Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
slawek261993

Od czego ten elektro - zawór ? 155.54

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zawór

Witam. Do czego służy ten elektro-zawór w pompie?? Czy to jest może jakieś wzmocnienie dawki przy rozruchu czy co?? Dołączam zdjecie :) Szukałem tematu związanego z tym ale nie znalazłem. Prosze o odpowiedz :) to nie pilne ale chciałbym wiedzieć :Ppost-14260-0-12901400-1359489830_thumb.jpg

ja tak myslałem własnie. Kabel jest odciety od niego. I sie zastanawiam czemu go ktoś odcioł??? Jest taka możliwość ze mógł sie zacinać i dawał cały czas dużą dawke i ciagnik wiecej palił i dlatego został odcięty??

Wiadomość z agroFakt.pl

Sylwi    6

Otwiera ciśnienie paliwa na świecę płomieniową.Przekręcasz kluczyk w prawo aż zgasną kontrolki,podgrzewasz 15 sekund,zaczynasz kręcić,naciskasz start i żaden mróz nie straszny.

Zaciąć raczej się nie powinien bo sprężyna cały czas go domyka a prąd elektromagnesem podciąga zaworek,chyba ,że cały czas prąd dochodził to mógł lać paliwo do kolektora.Podłącz kontrolakę do przewodu i naciskaj start,ale na takim przewodzie żebyś w kabinie widział bo kluczyk musi być daleko przekręcony.Na samym włączonym zapłonie start nie ma zasilania ze stacyjki

dzieki za pomoc :) tak spróboje jutro zrobić :) on i tak lekko pali w mrozy co nie jednego zdziwiło juz :) ale jak by miał jeszcze lżej palic to przeciez trzeba spróbować :)

grzepaku1    8

ten elektozawór chyba zwiększa dawkę w czasie rozruchu bo ciągnik bez żadnego podgrzewania pali na dotyk po użyciu tego elektrozaworu u mnie też jest odłączony na pulpicie pod przyciskiem start ale jak podłączyłem prąd z wyjścia alternatora na chwilkę to przy -15 zapalił od kopa bez jakiegokolwiek podgrzewania mam 2 takie ciągniki i w jednym wystarczyło dotknąć prąd do elektrozaworu na ułamek sekundy i ciągnik podczas pierwszego uruchomienia nie ważne w jakim czasie za minutę za godzinę czy za miesiąc palił a w drugim najlepiej było przytrzymać podczas rozruchu bo nie zawsze zwiększał dawkę

Narazie nie bylo okazji sprobowac odpalic ale elektro-zawor juz podlaczylem :) mysle ze lada dzien sprobuje go odpalic przy uzyciu zwiekszenia dawki :) zobacze co bedzie :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować