Polecane posty

jaroon    1

Z plonem słomy z ha to zależyt przede wszystkim od tego na jakiej ziemi uprawia się zboże wtedy zmienia się stosunek ziarna do słomy, u mnie w zeszłym roku zebrałem z 2,3ha pszenicy 18t ziarna a słomy 24 bele 120/150 waga takiej beli to okolo 250-300kg co daje nieco pona 3t słomy z ha koszone bylo normalnie nie za wysoko i nie za nisko miejscami pszenica była wyłożona więc było koszone przy ziemi na stojącej kilka cm. nad ziemią, odmiana Brylant skracana dwa razy, ziemia 1-2 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

ja słomę to bym mógł oddać za darmo, wszystko i tak kosi się z sieczkarnią... a w stodole to jest duża sterta kostek która po żniwach oddam znajomemu za free bo nie mam co z tym robić a poza tym słoma to duże ryzyko pożaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046
:) a u nas teraz slome sprzedaja po 500 zl za tone i to jeszcze trzeba samemu sobie przywiezc- po powodzi tak sie ludziom w glowach porobilo,ale po zniwach sie nia udlawia.sciele na razie sianem.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

woj śląskie w tym roku może być rzeczywiście problem ze zbiorem słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Może w małych kostkach suche spod dachu z dowiezieniem w odpowiednim terminie itp. Ja dostaje 140-150zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Ja sprzedałem prosto z pola za 11 zł za belke 120 cm z tym że gościu sam ją sobie prasuje i zwozi. To chyba nie tak źle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian9540    0

to ten gościu pewnie dobija na prasie ile się da :lol:

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

U nas gość skupuje sprasowaną słomę (do produkcji brykietu) z dostawą do niego na podwórko po 150 PLN za tonę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja kupuję słomę z areału 20 ha po 100 zł za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

tak

po classie zmienno komorowej (150) średnio u znajomego 260-270, a po stałokomorowej sokółce (120) to ok 130 kg.

zmienno komorowa zaczyna zbijać dużo wcześniej.

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Lekkie coś te bele po sokólskiej-jaki ciągnik współpracował ?Druga sprawa że taka bela 1,5 ma o wiele większą objętość niż 1,2 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Mały ciągnik, jakiś ferguson starszy ale dokładnie modelu nie pamiętam. bardzo słabo były dobite, ale nie pytaj czemu bo nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

My płacimy 16 zł za belkę słomy 1,8 m, samemu belujemy, zwozimy. Belka około 400 kg. W tym roku kupiłem 200 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

W okolicy z dowozem na miejsce 50 zł od beli 120x120. Zbicie bel jak i jakość niezachwycająca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żytnia, pszenna i pszenżytnia w Woli Makowskiej (FUNGIS) 130-140 ZŁ/ tonę:)

 

 

 

a jeśli chodzi o rolki to około 15-`17zł za sztukę... niektórzy chcieliby za darmo....

 

po 70 gr za kostkę żytniej, po złotówie owsianka. rolka owsianki dochodzi do 25:) a ogólnie, jest sporo ludzi, którym słoma zbywa, dlatego daja za darmo... albo za symboliczną cenę


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj