Rolnik1111

Oleje do dwusówów do samrowania Common Rail

Polecane posty

Rolnik1111    27

Witam

Ostatnio wyczytałem na różnych forach że obecnie produkowane paliwo ma małą zawartość substancji smarujących,jedni mówią że to przez normy ekologiczne a inni że przez oszczędność producentów paliwa a układy Common Rail są na to bardzo wrażliwe i mocno skraca to ich żywotność.

Podobno dolanie oleju do dwusów(Np:Mixol) naprawia ten problem,co o tym myślicie?

 

http://www.daciaklub...179faccceb7c7f4

 

Ja myślę że to ma sens tylko zamiast Mixolu lepiej dać jakiś lepszy olej.

 

P.S Przepraszam za literówkę w nazwie tematu.

Edytowano przez Rolnik1111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

masz ciągnik czy auto z commonrailem? słyszałem podobne opinie u pompiarza, polecał stosowanie mixolu w okresach jesiennych i zimowych oraz do paliw typu werwa, bo są mniej smarne, ale nie dajmy się zwariować nie wyobrażam sobie dolewania lepszych oleji do 2suwów może olej do stihla za 40zł/l mixol to i tak duzy wydatek bo podnosimy sobie koszt paliwa o 15gr, lejmy jeszcze do tego paliwa na droższych stacjach typu premium, do tego bardzo drogie filtry, tylko po co się tak dręczyć, albo zbankrutujemy albo dojdziemy do wniosku że najlepszy ciagnik to taki z silnikiem mtz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Mixol to największy 'badziew' wszak lepszy niż Lux, ale jeśli mamy lać Mixol to może lepiej wcale nic nie dolewać, zostawia nagar, kopci, właściwości smarne też nie są ciekawe, taki następca Luxu. Remontowałem "trochę" silników 2-suwowych i najlepsze są oleje syntetyczne ale i droższe, głowica i tłok są praktycznie czyściutkie i do świecy zapłonowej nie zaglądamy wcale. Niezły jest też Orlen 2t półsyntetyk za 12zł/za litr, jest OK i to jest minimum jako dodatek 2T do ON. Sam akurat teraz leję Repsol moto 2t minerał bo akurat taki tylko z tych lepszych mieli w sklepie, ale jest na pewno lepszy jak te wymienione wcześniej przeze mnie razem wzięte.

 

Dawka 1L oleju 2T do 300L ON przy cenie ON 5,60zł/L i cena oleju 2T dajmy na to tego Stihla 40zł/L podnosi cenę ON o wg. moich obliczeń o 13groszy/L czyli mniej więcej tak jak powiedział @Ferdek07.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Od wielu lat stosuję dodatki do oleju napedowego firmy kleen-flo i jestem zadowolony. http://www.kleenflo.pl/dodatki-do-paliw-i-olej%C3%B3w?page=2

 

Stosuję dodatek nr 5 oraz ostatni na tej stronie w ilości 100ml na 100l każdy i jak na razie silnik CR w osobówce nie odmówił posłuszeństwa. W tej chwili ma 220 tys km. Ciągniki zrobiły na paliwie z tym dodatkiem po ok 2000 mtg, mają pompy rotacyjne. Śmiało moge go polecić. Koszt to w granicach 3gr do litra ON każdy z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a dlaczego nie to http://www.kleenflo.pl/wielofunkcyjny-dodatek-uszlachetniaj%C4%85cy-do-oleju-nap%C4%99dowego może i zadbacie tymi olejami o pompy paliwowe ale zawalacie wtryski, w końcu wtryski wysiadają najszybciej, bawiłem się w te dodatki, co zauważyłem dolewanie mixolu w ciągniku na pompowtryskach nie daje nic żadnej różnicy nie zauważam, podobnie jak dolewanie innych specyfików, za to w 1,9sdi przebieg grubo ponad 200 tyś dolewanie skyyda sprawia że spaliny nie są śmierdzące i to zauważalnie kończy sioę skyyd spaliny śmierdzą, a dolewanie mixolu wycisza silnik, także nie dajmy się zwariować, znam osoby które jeźdzą na CR mają po 200 tyś nic nie dolewali a tankowali tam gdzie najtaniej i nie mieli awarii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

No przecież napisałem, że nr 5 na liście i ostatni. Nr 5 jest do smarowania pompy a ostatni m.in czyści układ wtryskowy. Nr 5 dodaje zawsze a ten od oczyszczania układyu wtryskowego dodaje od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez nikt933
      Mam zamiar pozmieniac wszystkie oleje w moim ciagniku. Czy ktos moze mi powiedziec jakiej firmy mam kupic? Kolega zaproponawał mi do silnika: Mobil Delvac HP 15W/40, a do skrzyni Agrol- U.
      Czekam na inne propozycje.
    • Przez sosek xu li
      Witam od jakiegoś czasu mam w posiadaniu Massey'a 3125 Autotronic i zanim wystartuje w pole chciał bym sie dowiedzieć parę rzeczy.
       
      - Czy można włączać przedni napęd i blokadę mostów w czasie jazdy?
      - czy mogę używać opcji żółw-zając niezważając na prędkość? I czy mogę cały czas na przykład używać zająca?
      - Jaki olej do hydrauliki...Czy zbyt rzadki olej może po rozgrzaniu spowodować ze na wolnych obrotach ciężko kręcić kierownicą?
      - Czy ktoś ma instrukcje jak obsługiwać komputer?
       
      Z góry dzięki.
    • Przez SZMEKK
      Witam wszystkich , czy moglibyscie mi udzielic informacji na temat olejow jakie powinny byc stosowane w tym cviagniku.
      Co do silnika i ile ?
      Co do hydrauliki i skrzyni biegow i ile?
      Czy wspomaganie kierownicy ma osobny olej? jesli tak to jaki i ile ?
      Ogolnie jakie oleje polecacie i gdzie??
      Jak wasze SAMCE odpalaja w bardzo niskich tem ? i czy macie jakies swoje sposoby na sprawny rozruch?
      pozdrawiam serdecznie SZMEKK
    • Przez Andrzej23
      Witam potrzebuje olej do tych marek . Interesuja mnie oleje silnikowe bo nie chce placic w serwisie kupe kasy za olej kory moge kupic w hurtowni . Problem polega na tym ze nie wiem czy lepszy bedzie total czy shell a moze mobil ma ktos moze jakies rozeznanie jakiej firmy bedzie najlepszy olej .
    • Przez rekin19k
      Witam. Przejrzałem forum i tego nie znalazłem wiec pytam. Nie dawno kupiłem Celtisa niedługo ruszam w pole wiec trzeba go trochę przejzec a mianowicie chciałbym wymienić wszystkie oleje w ciągniku. Wiec mam prośbę czy mógłby mi ktoś wymienić jakie oleje i ile tego potrzebuje. Nie chce wyrzucać kasy w błoto a może ktoś ma taki i mógłby mi coś powiedzieć na ten temat. Z góry wielkie dzięki!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj