Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marcin349

Wymiary skrzyni ładunkowej w różnych przyczepach

Polecane posty

Marcin349    26

Chciałbym się dowiedzieć czy wszystkie polskie przyczepy np. D 47 albo D 50 mają takie same wymiary skrzyni ładunkowej? Bo sąsiad ma bodajże d 47 ( nie znam się na modelach bo on jeden ma w okolicy dwu osiówkę ale myślę że to d 47 bo ma wąskie koła, kiper na 3 strony) no i jemu na przyczepę wchodzi 6 bali ale 30-40 cm bala wystaje z boku. Więc czy wszystkie mają taką szerokość? A jak tak to czy macie jakieś sposoby na to żeby burty dało się zamknąć, gdyż ja często woziłbym bale parędziesiąt kilometrów drogami asfaltowymi, przyczepy ładowałbym 2 warstwami bel i to spinałbym pasami ale burty pasowało by zamknąć dla bezpieczeństwa.

damian40000    85

jak nie chcesz jeździć z otwartymi to uchylaj burty na łańcuchach. Albo jedną zamknij a ta co idzie od pobocza uchyl i też się zmieszczą bele tylko przy skręcaniu trzeba uważać.

Mateusz95    5

Przecież d-50 to 6 tonówka, a d-47 to 4,5 tonówka. d-50 ma dłuższa pake a d-47 troche któtsza. i baloty nie powinny Ci wystawac na burcie. Moze ten sąsiad ma jakąs 3,5tonówke :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Marcin349    26

Czyli według ciebie to spokojnie na d47 wchodzą bele 2 i zamkniesz burty? Nie znam się na przyczepach ale ma koła http://otomoto.pl/przyczepa-d-47-b-d47-autosan-wywrotka-3-strony-zarejestrowana-ubezpieczona-A252046.html

i kiper na 3 strony, cała metalowa więc nie wiem co to może być. No to na jaką przyczepę wejdą 2 bele na szerokość.

dawidg2    30

na takie co pake mają min 2,4 szeroką. Na żadną polską nie wejdą dwie z zamkniętymi burtami chyba że spełniają 2,4m szerokości paki. Ja mam D-46 sztywna, bez burt sama podłoga tylko mam z przodu ramkę i z tyłu ramkę, to na nią spokojnie 10 bel wchodzi 1,2m, tak samo mam D-50 zrobioną. Jakby się uparł to 2 więcej na każdą by weszły.

waldemaros    10

przyczepa d 47 nie ma wymiaru paletowego pod bele lepiej kupic jakas zagrzaniczna samochodowke lub d 616 lub p 83 albo prod radzieckiej one wszystkie byle szersze

Marcin349    26

A czy jeśli bym kupił dwie osie dajmy na to takie na kołach bliźniaczych 20 to czy dało by się dorobić obrotnicę i zrobić normalną przyczepę na zborze i bele?

waldemaros    10

a po co kombinowac jak mozna kupic samochodowke w cenie do 10tys a te samorobki to tylko duzo roboty i kasy.ale rob jak uwazasz marcin.kolo pajeczna ma facet do sprzedania 11,5 tonowa za 6tys.zadbana.

a po co kombinowac jak mozna kupic samochodowke w cenie do 10tys a te samorobki to tylko duzo roboty i kasy.ale rob jak uwazasz marcin.kolo pajeczna ma facet do sprzedania 11,5 tonowa za 6tys.zadbana.

SipmaZ224    59

Posiadam pakę 6mx2.4m i planuje zrobić z niej lawetę jednoosiową do bali 120x120, po co bawić się w jakieś dwie osie i obrotnice;)

kurde5    7

Witam, mógłby ktoś mi podać długość przyczepy d47?

Połączony

Edytowano przez MAT912

gelo707    20

D47A i B- długość 4m, szerokość 2,2m te wymiary dotyczą też modeli D46 A i B

D50 i D55- długość 4,5m, szerokość 2,2m

D83-długość 6,28m szerokość 2,33m

to są wymiary skrzyń ładunkowych

tomek73    189

Ale burta ma 413 cm jak się nie mylę.Do tego zaczep i koło 6 metrów wyjdzie.

gelo707    20

panowie, to są wymiary po zewnątrz czy wewnątrz? Ja podałem wartości ze ściągniętego skanu ze strony norcom.pl U mnie w d46 wymiary się zgadzają z tymi co podałem. Mierzone wewnątrz skrzyni. Zerknałem do instrukcji obsługi przyczep D46/47 i są podane wymiary po zewnątrz burt czyli długość 4,1m i szerokość 2,4m. Odjąć po 10cm na grubość obu burt i długość by się zgadzała, z szerokością gdzieś ucieka tylko 10cm ;) A jak ktoś chce całkowite wymiary z dyszlem to długość jest 6,2m szer 2,4m

Mateusz95    5

Na moje oko to jest D-45. Jak byś gdzieś papiery tanio kupił ( do 1000zł ) to chyba warto nie? :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez mateunia19
      witam czy ktoś może mi napisać jaka jest długość miarki oleju w skrzyni w cm i na jakich odległościach jest min i max. dzieki
    • Przez problem
      witam, mam problem ze skrzynią biegów w ciagniku r 4 105 polega on na tym że
      pękają łożyska na jednym z wałków na skrzyni biegów w ciągu 6 miesięcy wymieniałem je juę 2 razy
      ciągnik ma ok 2000 mtg może ma ktoś podobny problem i pomoże mi usunąć awarię i co może być przyczyną tego stanu.
      z góry dzieki i czekam na odpowiedź
    • Przez czarus30
      mam problem ze skrzynią a mianowicie pod obciążeniem nie ciągnie tylko jakis gwizd w skrzyni słychac mysle ze to żółw zając moze miał ktos taki przypadek?
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez adam8211
      Witam. Mam 312 lsa turbomatic z 91 roku. Niedawno pojawił się problem z kontrolką smarowania skrzyni. Zaczynając od najprostszego wymieniłem olej(Total transmission 80W-90 GL5) i filtr. Niestety objaw dalej ten sam, po kilkunastu minutach pracy w dalszym ciągu daje znać o sobie owa kontrolka. Ciśnienie sprawdzone w punkcie zaraz powyżej filtra dało 12 bar przy max obrotach. Czy ktoś doradzi jaki przyjąć kolejny krok w poszukiwaniu usterki i gdzie znajduje się ten czujnik, może to z nim coś nie tak. Mam nadzieje ze jednak nie padła mi pompa smarowania, a jeśli tak to czy konieczne jest rozpołowienie traktora ?