Polecane posty

szczepan84    21

to ceny są niezłe belka 120x120 waży 200kg i po 60zł to tona wychodzi 300zł chciałbym żeby w żniwa tyle mi dali ale kto to kupuje prywatnie ktoś dla bydła czy na brykiet dajcie kontakt do tego kupca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja trochę kostkuję bo mam prasę taką ale potrzeba ludzi do zwózki i dotychczas sprzedawałem po 1,50 kostka brało dwóch gości od lat i cena była stała teraz słyszałem że 3 zł to norma bo pras kostkowych ludzie się pozbyli a koniarze wolą suchą kostkę ze stodoły taka cena już by sie kalkulowała ,mówiło mi trzech sąsiadów że by sobie sami chcieli zwinąć bo u nas dużo wymarzło ozimiń i im zabraknie do krów tylko sobie myślę po ile by musieli dać za wałek jeszcze z pięć lat temu ludzie dawali za darmo aby pole im sprzątneli nie wszyscy mają sieczkarnie w kombajnach a ostatnimi latami już płacili 5 do 8 zł za wałek a jak wy rozliczacie sie jaka cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Dziwi mnie że są tak "bogaci" rolnicy i oddają słomę za to by mieć porządek na polu to tak jak by dawali za darmo nawóz poczytajcie sobie prase branżową ile w słomie jest mikro i marko składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Surowa słoma ma mniejszą wartość nawozową niż obojętnie jaki obornik, poza tym przy zaorywaniu takowej są straty azotu w glebie podobnie z resztą w przypadku surowego obornika. 120-130zł za bele? 200kg? Korzystniej byłoby kupić siano albo sianokiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danio1989    0

Taaa, i będziesz ścielił sianem albo sianokiszonką. Absurd. Ja sprzedaję po 3zł pszenżytniej za kostkę około 7kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Ścieliłem jałówkom 3letnią sianokiszonką z pryzmy, która do spasania się nie nadawała. De facto i tak ją przebierały. Zatem nie widzę problemu- tym bardziej przy cenie 120-130zł za belkę słomy, jak ktoś w temacie podał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panowie i panie oczywiście, bo jest ich tutaj parę. Przy takiej cenie za słomę to zaczynam się zastanawiać czy jej nie zbierać i na sprzedaż. Mam czym zwieźć i ustawić w stóg, nie posiadam prasy (była by usługa) i tu się rodzi moje pytanie. Liczył ktoś kiedyś koszt zwinięcia jednego bala. Prasy nie mam ale jak by było opłacalne to by się coś kupiło. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Teraz ciężko znaleźc kogoś w usługi prasowania bo każdy woli prasować samemu i sprzedawać. Jakiś czas temu pytalem ile kosztuje rasowanie w dużej firmie usługowej to było 60zł/t ale minimum 500ha w jednym komplexie. Na mniej nie jadą. A najlepiej 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

To ile może ważyć rolka słomy 120\120, nigdy nie ważyłem

zalezy z jakiej prasy , u mnie z sipmy do 200 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

To z welgera RP12 może tez coś koło tego też do 200 kg.

 

silva@

To nawet tanio sobie życzą z belowanie z tej firmy bo wychodzi gdzieś 12 zł za rolkę. W moich stronach każdy bierze 20 zł , może w tym roku podskoczy bo i ropa poszła do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

silva a możesz podać nazwę firmy? Gravit czy Agro Team? bo chyba te dwie macie u siebie


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Żeby nie mówić nazwy to ta pierwsza ::) Ale oni robią kostki. Cena z tamtego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
senex28    0

witam, jakby ktoś chciał to mam do sprzedania 60ha słomy na pniu:) cena do uzgodnienia.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Dzisiaj kupiłem słomę pszenżytnią w kostkach od polskiej sipmy i dałem po 2zł za balot!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip524    1

Witam !!! Jaką cenę można ustalić na baloty 180/120 obwiązywane 3,5x siatką o wadze około 460-480 kg po prasie New Holland br6090 (chyba taki model ) . Zapotrzebowanie w mojej okolicy jest duże . Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

ja będę miał na sprzedaż słomę z 18ha jęczmienia ile mniej więcej mogę zażądać za ta słomę z hektara ? słyszałem że cena oscyluje między 90 a 120zł z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To z welgera RP12 może tez coś koło tego też do 200 kg.

 

silva@

To nawet tanio sobie życzą z belowanie z tej firmy bo wychodzi gdzieś 12 zł za rolkę. W moich stronach każdy bierze 20 zł , może w tym roku podskoczy bo i ropa poszła do góry.

20 zł za 1 bele u ciebie się płaci? to w średnio dobrej słomie wyjdzie ponad 400zł za godzinę :blink: drożej niż za kombajn


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj