Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlo694    39

u mnie ceny dochodziły do 400zł/ha + własne prasowanie

nam i tak udało sie kupić średnio za 180zł/ha ale cudów w tym roku nie ma przynajmniej w moich okolicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezar    0

koledzy, to ja teraz wam coś powiem :) w dzisiejszym dniu dawałem rolnikowi po 60 zł za belę, a on nie chciał ! u nas w podlaskim bardzo brakuje słomy, praktycznie każde ogłoszenie z nią jest nieaktualne. to już lepiej siana kupić i ścielić nim :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Siana to i ja mam, nawet w tej chwili schnie na sprzedaż 4ha drugiego pokosu (no może nie w tej chwili ale w dzień schnie :P ) ale sianem to kiepskie ścielenie. A jak ktoś gdzieś ma głęboką ściółkę to już tragedia :lol: Chyba że turem gnój wybiera to co innego.

U mnie ludzie po 20 z pokosu chcą a ja kupiłem po 20 sprasowaną :lol: I mogą mnie teraz pocałować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

koledzy, poratujcie! gdzie na terenie północno-wschodniego Mazowsza i południowego Podlasia można względnie najtaniej kupić słomę?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

dlatego trzeba dobrze z sąsiadami żyć którzy nie potrzebują słomy a sieją zboża na sprzedaż:) flaszeczka na koniec pracy i słoma zebrana za free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

A w mlecznych regionach takich rolników jest raptem kilku i to zapewnię dwu zawodowcy z małym areałem ornych trzymający raptem 3 maciory na krzyż, także za wiele tej słomy nie mają. U nas w gospodarstwie deficyt jakichś 100 belek, także wiosną może być mokro (nie tylko w polu) <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Kuj pom.10zł belka 120x120 własne prasowanie ogólnie brak słomy.Kto zaspał teraz płacze.Dodam że w ubiegłym roku średnia wyszła mi 5zł za kupiony balot,gdyby nie 300szt zapasu byłaby bieda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Znajomy ma słomy na połowę zimy... Ciekawe jak to będzie, mi wystarczy ale niestety, trzeba robić zapas w kolejnych latach bo bida...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

My w tym roku płaciliśmy po 10 zł za belkę i chetnych nie brakowało, ale większość to rolnicy którzy tylko sieją, biorą dotację i zboże sprzedają, więc nie mają pojęcia co tracą sprzedając słomę. Słoma w tym roku bardzo droga jeśli chodzi o sprzedaż, jedna z firm juz teraz proponuje nam 170zł netto za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

u mnie netto dają 140zł/t ale transport wich zakresie

U mnie tak samo transport ich, załadunek tak samo, nic tam nie muszę im pomagać. Stóg 1000 bel zabierają w ciągu 4 dni, i transportują na odległość 100 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou1    0

w moich okolicach strasznie ciężko o słomę a jaka droga !

wziąłem 250 sztuk słomy 120x130 prawie 100km ode mnie. słoma w granicach 30-45zł sztuka.

dobrze że są platformy i 47 na jedną wejdzie. :]

trzeba było brać jak było do oporu i za darmo prawie każdy oddawał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kolego to masz dobrze, w okolicy są desperaci co kupują bele 120x120 za uwaga 80zł, jeszcze sami transportują. Dla mnie głupota, za ta kasę można kupować sianokiszonki a nie słomę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

w moich okolicach strasznie ciężko o słomę a jaka droga !

wziąłem 250 sztuk słomy 120x130 prawie 100km ode mnie. słoma w granicach 30-45zł sztuka.

dobrze że są platformy i 47 na jedną wejdzie. :]

trzeba było brać jak było do oporu i za darmo prawie każdy oddawał :(

47 (nieparzysta liczba) sztuk? ale to chyba w trzech warstwach...?

Ja jak trzy warstwy kładłem 1,2/1,4 na pronara 16 pierwsza warstwa 18 druga i trzecia symboliczne 6 to nie sposób było jechać bo kable telefoniczne są za nisko.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widmoxx    1

Mam do sprzedaży ok 1700 bali słomy bale 125x125 wiązane siatką ułożone w czterech stertach waga bala 250 - 300 kg Powiem tak było umnie od początku wrzesnia już trzech kupców w tym dwóch chciało na brykiet zaproponowali cenę 155zł + 7 % Vatu za tonę a drugi 165 zł + 7 % Vatu za tonę. trzeci kupiec był z firmy co robią podkłady pod pieczarki to proponował tylko 140 zł + 7 % Vatu za tonę. Oczywiscie odbiór ich transportem i ich załadunek. Nie wiem czy czekać czy brać tą najwyższą ofertę, ponieważ ten który daje najwięcej mówi że musi to już wszystko zabrać ponieważ u siebie sterty okrywają specjalnymi plandekami aby słoma miała niski procent wilgotności do produkcji brykietu , a jak w innych stronach płacą duże firmy przetwarzające słomę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj