Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wlkpmder    6

Tak sie cieszysz że dobrze podpisałeś umowe byle gość cie nie wyrolował i tą samą słome sprzeda kilku rolniką a wy na polu będziecie sie bić który szybciej ją sprzątnie. Albo lepiej bo w naszym rejonie niektórzy operują pojęciem bela mówiąc o małych snopkach interes życia mała kostka po 8 zeta. Na Twoim miejscu sprecyzował bym tą umowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

8 - 10 zl za bele 120/120 to jest smieszna cena w tym roku / oczywiscie zalezy od regionu. Słomy jest mało ,a ludzie produkujacy brykiet , podłoża i inne muszą zakupić towar żeby wywiązać sie z zamowien . Nowa oferta najwyższa u mnie to 160zl/t z pokosu .A mam takich ktorzy twierdza że przebiją każdego - czuje ze bedzie blisko 200zl/t z pokosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

trzeba mieć niezwykłą rękę do interesu aby sprzedać około 20-25 belek po 10zł co rowna sie 200-250zł nie wspomne już o próchnicy i mikroelementach jakie wnosi pocięta słoma!u mnie belka 120/120 w rejonie krowim kosztuje 50!w zeszłym roku słoma rozeszła sie w oczach a w tym bedzie tyle co nic!w zime wszystko wymarzło teraz susza wszystko zahamowała jeczmienie maja po 30cm a pszenice 40cm!zaczyna sie ruch w handlu słomą przywożona z pomorza w dużej kostce bo krowy w wiekszości gospodarstw mają już mokro!chętnie sam kupie na handel kazda ilośc po 8-15zł!kompostownie na pieczarki płacą 320t netto już te 30-40zł z pola to rozumiem ale 10zł?????najlepsze jest to ze ci co maja krowy targuja sie na słomie o 5zł a maszyny co roku kupuja za 200000zł!dla przykładu jest koleś co ma na 15ha kukurydzy i 15ha łąka zboża zero ale za to dwa nowe Johny 135 i 100 km,nową ładowarke,beczke 15000l i dużo wiecej nie to że mu zazdroszcze ale przychodzi dowiedzieć sie o słome i targuje sie ze mną o 2-5zł na belce wybacznie ale na takiego gościa tylko brama!jescze raz pozdrawiam gospodarzy co okradaja swoją ziemie za 200-250zł z ha oraz producentów mleka nie muszących uprawiac zboża gdyż maja kolegów co im za 8-10zł belke opitolą!!!!!

Edytowano przez dawid1862

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

ja jakbym miał sprzedawać słomę to poniżej 150zł/t z pokosu bym nie oddał


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

A nie więcej mi jak prasował po NH BR5060 czy coś takiego to ważyła 260 kg


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

wartość nawozowa słomy z 1ha pszenżyta czy dobrej pszenicy równa sie mniej więcej 500kg yara mila corn 7-20-28 500kg=1200zł trzeba mieć niezwykłą rękę do interesu aby sprzedać około 20-25 belek po 10zł co rowna sie 200-250zł nie wspomne już o próchnicy i mikroelementach jakie wnosi pocięta słoma!u mnie belka 120/120 w rejonie krowim kosztuje 100zł!w zeszłym roku słoma rozeszła sie w oczach a w tym bedzie tyle co nic!w zime wszystko wymarzło teraz susza wszystko zahamowała jeczmienie maja po 30cm a pszenice 40cm!zaczyna sie ruch w handlu słomą przywożona z pomorza w dużej kostce bo krowy w wiekszości gospodarstw mają już mokro!chętnie sam kupie na handel kazda ilośc po 8-15zł!kompostownie na pieczarki płacą 320t netto już te 30-40zł z pola to rozumiem ale 10zł?????najlepsze jest to ze ci co maja krowy targuja sie na słomie o 5zł a maszyny co roku kupuja za 200000zł!dla przykładu jest koleś co ma na 15ha kukurydzy i 15ha łąka zboża zero ale za to dwa nowe Johny 135 i 100 km,nową ładowarke,beczke 15000l i dużo wiecej nie to że mu zazdroszcze ale przychodzi dowiedzieć sie o słome i targuje sie ze mną o 2-5zł na belce wybacznie ale na takiego gościa tylko brama!jescze raz pozdrawiam gospodarzy co okradaja swoją ziemie za 200-250zł z ha oraz producentów mleka nie muszących uprawiac zboża gdyż maja kolegów co im za 8-10zł belke opitolą!!!!!

Skąd ty człowieku takie wyliczenia bierzesz :blink:

Chodzi mi przede wszystkim o tą wartość nawozową?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wg moich danych w 1t słomy z pszenicy jest 2,7kgP2O5 i 8,7kg K20. W1t słomy żytniej jest 2,0kg P2O5 i 10kg K20. O słomie pszenżytniej nie mam danych,ale pewnie wartości pośrednie między pszenica a żytem.. Ale przeliczę np dla żyta. 4t ziarna to będzie ok 5,5t słomy, której wartość nawozowa wynosi 11kg P2O5 i 55kg K2O. To odpowiada ok 150kg polifoski 6(wychodzi więcej fosforu i mniej potasu). 150kg polifoski to 300zł. Do tego musisz odjąć ok 38kgN na rozkład słomy czyli ok 85kg mocznika czyli ok 140zł. Czyli w takim wypadku wartość składników ze słomy to zaledwie 160zł.

Dla pszenicy 8t ziarna to ok 8t słomy. Czyli wartośc nawozowa slomy to 22kg P2O5 i 70 kg K2O. Czyli to ok 200kg polifoski czyli 400zł, i odejmij 56kg N na rozkład słomy czyi ok 200zł. Czyli wartośc tej słomy to 200zł.

Wiec gdzie 1200zł?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

milanreal1 w swoich obliczeniach pominąłeś oczywiście azot a do tego nie wiem dlaczego przyjmujesz nawożenie azotowe jako koszt? dawka wspomagająca rozkład słomy nie zostanie utracona, ponadto musisz jeszcze doszacować wartość mikroelementów oraz samej masy organicznej, oczywiście słomę powinno się sprzedawać na tony a nie ha, gdyż inaczej ciężko jest oszacować jej wartość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oszacowałem jako koszt ponieważ jeżeli tego mocznika nie dasz to zubożejesz glebę w azot. Oczywiście po pewnym czasie zostaniem on uruchomiony. A cenę próchnicy ciężko oszacować :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

@milanreal - dzieki Twoim obliczeniom juz wiem czemu ludzie sprzedają słomę po 8zł za bele

O podany azot na rżysko na dobrze pocieta slome i jesli wykonasz podorywke to zmniejszasz dawke azotu o te ilosc na wiosne .

Wartość NPK to okolo 80zl/tona + wartosc CaMg +mikro + próchnica . Pozatym przy 8tonach pszenicy nie bedziesz mial 8 ton slomy do zbioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

od kiedy pamiętam za słomę płaciło się 100-300zł za ha a teraz nagle chcą po 70- 100zł za bele 120*120 z pokosu i krzyczą że to mało ale czy nawóz podrożał dziesięciokrotnie od 2010 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@milanreal - dzieki Twoim obliczeniom juz wiem czemu ludzie sprzedają słomę po 8zł za bele

O podany azot na rżysko na dobrze pocieta slome i jesli wykonasz podorywke to zmniejszasz dawke azotu o te ilosc na wiosne .

Wartość NPK to okolo 80zl/tona + wartosc CaMg +mikro + próchnica . Pozatym przy 8tonach pszenicy nie bedziesz mial 8 ton slomy do zbioru

To podaj swoje obliczenia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

@milanreal może przesadziłem z wartością nawozowa wolę pozostawić na polu dopłata 50 zł za koszenie

Edytowano przez dawid1862

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Panowie spisując umowę ze sprzedającym wyraźnie sprecyzowaliśmy,że "cena ma dotyczyć jednej belki po prasie zwijającej"więc nie sądzę żeby sprzedający sprzedał ją komu innemu ponieważ jest to osoba honorowa jeśli można to tak nazwać i raz danego słowa nie cofa....... :ph34r:

W moim regionie niema zbyt wielu hodowców bydła mlecznego więc słoma nie jest tak mocno rozchwytywana, znam ludzi którzy woleli oddać słomę za np 100,-/hektar niż ją pociąć ponieważ kombajn drożej wychodzi a i podorywkowym ciężko podorać po ciętej słomie żytniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Też znam takich co oddają za pół darmo , a potem są pierwsi do narzekania że nic sie nie opłaca , że nawozy drogie itp

Na chwile obecną uważam że sprzedawać słomę poniżej 80zł/t to głupota , poniżej 120zł/t kiepski interes . opłacalność zaczyna sie właśnie od 120zl/t pod warunkiem że uprawia się np.rzepak i jego słomę się zostawia na polu albo się nawozi obornikiem.

@damian40000 zmieniło się to iż słoma stała sie "zielonym paliwem" i w związku z tym porządanym towarem a nie jak było do tej pory odpadem ktory miał wartość nawozu w niej zawartego . W tym roku słomy będzie mało - firmy przetwórcze mają popodpisywane kontrakty i muszą je zrealizować bo inaczej kary dostaną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@milanreal dla mie wartość nawozowa słomy z 25 belek pszenżyta NPK razem z mikro i CaMg jest warte 1200zł do tego niski koszt pozostawienia na polu dopłata 50 zł za młócenie!powiedz mi gdybys mial sprzedac mi obornika za 1200zł to ile by go byłó i ile za tą kwote by wniósł do gleby do tego odlicz od tej sumy koszt załadowania i rozwiezienia!

To masz jakąś WYJĄTKOWĄ słomę :D :lol:


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

może z nawozową przesadziłem ale 50 zł za belkę to dobra cena

Edytowano przez dawid1862

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja jak kiedyś liczyłem wartość nawozową zawartą w słomie, to wyszło mi coś koło 85zł/t. Więc 85zł / 5 belek = 17zł (wartość nawozu zawartego w 1 beli słomy o wadze 200kg). Uważam, że jak ktoś dostanie ofertę 30zł za balot słomy, zebrany z pola to byłaby bardzo dobra oferta. Osobiście sprzedam słomę po 22zł za belę o wadze 200kg (110zł/t), zbiór we własnym zakresie, po żniwach, jak coś to jestem z woj. Łódzkiego. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Wiadomo co rejon to inna cena nie ma sie co dziwic że w niektórych rejonach słoma trzyma cene. W moim rejonie to mniejsi hodują brakuje im słomy. Wychodze z założenia że jeśli ktoś odemnie chce kupić słome to niech poda cene jeśli mi odpowiada to sprzedaje jeśli nie to idzie sieczkarnia.A rozśmiesza mnie że wole sprzedać słome bo kombajn więcej kosztuje raptem 20zł wiecej od ha kasuje z sieczkarnią i nie ma problemu z wymieszaniem tej słomy z ziemią.Mineły czasy (jeśli ktoś pamięta) szedł Bizon bez sieczkarni bo nikt nie miał takiego cuda założonego potem szedł ciągnik z orkanem to były koszty a i nie zawsze słoma posiekła sie jak powinna leżała wszędzie. A wracając do postu jednego z kolegów że takie drogie baloty sami kupujący podbijają cene dlaczego mam sprzedać po 20zł/balot skoro proponują 100-130zł/balot grzech nie skorzystać z lepszej oferty jak by Ci zaproponowała mleczarnia cene 2zł za mleko nie bedziesz sprzedawał po 0.80gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj