Polecane posty

Bartek72511    81

ja w tym roku sprzedawałem po 100 za tone ale po sipmie to snopek suchy ważył 130 kg to lipa;/ ale i tak sporo da sie zarobić. W tym rokubęde zwijał swoją prasą (classem rollant 66) i snopki będą o wiele cięższe bo lepiej zbite no i większe. a co do odbiorców to w golinie nawet dobre miejsce ale jak gadałem to że trzeba samemu zawieść a ja mam 30km więc bym musiał specjalną przyczee kupić do transportu bo takto wożąc mało słomy to nei interes. Ale odbiorce juz prawdopodobnie mam spod warszawy;) dzwonie tydzien przexd zbiorem ja presuje on przyjeżdza i mu łąduje i po 90 za tone z pola a po 100 jak ją przechowam kilka miesiecy w suchym stanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceli    0

to policz sobie ile Ci wyjdzie jak sam sprasujesz. a jak ktos musi zaplacic za usluge sznurek to dopiero biznes. nie liczac juz tego ze wypadalo by ja zwiezc w jedno miejsce. z ha mozna zebrac ok 3t pod warunkiem ze jest duza sloma no i SUCHA przede wszystkim. ja gdybym mial sprzedac to wolalbym 100 razy z pokosa i niech sie ten co zbiera martwi czy pogoda dopisze czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

Mam takie pytanie ile można wziąść za słome z mieszanki: owies, jecznień, peluszka.?????

 

pierwszy rok sieje peluszke i nie wiem nawet jak wygląda słoma po niej i czy nadaje się do czegoś


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

w tamtym roku mi sasiad sipma prasowal ale sabo zbijal i snopeczki po 130 kg;/ to nawet do transportu sie nei nadaje bo ledwo sie koszty wszytskeigo zwroca a nie mowiac juz o zarobku. chociaz i tak zle w tym roku nei wyszlem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceli    0

Bartek72511 to zapytam Ciebie czy jakby przyszedl rolnik i dal Ci 200 zl za hektar slomy z zyta to co bys zrobil? sprzedal czy zakupil prase sam zwijal, zwozil i pozniej sprzedal po 100 czy 120zł za tone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Witam, jak co roku będę kupował słome i nie chce przepłacić, powiedzcie mi ile u was kosztuje bela słomy o wymiarach 120x120, słyszałem że u nas ludzie płacą po 13-15 złotych,

po ile chodzą u was?


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Orientuje sie ktos po ile w tym roku słoma z przenzyta i mieszanki? Chodzi mi o cene za 1 hektar.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Witam, jak co roku będę kupował słome i nie chce przepłacić, powiedzcie mi ile u was kosztuje bela słomy o wymiarach 120x120, słyszałem że u nas ludzie płacą po 13-15 złotych,

po ile chodzą u was?

chcesz kupić słomę bo mam do zebrania po żniwach ok 6 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja kupuje słome za 100zl/ha chyba nie tak duzo nie?? :(


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9
Ja kupuje słome za 100zl/ha chyba nie tak duzo nie?? :(

 

ja takze za 100zl kupuje :) powiedzcie mi ile bel okraglych 120/120 srednio wychodzi na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek330    0
ja takze za 100zl kupuje :( powiedzcie mi ile bel okraglych 120/120 srednio wychodzi na hektar?

to zależy z jakiego zboża,jaka jest jego odmiana i oczywiście od tego jakiej było jakości ,no i zależy jaką prasą zwijasz, wiadomo że z pasówki będzie mniej niż z sipmy. Mi kiedyś znajomy zrobił 40 belek :) z ha pszenżyta tylko,że to była sipma


Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9
to zależy z jakiego zboża,jaka jest jego odmiana i oczywiście od tego jakiej było jakości ,no i zależy jaką prasą zwijasz, wiadomo że z pasówki będzie mniej niż z sipmy. Mi kiedyś znajomy zrobił 40 belek :( z ha pszenżyta tylko,że to była sipma

sloma glownie z przenzyta i przenicy a prasa walcowka Metal-fachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielaz    67

ja jestem własnie w trakcie prasowania sobie słomy, zytnia pszenżytnia i owsiana po 10zł, troche słaba ta słoma bo z 2 ha zyta było 18, 2 ha owsa 14, a z 1.10 pszenżyta też 14, a reszte dopiero w poniedziałek jade prasowac


Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Jaką cenę wziąść za bele słomy. jaka jest wogóle cena słomy tony. bela waży około 200kg to myślę że z 15zł od beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

U mnie w rejonie bela 120x120 słomy 20zł, jeżeli była pod dachem to 25-30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Słoma ze stodoły sucha. Chcę wymienić na kurzy obornik ile by takich bel za przyczepę tego kurzaka. Z 7 belek byłoby dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja pracowalem w firmie co robi z tej slomy pelet to z tego co wiem za slome w duzych kostkach o wilgotnosci do 25% placili cos okolo 160 zl za tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jaką cenę wziąść za bele słomy. jaka jest wogóle cena słomy tony. bela waży około 200kg to myślę że z 15zł od beli.

bela 120x120 o masie 200kg, to chyba nie istnieje taka, no chyba że po jakiejś mocnej zmiennokomorowej prasie, znajomy woził od ludzi bele na brykiety, to jak bela 120stka miała 120-130kg to max, a belki które prasowane były sipmą klasik na sztuki nie miały nawet po 100kg, nawet 70-80kg wychodziły :) także tylko na wagę słoma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

u nas to bele sprzedaja po 20 zł za metr, czyli bela ok 1450-150 kg to jakieś 30 zł. słaoma spood dachu.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz11    0

mam 800 bel 120x120 słomy żytniej s stertach z 2008r ile można wziąć za belkę z załadunkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

U nas na brykiety cenią właśnie po 80 zł za tonę, więc Twoja 200 kg bela wyszła by po 16 zł/ sztuka, można też sprzedać siano w tej samej cenie. Transport własny brykieciarni, jak sfinalizuję, to napiszę dokładnie jak wyszło. :)


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj