Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian40000    86

a u nas słomy bardzo dużo ze skracanego pszenżyta po 20 beli z żyta nawet do 30. Słomy w tym roku nie zabraknie bo i jare wyglądają bardzo dobrze tylko jeszcze niedojrzałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzicho   
Gość zdzicho

Po prasie claas i ciągniku MF 3085

Edytowano przez zdzicho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Oj w tym roku cena słomy nie będzie aż taka wysoka jak w ubiegłym..........zebrałem pierwsze belki i jest 150% więcej niż w zeszłym roku. Co niektórzy w mojej okolicy sami się pytają czy nie chcę słomy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Sąsiad też pobelował wszystko myśląc że będzie malo słomy a tu zonk bo ma bardzo duży nadmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W tym roku słomy jest do oporu (tam gdzie nie wymarzły oziminy). W tamtym był deficyt z racji deszczowego lipca i późnych żniw. Jak ktoś ma kupca który daje po 60zł za belkę to proponuję szybko sprzedawać, może być tylko taniej jak ludzie zobaczą ile tego towaru rzeczywiście jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

I u nas przynajmniej wszyscy prasuja i składuja bo chca sprzedawać wiosną bo będzie droższa niby :)

my kupujemy po 250 zł za tone sprasowana Wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

w mojej okolicy wszystko zimowe wymarzło jare przysuszyło i ze słomą jest szał mam zamówione 30 ha i nikt nie pyta się o cenę niestety transport z innych regionów Polski jest nieopłacalny Kuj.Pom ok. golubia ,wąbrzezna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

u mnie nikt nie tnie sieczkarnia. z racii dobrej ceny wszystko idzie na pellet do pobliskiej przetwurni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Słomy jest nadmiar? Dla mnie to dobrze, słomy mam więcej niż rok temu ale i tak za mało. Taniej się kupi :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

U mnie (powiat wysokomazowiecki) cena za balot to od 50 zł w górę z własnym sprasowaniem. Ok miesiąc temu zapasy sprzedawałem po ok 65/70 zł za balot i wszystko rozeszło się momentalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IREKG    1

Sprzedam słomę żytnią oraz z mieszanki, okolice Ciechanowca Siemiatycz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

U mnie (powiat wysokomazowiecki) cena za balot to od 50 zł w górę z własnym sprasowaniem. Ok miesiąc temu zapasy sprzedawałem po ok 65/70 zł za balot i wszystko rozeszło się momentalnie.

 

o ku*** gdyby u nas takie ceny słomy były...w mojej okolicy to chcieli by brać po 5 albo po 10 zł za balota

Edytowano przez razor275
Wulgaryzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Myślę że cena słoby utrzyma się wysoka, z racji, tego że tej słomy nie ma aż tak dużo jak było np 2 lata temu, a poza tym rok temu nie było słomy, i wszystkie brykieciarnie pracowały na ok 40% wydajności, i teraz chcą zrobic zapas.

 

Jak by ktoś był zainteresowany to mam do sprzedania słome tego roczną w balotach 130x120, jestem z lubuskiego okolice gorzowa wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawolszu    1

Witam! Ile płacą u was za słomę w dużych kostkach? Ze zbiorem po stronie kupującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Za 50zl z pokosa to ja kupuje hurtowo wszystko :D , u mnie w okolicy wielka wojna o słomę, płacą po 10-12zl/balot sami prasują, sami sprzątaja, mojemu znajomemu brakło 2tyg przed żniwami słomy, chciał kupić krzykneli mu 45zł/balot :o , kupił 3 a jak mu się skończyły zaczął słać sianem, napewno taniej wychodzi :lol: koszmar...

Co za idioci wymyslili by pierwszogatunkową słomą opalać w piecach, w sumie ekonomia bierze górę nad rozsądkiem...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nieekonomiczna jest sprzedaż słomy poniżej 100zł/t, wartość słomy łatwo oszacować na podstawie jej wartości opałowej i cenie innych paliw oraz jej wartości nawozowej, dodatkowo w tym sezonie mamy przynajmniej w zachodniej części kraju do czynienia z niską podażą, ze względu na słabe przezimowanie upraw, ja na razie najlepszą ofertę mam na 120zł/t - prasa idzie za kombajnem i za nią od razu jest zbierana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

U mnie balot120 od30zł i usługa kupującego


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal191    1

Okolice Siedlec firma Unikost. Małe paczki i słoma luzem 220zł/t słoma belowana i duże paczki 250zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZarek_    0

Sprzedam słomę żytnią w belach z tegorocznych żniw.Bele 120x120. Cena 35 zł/bela. Okolice Siemiatycz. Odbiór po stronie kupującego

kontakt : czarek294@o2.pl

Edytowano przez CZarek_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielo    1

Witam czy wiecie coś o firmie zielona energia z Trzcińca zajmująca się produkcją pelletu bo sprzedaje im siano i chciałbym wiedzieć czy są chociaż wypłacalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj