Pawelec89

SIPMA Z 263-Czy warto kupić ?

Polecane posty

Pawelec89    0

WITAM WSZYSTKICH.

Jestem tu nowy. Mam pytanie odnosnie prasy jak w temacie.czy warto zainwestowac pieniadze ok 7000 - 8000 zl w ta prase (traktor c 360 3p)? . jest jeszcze opcja Hesston 5670 (8000 - 9000zł). prosze o pozytywne i negatywne doswiadczenia z tymi prasami,jaka roznica bedzie w pasach tych pras,,,jedne karbowane czy drugiej zwykle. pare słów o dostepnosci czesci tez bedzie mile widziane. dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

kolego lepiej kup sobie http://allegro.pl/listing.php/search?string=rivierre+casalis&category=0&sg=0 w takiej kasie się wyrobisz są to dobre prasy lekko idą a zresztż luknij filmy na yt sipma moze i dobra ale trochę starawa i te belki po niej nie są zbyt dobre a co do hesstona to nie wiadomo jak by z częściami bo już swoja lata ma


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Kolego Simson2812 a skąd wiesz jakie belki sa po tej prasie????? Ja ta prasę użytkuje już ponad 20 lat i wymieniłem tylko parę łożysk, spinek do pasów i wszystkie łańcuchy. Prasa bardzo łatwa w budowie i nawet ślepa małpa z downem by ja naprawiła. Przez pierwsze 13 sezonów chodziła z zetorem 5211 i dawał rade bez problemu. Jedyny jej mankament to wymiary beli 150x150 pod kiszonkę za bardzo sie nie nadaje, ale za to do słomy to poezja.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Nie wiem czy można nazwać to poezją, bo jak zrobisz większą belką to sam już jej raczej nie postawisz, a taką np 120x120 bez problemu sam będziesz manewrował. Poza tym miałem Z230 i strasznie dużo trzeba było przy niej kombinować, żeby działała tak jak należy (może z263 jest lepsza ale nie wiem), także ja na Twoim miejscu dołożył parę groszy i wziął hesstona, bo niestety technologia stosowana w Z230 i być może Z263 jest dosyć wadliwa (chociażby owijanie balota). Hesston z tego co mi wiadomo to jakiś poprzednik NH, więc nie powinno być kłopotu z częściami, ale nie jestem pewien. Sam się przymierzam do zakupu czegoś takiego, ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie. Do 360-3p może lepszy byłby jakiś mniejszy model (np 5650, od 5670 różni się tylko wielkością beli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelec89    0

dotychczas najmowalismy kogod do prasowania, przewaznie byla to prasa pasowa. wiem ze roznica w prasowaniu przez tego najemnika (ostatnio sprzet Deutz-Fahr Varimaster 590 + ursus 1024) a tym moim sprzetem niezaleznie co bym kupil w tym zakresie cenowym pewnie bedzie spora. chodzi o to ze u mnie w wiosce ludzie naprawde sporo hoduja...i ten co nie ma wlasnego sprzetu musi czekac na łaske innych...(u siebie sprasuje - przyjade do ciebie). wiem ze pewnie ta z 263 nie bedzie super sprzetem i na bank riviere cassalis np rc 121 bylaby lepsza ale chodzi tez o dostepnosc czesci (wazniejsza kwestia). mam nadzieje ze ktos mi jeszcze podpowie pare słow o tych prasa...jakie np belki wychodza z z263 przy moim traktorze (c 360 3p), dostepnosci czesci na terenie kujawsko - pom do tej riviere.... i co daje dodatkowe walek napedzajacy pasy w prasie sipma z 263 (prase z takim " dodatkowym" walkiem mam na oku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Jak miałem Z230 to z częściami wcale nie było łatwo. Jakieś osłony to tylko z rozbiórki, łożyska szło dostać a tak to trzeba się oszukać. Bele wychodziły przyzwoite, lecz strasznie niewygodne (zawsze do prasy było około 80km, ale ursusami 360 prasują więc był zapas mocy). Zanim doszliśmy jak to wszystko działa, napotkaliśmy człowieka, który także miał ten sprzęt. Prasował on c360, lecz wspominał, że ma za słabą hydraulikę. W hesstonie albo w rivierre powinny być haki na klapie, co znacznie ułatwia pracę. Ja po tej Z230 już bym się nie skusił na żaden z polskich wynalazków tego typu... Nie wiem jak jest z częściami do rivierre, natomiast do hesstona należałoby poszukać u dilerów NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16
Napisano (edytowany)

Powiem krótko nie porównujcie z 230 do Z263 bo to dwa całkiem inne światy. Co do stawiania i manewrowania snopkami to robię to sam i to bez większego wysiłku. Co do dostępności części to nie wierze ze jest tak źle. Co w tej prasie może sie zepsuć???? łożyska??? żaden problem, łańcuchy, podbieracz???? to wszystko można dostać bez większego wysiłku wiem bo już robiłem tego typu rzeczy. Nawet skrzynia napędowa jest wzięta rodem z rozrzutnika dwuosiowego czarna białostocka. Pasy??? jeszcze mniejszy problem na allegro aż się roi od sprzedających. Znajomy ma prasę Fiat niby to samo co heston i już przerabiał jeden walec po tym jak mu sie łożysko rozleciało ponieważ oryginał był calowy a co za tym idzie jego cena też była odpowiednia. jeżeli ktoś potrzebuje inf na temat tej prasy z chęcią udzielę. Dorzucam pare filmików z pracy prasy:

Edytowano przez Krystian86

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

A powiedz tak szczerze, łatwiej by Ci było ustawiać w stodole belę która ma 1.2m szerokości czy 1.5? Różnica jest kolosalna, pomijająć to, że to "tylko" 30cm. Poza tym jakość części zachodnich, w porównaniu do tych polskich też jest lepsza (a przynajmniej powinna być), a jakość idzie w parze z ceną. Gdybym miał wywalić 8 tysi na prasę to raczej nie bawiłbym się w polskie wynalazki, ale to tylko moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelec89    0

wczesniej wpleciona zostala dygresja na temat prasy Rivierra cassalis....temat dotyczy sipmy z 263 ale jak juz ktos mi doradzil ta prase to ja tez powiem pare slow..

wiem ze to sa dobre prasy. wiem tez ze pewnie do c360 3p lepsza by byla rivierre cassalis rc 112 (jakos tak) ale ...i tu juz moje pytania...

czy rivierre cassalis rc 121 potrzebuje wiecej mocy od rc 112? jak jest z budowa tej prasy? tzn ile wejsc na hydraulike...slyszalem ze 3... a c 360 3p ma tylko 2 wejscia...;/ czym roznia sie te prasy rc 121 od rc 112....i NAJWAZNIEJSZE ....CZESCI...DOSTEPNOSC...TO JEST DLA MNIE NAJWAZNIEJSZE...JESTEM Z KUJ- POM I TO JEST WAZNE DLA MNIE CZY NIEDALEKO MNIE JEST JAKI DEALER CZECI DO TYCH PRAS.

 

a tak jeszcze pytanie do sipmy 263 ...jakie bele wyjda mi z tej prasy z moim 3p...czy takie w miare zbite....

dziekuje za odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65
- Tutaj jakieś 360 śmigają z takimi prasami, więc nie powinno być kłopotu. Ja bym się nie decydował na takie coś, ale wybór należy do Ciebie. Co do rivierre to się nie będę wypowiadał bo nic nie wiem o tej prasie, poza tym, że ma prosty sterownik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evento82    0

Ja mam wrażenie że na tym ostatnim filmiku belki z tych praz z263 wyglądają bardzo ładnie jak by byłu owiniete siatką . Ja też się zastanawiam nad kupnem takiej z 263 mam do prasowania 20 ha myślę że nie opłaca się dac kilkudziesięciu tysięcy za prase na taka ilośc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Wszystko zależy od umiejętności operatora, wg mnie nie warto pakować 8 tyśków w taki sprzęt skoro za 10 można kupić JD, ale to tylko moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK5211    0

Dodam parę słów do tematu. W tamtym roku kupiłem Z 230 tylko ,że poprzedni właściciel profesjonalnie zwęził komorę na 120 oraz zamontował automatyczne podawanie sznurka pasy powymieniane na nowe a ich napęd przerobiony tak ,że pasy są napędzane czterema wałkami zamiast dwóch Ci co mają tą prase w oryginale Na pewno wiedzą co jest ich bolączką . Robi bardzo ładne i zbite bele o średnicy od około 40 cm do max 160 no i kosztowała 3 tys PLN . Ja osobiście polecam Z 230 jak i Z 263

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5

Witam,miałem z-263 i robiłem właśnie 3-p,spokojnie dawał rade,a sporo nim robiłem bo w okolicy było mało zwijek,bele spoko sam postawisz jak chcesz, masz zmienną komore można robić miejsze jak komuś pasuje,z częściami żaden problem,jak pisał kolega Krystian,owijanie sznurkiem z automatu,do słomy spoko prasa,trzeba na początku złapać troche wprawy,najlepiej idzie prasowanie szerokich pokosów np po bizonie,wtedy masz belke jak laleczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    9

tak sie zdaje ze posiadałem te 2 prasy i moge powiedziec ze heston 5540 potrzebuje duzej mocy wiec te 3p to deba ci stanie niz poradzi ta prase u mnie c 380 miala ciezko i chodzila w 1224 a sipma w 3p bedzie chodzic ale wiesz ona raz chodzi a raz nie u mnie byl ze nie chciala ciagnac slomy tylko sie zapychala i sprzedalem a poprzedni wlasciciel powiedzial ze bdb prasa i jeszcze jedna taka by kupil . A teraz posiadam new holland 640 i 644 i bardzo dobrze sie sprawuja ale cena tez jest ladna . Wiec hestona odradzam do 3p a sipma w tegiej slomie i suchej nie bedzie prasowac ale 3p da sobie rade a i w sipmie musza byc walki nalane guma to trzeba zwracac uwage . Hestona 5670 ma sasiad i ja zrobie 5 bald 150 cm a on jeszcze 1 nie zrobi 120cm .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5

To ja newiem jak ty robiłeś że ci w tęgiej i suchej słomie niechciała robić,jak była tęga słoma to wychodziły najlepsze belki,a sucha też szła ,walcówkami to robili rano z rosą a ja w samo południe,miałem taką jak piszesz z walcami oblanymi gumą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    9

no ale jak jest sucha sloma to sie robi sieczka a ta prasa do sieczki to sie nie nadaje . No jak byly nalane te gumy to dobrze ciagla wszystko ale po 1 sezonie przestala a co roku nalewac to sie nie opyla bo takie nalanie kosztowalo 800 zl kiedys nie wiem ile teraz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

skorzystam z tematu i zapytam czy ma ktoś może części do sipmy Z 230 a dokładnie to potrzebuje sprężyn głównych od naciągu pasów, z chęcią kupie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawas    0

Zamierzam kupic taka prase i chcialbym sie czegos wiecej dowiedziec o niej od jej uzytkownikow. Ciekawi mnie na przyklad jaki jest średni czas prasowania hektara slomy i jak z czesciami do niej, czy sa jakies problemy w dostaniu ich? Z góry dzieki za odpowiedzi :)

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Z łożyskami itp nie powinno być kłopotu, natomiast nie jestem przekonany do polskiego sprzętu, już miałem jedną Z230 i nigdy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawas    0

Sory moderator wiecej sie to nie powtórzy, temat zostaje czy go usuwasz?

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Czy ktoś wie gdzie można kupić gumę na wałki do z 263 ? Nie chodzi mi o nalewanie tylko kupno gotowej przykręcenie śrubami i przyklejenie jej do wałków?

@xerion3800 takich bel na zwykłą autosankę mieści się 9 jedynie musisz otworzyć tylną burtę i pochylić prawą o około 40-50 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez zyzek
      Ostrzył ktoś może nóż w tej belarce? Co trzeba zdemontować aby się do niego dostać?
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
    • Przez Hubi102
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem Sipmy z279/1. Problem tkwi w tym, że bardzo słabo zbija bele. Pracuje z MTZ 80, jade na wolnym biegu, podbieracz cały czas pełny, a belki i tak wychodzą słabo zbite. Czy pomoże regulacja tego zaworu w prasie (bardzo proszę o instrukcję, jak to zrobić), czy wina leży po stronie łańcucha, co obraca belą, bo też jest trochę luźny? Proszę o jakieś podpowiedzi co i jak. 😀
      Z góry dziękuję
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj