zdaniem przede wszystkim samemu w necie, i u firm sprowadzajacych (najlepiej jak masz po jakichs znajomosciach), do komisow tez mozesz zajrzec Pamietaj o tez o oponach, bo kupic na lysych nie trudno, a zmiana bardzo podnosi cene ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

Witam.

Jestem wlasnie po wycieczce po Polsce w poszukiwaniu ciagnika.

Generalnie same mx150 ogladalem,i co zauwazylem.

Rozne rozmiary kol: jedne maja 540/65 r 30 i 650/65 r 42 oraz 540/65 r28 i 650/65 r38

niektore maja tuz,,,niektore nie.....a na tuzie mi zalezy,wiec samemu dorobic?czy szukac ewentualnie oryginalu?

Biegi ciezko chodzily we wszystkich>) widzialem jeden przycisk,jakby radar poslizgi...mozliwe ze one maja automatycznie dolaczany przodek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Radary mieli, a gdzie był ten przycisk a automatu. On ma 2 stopnie włączanie przodu, Jeden non stop włączony, a drugi wyłącza się przód jak podniesiesz podnośnik, lub przekroczysz 15km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

Ten przycisk byl umiejscowiony bardziej z tylu.na zielonym tle kolo,i skosne linie do okola.-przypominalo wlasnie ukazane kolo z poslizgiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Witam.

Jestem wlasnie po wycieczce po Polsce w poszukiwaniu ciagnika.

Generalnie same mx150 ogladalem,i co zauwazylem.

Rozne rozmiary kol: jedne maja 540/65 r 30 i 650/65 r 42 oraz 540/65 r28 i 650/65 r38

niektore maja tuz,,,niektore nie.....a na tuzie mi zalezy,wiec samemu dorobic?czy szukac ewentualnie oryginalu?

Biegi ciezko chodzily we wszystkich>) widzialem jeden przycisk,jakby radar poslizgi...mozliwe ze one maja automatycznie dolaczany przodek?

 

W żadnym mx nie chodzą za lekko biegi. Ciężko tzn. jak? Jak trzeba sie zaprzec to ciężko a jak nie to standard.

Trzeba wyczuć wtedy będą ci lekko wchodziły:) z 3 na 4 półbieg masz taki mały przycisk w drążku z przodu przytrzymujesz go przed zmianą bółbiegu i ci z 3 na 4 nie szarpnie :) Przedni włącza sie jak chamujesz. Z boku masz przełącznik na auto i na stałe no i neutralny.

Przy większych prędkościach jak masz na stałe to komp rozłącza go. To przy jakich prędkosciach ma rozłączyc można ustawić ale to ciężko zrobić.

Ja kupiłem mx 135 zadbany z polski od rolnika w tym roku. Autentycznym przepieg troche ponad 7tyś. Autentyczny bo ma wszystkie zmiany olejów serwis robił. Może sie wydawać niska cena jak na ten przepieg i rocznik 99 ale koleś potrzebował pilnie kasy, wiecie o czym mówie.

Dałem za niego coś koło 100tyś brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ten przycisk to nie jest do automatu napędu.

Kiedyś czytałem o nim, i nie jestem pewny do końca, ale to jest coś związane z podnośnikiem i dolnym zaczepem. Tam pisało że jak go dłużej się przytrzyma, to ramiona się trochę podniosą-opadną, ale to było związane z dolnym zaczepem, umożliwiało-ułatwiało zapięcie przyczepy na dolny zaczep.

Ja go trzymałem i nic się nie działo.

Ale nie jestem pewny czy mój nie miał radaru, bo wyświetla mi błąd związany z radarem, a radaru nie mam.

Radar znajduję się miedzy skrzynią a akumulatorami, takie pudełko 15x15cm.

 

100 tyś to raczej mało nie dałeś.

Ja dwa lata temu dałem za 150 z 2001 r, 8200 godzin z książką serwisową, łyse opony, ale nowe koła bliźniacze, 84 netto i vatu 2 tyś. A mogłem za 75 brutto kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Mylimy przyciski :) Jeden jest od mechanizmu różnicowego (włączany auto i przełącznik na stale włączony który odbija po puszczeniu) później jest przedni napęd (włączany na stałe i auto) Później jest ten przycisk o którym mówisz i sam nie wiem do czego służy. To się pewnie w kompie ustawia do czego ma służyć kombinacją 3 przycisków i stacyjki co jest cholernie trudne :)

 

Edit:

Mam angielską instrukcje to postaram się sprawdzić i dojść do tego po co ten przycisk.

 

Edit 2:

W instrukcji przeczytałem do czego to służy.

 

Napisane jest że gdy ciągnik pracuje w ciężkich pracach ma większe opory na kołach i silnik bardziej po garach dostaje. Napisali też że traci 30% mocy

Jeśli włączysz tym przyciskiem to coś to ciągnik zamiast jechać sztywno bez żadnego poślizgu, utrzymuje poślizg kół na poziomie od 9% do 15% zmniejszając przy tym opory spadek mocy i spalanie. Na wyświetlaczu przed kierownicą są takie strzałki które pokazują poślizg kół jak na żółte wejdzie to należy to włączyć. Najlepiej to na auto mieć to ustawione.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja na górze na środku mam dwa przyciski, pierwszy blokada a drugi napęd 2 pozycyjny, a ten 3, takie niby kółko mam z tyłu, całkiem osobno, za rączką do WOM 540-1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ja mam 3 przyciski Blokada, napęd i ten trakcyjny co opisałem wyżej. za gałką od Prędkości WOM nic nie mam.

 

W instrukcji niema tego przycisku co opisałeś.

Mam instrukcje od MX 100 110 120 135

 

Już wiem o co ci chodzi. ty masz tam przycisk a ja mam to na linkę. Podnosisz ramiona do góry przytrzymujesz przycisk w moim przypadku podnoszę ramiona do góry na maxa i pociągam linkę, wtedy dolny zaczep/hak się odczepi i opuszczając ramiona opada na ziemie. Ja mam dodatkowo hydraulicznie wysówaną całą szynę z hakiem. Więc odczepiasz, ramionami ustawisz wysokość podjeżdżasz pod np. rozrzutnik i podnosisz hak do góry wtedy rozrzutnik zahaczysz na hak bez wychodzenia z ciągnika. Potem ramiona max do góry i sam zaczep sie zaczepi. W moim przypadku muszę hydraulicznie hak do tyłu wsunąć dopiero wtedy podnoszę ramiona automatycznie blokując zaczep.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

Ja na górze na środku mam dwa przyciski, pierwszy blokada a drugi napęd 2 pozycyjny, a ten 3, takie niby kółko mam z tyłu, całkiem osobno, za rączką do WOM 540-1000.

 

 

 

Ja ma takie same klawisze i ten za raczką od obrotów wom "klawisz z kółkiem jest od załaczania amortyzacji tylniego tuza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Dziwne bo ja te wszystkie przyciski mam w jednym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

Dzieki chopaki za odpowiedz:)Narazie nie mam mozliwosci zrobienia zdjec....ale juz niedlugo:)mam jeszczce male pytnie.gdzie sie tam znajduje komp?w mf mam autotronic pod kabina schowany.a w mx150?

macie jakies namiary na ksiazki obslugi\napraw?

zauwazylem ze maja dosc szerokie opony,z tylu 650 r 38 lub r42...a jak to sie ma do orki?bo razem z ciagnikiem trzeba kupic plug....4 obrot lub 5 zagon..--ciezkie ziemie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

W MX masz w prawym boku w kabinie. 1 Komp OD EHR. A drugi od reszty udogodnień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

Aha.dzieki za info.W tym w ktorym ogladalem,nie dzialala kontrlka od jazdy w przod,w tyl dzialalo.moze zarowka przepalona...

kupywał ktorys z was instrukcje do MX-a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ja dostałem z ciągnikiem. Zadzwoń do najbliższego serwisu powinni mieć na sprzedaż. Znajomy dzwonił do strzelna i mu załatwili angielską do MX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baca22    0

Witam, ja nie w temacie troche ale nie mogę cie mati00733 inaczej złapac. Miałbym kilka pytań odnośnie wspomagania do Jumza. Prosiłbym o kontakt i o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj