Skocz do zawartości

Polecane posty

Daniel215    0

Witam. Ja z kolei mam następujący problem. Nie działają w ogóle półbiegi w Dynashift-cie, po zapaleniu ciągnika "mrygają" wszystkie cztery, po czym świeci się A a w rzeczywistości jest na D. Czy może być to wina przepalonego komputrka od dynashiftu, tego co jest pod kierownicą??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez slajders25
      Witam Jestem przed wymianą filtrów olejowych w 6180. Zlokalizowałem dwa za tylnym prawym kołem. Szukając ich nr. katalogowych napotkałem na pewien problem. Mianowicie z dużym filtrem problemu nie ma nr. kat. 3616579M2. Problem jest z tym cylindrycznym. Przeglądając katalog znalazłem to czyli 3615949M2 oraz to czyli 3618662M1. Pytanie jest czy to są te same filtry i który z nich właściwy ?? Przeszukując katalog natknąłem się też na to czyli 3714453M1 i nie wiem gdzie ten filtr się znajduje i od czego jest. Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat to proszę o radę
    • Przez bocianlask
      Witam
      Szukałem na forum lecz nie znalazłem odpowiedzi.
      Chciałem Was zapytać gdzie znajdują się korki do spuszczenia oleju ze skrzyni. Na forum było podane, że są dwa lub trzy, ja zlokalizowałem jeden ( za prawym kołem na dole)

Gdzie są pozostałe?

Do oleju silnikowego jest jeden? -lewa strona silnika na środku

Proszę o odpowiedź, ponieważ czeka mnie wymiana olejów.

Na zdjęciach są cyferki:

1- filtr siatkowy hydrauliki?
      2- korek spustowy oleju?

3 - drugi korek spustowy????

Pozdrawiam
    • Przez bocianlask
      Witam.
      Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników forum.
      Posiadam MF'a 6180 120km oraz agregat uprawowo - siewny bierny rolmasz kutno 3m i muszę do tego zestawu kupić siewnik. Wybór padł na Nodeta 3m, lecz zacząłem zastanawiać się czy nie przerobić agregatu na 4m i kupić odpowiedni siewnik.

I teraz właściwe pytanie do Was czy mój MF wydoła przy agregacie biernym 4m i siewniku Nodet 4m?
      Czy lepiej nie kombinować i zostać przy 3m?
      Dodam jeszcze, że ziemie u nas są cięższe- gliniaste.
      Proszę o Wasze opinie.

P.S wiecie może ile waży taki 4-ro metrowy nodet?

Pozdrawiam
    • Przez bocianlask
      Witam,
      Mam problem z moim MF’em  6180.
      Wszystko zaczęło się gdy podczas orki zauważyłem, że wyrzuca płyn z chłodnicy.
      Pierwsze o czym pomyślałem to, to że poszła uszczelka pod głowicą, ale tą usterkę wstępnie wykluczyłem.
      Kolejne o czym pomyślałem to zanieczyszczona chłodnica, przez co nie ma dobrego obiegu i wyrzuca płyn. Szybki demontaż chłodnicy wizyta w zakładzie gdzie czyszczą chłodnice i niestety nie była zbyt zanieczyszczona.
      Po zamontowaniu chłodnicy i zalaniu układu płynem (pod korek) znów to samo, tzn na wolnych obrotach poziom płynu się podnosi. Gdy zwiększę obroty silnika poziom płynu w chłodnicy maleje (jakby silnik zasysał płyn). Gdy ciągnik się zagrzał i otworzyły się termostaty problem z podnoszeniem się płynu ustał.
      Podczas gaszenia ciągnika płyn tak się podnosi, że wyrzuca go przez wlew chłodnicy (otwarty –bez korka)
      Nagrzewnica grzeje się normalnie.
      Co może być przyczyną takich cudów?
      Dodam, że termostaty założyłem nowe.
      Płynu do układu weszło stosunkowo mało około 16-17 litrów, z tego co wyczytałem na forum powinno wejść 25 litrów.
      W jaki sposób prawidłowo odpowietrzyć układ? Są jakieś odpowietrzniki czy powinien odpowietrzyć się sam?
      Gdyby ktoś miał podobne problemy lub znał rozwiązanie mojego  proszę o podpowiedź, co, gdzie i jak.
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie.
      Pozdrawiam

• Przez LubieMF
      Witam forumowiczów.
      Mam problem z moim masseyem otóż jadąc nim na zającu wpadłem dziurę i przeżuciło mi podczas jazdy na żołwia z bardzo duzym zgrzytem w skrzyni po czym zgineły biegi.
      Szukałem i znalazłem, że był ulamany przewód przy cewce, po tym jak go polączyłem znalazły się biegi na zającu, ale nie ma nic na zółwiu. Co może być przyczyną, myślicie, że to coś w skrzyni? Dziwne dlaczego jak zgubił prąd pozwoliło mu zmienić ten zakres nie powinno być w skrzyni jakiejś blokady uniemożliwiającej zmianę zająca podczas jazdy? Ogólnie skrzynia miała remont 1000mth temu wykonany przez serwis.
      Proszę o podpowiedź bo ciągnik jest otrzebny do orki. Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.