Polecane posty

melon10641    1218

Z ta iloscia slomy z ha w stosunku do zaiarna to nie przesadzajmy. W zaleznosci co prasujemy to realnie trzeba przyjac ze masa ziarna=masa slomy czasem jes wiecej niekiedy slomy jest mniej niz ziarna ale wszysto zalezy co prasujemy.e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

ja całą słomę tnę i nie chcę nawet rozmawiać z tymi co przychodzą lub dzwonią za kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie pisz takich głupot książkowych

 

 

 

średnio tak wychodzi ;)

ja słomę zbieram ile mi potrzeba a reszta zostaje z cięta, słoma to cenny nawóz

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Słomy będzie więcej niż ziarna. Wystarczy w nocy lub w pochmurny dzień nisko kosić i widać ile słomy jest ze zboża. Gdy kosimy w duży upał a takie warunki przeważnie są i gdy nie tniemy przy samej ziemi a tego też nikt nie robi bez potrzeby to mamy mniej słomy do zebrania bo reszta zostaje na polu jako ściernisko lub poczaskana przez kombajn sieczka. Że ktoś walek ukulał przy plonie 3t to nie znaczy że słomy nie było, bo to nie możliwe. Kłosy muszą na czymś stać. Ewentualnie przy bardzo niskich odmianach i wysokim plonie plon ziarna może być większy od slomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem z Łódzkiego i poszukuje kupić słome prowadze gospodarstwo i potrzebuje około 450 bel słomy jeśli ktoś zainteresowany to prosze pisać na pw swoje oferty jestem w stanie odebrać słome w promieniu 100km od łowicza.

 

 

-------------------------------------------------------------------

Pozdrawiam Przemal_1989


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andi    0

Witam !

Ja skupuję słomę po 100 zł za tonę.Kupuję z woj pomorskiego oraz okolic Szczecinka, Piły, Świecia, Bydgoszczy, Grudziądza i Malborka.

Z tego co obserwuję plony słomy wahają się od 1,5 - 8 ton/ha.

Mój tel.664-880-475

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

średnio tak wychodzi ;)

ja słomę zbieram ile mi potrzeba a reszta zostaje z cięta, słoma to cenny nawóz

 

Dokadnie jak kolega pisze nie pisz takich bzdur jak się leci po samych kłosach to plo możę być równy a takto przy niskim normalnym koszeniu jest około 2 razy taki

 

Witam. Jestem z Łódzkiego i poszukuje kupić słome prowadze gospodarstwo i potrzebuje około 450 bel słomy jeśli ktoś zainteresowany to prosze pisać na pw swoje oferty jestem w stanie odebrać słome w promieniu 100km od łowicza.

 

Witam po ile kolega płaci muszą być baloty 120 czy 150 jaką słome kolega preferuje jęczmienna owies żytnią?

-------------------------------------------------------------------

Pozdrawiam Przemal_1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy ( pomiędzy Toruniem a Bydgoszczą , dokładniej okolice Złejwsi Wielkiej ) jest pewna spółka , która daje dwie stówy za słomę od hektara . Zdejmujesz szarpacz , a oni prasują . Jak chcesz dokładny kontakt to pisz na PW .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Ja w podlaskim za bele 120x120 to po 20 zł biorę:)

A w jakich okolicach ta słoma? Jeśli można wiedziec. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andi    0

Ja najchętniej kupuję duża kostkę,wtedy cena jest ponad 100 zł.Bele okrągłe jak najbardziej też,ale mała kostka już nie wchodzi w grę.Mogę też kupić siano(zgrabione na wałki) lub słomę na pokosie sam prasuje i sam zbieram z pola wtedy cena jest ok 50zł/t -w tym przypadku minimalna pow.to 100ha.

Odbiór bezpośrednio po żniwach nie jest możliwy i odbywa się w późniejszych miesiącach,baloty nie muszą być składane w stogi , wystarczy je zwieść do utwardzonej drogi-w tym momencie podpisujemy umowę i wypłacamy zaliczkę. Posiadam własny transport, rolnik tylko ładuje towar na ciężarówkę.Skupuję też słomę ze jęczmienia.Terminy płatności max 30 dni od wystawienia faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

ja myślą że po 2 by trzeba wziąść tak aby wyjść na swoje

 

U mnie rok temu płacili po 2zł jak sami zabierali, a ty musisz jeszcze to sam zebrać i zawieśc. myślę że tak 2,80-3zł. w tym roku bedzie mało słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Z tą wagą słomy to róznie jest. Rok temu prasowałem słome po Pszenicy i wychodziło mi tak ok 10 bel na hektar po ok 160 kg kazda. Pszenica sypało po ok 7t/ha, i była ścięta bardzo nisko, bo równe pole bez górek i po uprawie bezorkowej, więc bez bruzd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

@DEWID co z tego ze wykosisz po samych kłosach jak słoma zostanie przez to plon słomy się nie zmieni ;)

 

Kolego co ty za bzdury piszesz wiesz co napisałeś:lol:jak skoszę nizej to normalne chyba żę więcej słomy bedzie a mniejsze rzysko

Nie wiem skąd taka nowość ci przyszła do głowy normalnie jestem w szoku żę ktoś tak wogule myśli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Mogę też kupić siano(zgrabione na wałki) lub słomę na pokosie sam prasuje i sam zbieram z pola wtedy cena jest ok 50zł/t -w tym przypadku minimalna pow.to 100ha.

 

 

Przy obecnych cenach nawozow samo NPK z tony slomy to okolo 60zl , nie liczac wartosci prochnicy i mikroelementow .

Pozdrawiam sprzedajacych slome za bezcen, jak i gratuluje tym ktorym udaje sie ja kupic za poldarmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego co ty za bzdury piszesz wiesz co napisałeś:lol:jak skoszę nizej to normalne chyba żę więcej słomy bedzie a mniejsze rzysko

Nie wiem skąd taka nowość ci przyszła do głowy normalnie jestem w szoku żę ktoś tak wogule myśli :D

 

kolego chyba źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o to ze jak wykosisz po samych kłosach to słoma zostanie na polu, a jak nizej to bedziesz miał więcej do zbierania.


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Witam. Jestem z Łódzkiego i poszukuje kupić słome prowadze gospodarstwo i potrzebuje około 450 bel słomy jeśli ktoś zainteresowany to prosze pisać na pw swoje oferty jestem w stanie odebrać słome w promieniu 100km od łowicza.

 

 

-------------------------------------------------------------------

Pozdrawiam Przemal_1989

 

Witam

Jestem z okolic Strykowa , do Łowicza 40 km.

Będę miał trochę słomy wolnej. Z 10 ha do sprzedania. Pszenica, pszenżyto, owies.

Wojtek

 

W Łódzkiem skupują słomę w Koluszkach. I jakaś firma Eko Biomasa ze Świętokrzyskiego, która obsługuje też Łódzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

kolego chyba źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o to ze jak wykosisz po samych kłosach to słoma zostanie na polu, a jak nizej to bedziesz miał więcej do zbierania.

 

Kolego czyli żle wogule zrozumiałeś naszą dyskusję więć albo nie czytałeś postów albo zę zrozumieniem :D

Bo nam niechodziło ile zostaje na polu nikt nawet tego na myśli nie miał tylko że słomy jest 2 razy tyle co żboża i chodzi i zebrana słome a nie jak ty filozofujesz ze zostaje na polu :P

 

Witam

Jestem z okolic Strykowa , do Łowicza 40 km.

Będę miał trochę słomy wolnej. Z 10 ha do sprzedania. Pszenica, pszenżyto, owies.

Wojtek

 

W Łódzkiem skupują słomę w Koluszkach. I jakaś firma Eko Biomasa ze Świętokrzyskiego, która obsługuje też Łódzkie.

Kolego a nie wiesz ile płacą koluszki bo do koluszek mam z 10km wiec mnie interesuje ta oferta a numer do tej eko Biomasy z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Witam

Namiary na Bio, tel. kontaktowy do Łukasza Jawora: 513096808, 41 3765263

 

W Koluszkach 601-999-098 mail: roberto.glowacki@gmail.com, oferuje do 150zł/tonę za dużą kostkę, u niego w zakładzie, posiada też transport.

Jest też firma z Koluszek Byo Investment, namiary: 609345979

 

Jest strona ebiomasa i tam można sobie poszukać

 

Pozdrawiam

 

aha, trochę chaotycznie ... uściślam że to są namiary na 3 różne firmy. Pierwsza ze Świętokrzyskiego odbiera min. 25 ton. A dwie następne są z Koluszek. Jak widzę Koluszki to jakieś zagłębie brykieciarskie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeniomanu    0

W lubelskim skupuje Unikost. Cena 50 zł/tona + vat . Na tonę wychodzi 4 bele, zabierają z pokosu i płacą po 2 tygodniach.. Tylko trochę pole ujeżdżą.. wiec tak na prawdę nie wiem czy warto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Witam

Namiary na Bio, tel. kontaktowy do Łukasza Jawora: 513096808, 41 3765263

 

W Koluszkach 601-999-098 mail: roberto.glowacki@gmail.com, oferuje do 150zł/tonę za dużą kostkę, u niego w zakładzie, posiada też transport.

Jest też firma z Koluszek Byo Investment, namiary: 609345979

 

Jest strona ebiomasa i tam można sobie poszukać

 

Pozdrawiam

 

aha, trochę chaotycznie ... uściślam że to są namiary na 3 różne firmy. Pierwsza ze Świętokrzyskiego odbiera min. 25 ton. A dwie następne są z Koluszek. Jak widzę Koluszki to jakieś zagłębie brykieciarskie ;)

 

Kolego dzięki bardzo ostatnie pytanie czyi tylko duża kostkę skupuja malej i bel juz nie dzięki wielkie bardzo pomogłeś:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj