Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianus2222    119

bob :) masz racje ze próchnica, w sumie jak się nie dogadam co do ceny to niech spadają całość potnę, bo nie dam się w ciula robić :) Bo my kalkulujemy tak, jak sprzedamy słome np z 30 ha x20 bel z ha= 600 bel x 5 zł to jest 3 tys. a za tą cene, to ja kupię tira bardzo dobrego wapna lub troszkę dołożę i kupie 2 tiry wapna średniego :) chyba mi nie powiesz że źle robię :D


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

balota za 5, nigdy bym nie sprzedał za taką cenę.

@damianus2222 z tego co kalkulujesz to wyjdzie ci tylko na wapno a gdzie inne składniki NPK???? bez słomy będzie spory ubytek składników pokarmowych a także materii organicznej. Więc lepiej przemyśl to jeszcze raz. ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

szczerze mówiąc, to najlepszym rozwiazaniem byloby, zebym oddał słome a ktoś mi dał obornika. Oczywiście wiadomo ze ja dałbym więcej slomy a ktoś mi obornika mniej :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My teraz za przyczepe słomy ze stodoły dawaliśmy przyczepe obornika(ładowane ile tylko wejdzie), załadunek i pomoc w wożeniu również z naszej strony. A jeżeli sie wymieniacie za obornik to w jakich proporcjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ile byś chciał za słome może z tys zł ????? Albo jak jeden koleś mi powiedział że słomą by chciał zapłacić za kombajn, od tej pory nikt od niego nie bierze. Póżniej sam przyszedł żeby brać bo nie ma co z tym zrobić to mu powiedziałem żeby zjadł :). Co roku tez podonbo nie mozna przyorywać.

 

balota ważącego 150-200kg za 5zł to z hektara wychodzi jakieś 14x5=70zł= 50kg mocznika, lepiej rozdrobnić i przyorać


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

No to ile byś chciał za słome może z tys zł ????? Albo jak jeden koleś mi powiedział że słomą by chciał zapłacić za kombajn, od tej pory nikt od niego nie bierze. Póżniej sam przyszedł żeby brać bo nie ma co z tym zrobić to mu powiedziałem żeby zjadł :). Co roku tez podonbo nie mozna przyorywać.

 

Chętnie wepchnąłbym ci ja w gardło, bo ten co ma słomę może z nią robić co mu się chce ( nawet przyorać dwa razy) i nic ci do tego. Ale jak będzie jej brakować to ty będziesz skomlił żeby ja kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

balota ważącego 150-200kg za 5zł to z hektara wychodzi jakieś 14x5=70zł= 50kg mocznika, lepiej rozdrobnić i przyorać

 

dziś liczyłem z ojcem tak żyto da 3,5-4 t. bo sie nie wymadrzam ile to mi nie da. a słomy jest tak zawsze jak 3,5t zboża to 7 t z ha słomy, czyli bedzie jakieś 35 balotów (200kg 1 szt.). 35x5 = 175zł. czyli metr saletry kupie napewno, bo ja mocznika nie stosuje :P ewentualnie polifoski :) z cena na dzień dzisiejszy :)

 

My teraz za przyczepe słomy ze stodoły dawaliśmy przyczepe obornika(ładowane ile tylko wejdzie), załadunek i pomoc w wożeniu również z naszej strony. A jeżeli sie wymieniacie za obornik to w jakich proporcjach?

 

majster :) to ja ci daje tira słomy a ty mi tira obornika :) mieniamy sie ? :)

Edytowano przez damianus2222

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:o u nas cena słomy w tej chwili oscyluje w granicy 15 zł za balot z załadunkiem, słoma zeszłoroczna :D

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Samo wapno nie zrekompensuje Ci ubytku próchnicy materii organicznej próchnica m.in. zatrzymuje wilgoć w glebie a wapno nie i nie możesz zastąpić tego co wprowadza pocięta i rozdrobniona słoma samym wapnem, żeby była żyzna i urodzajna nie możesz zastąpić jednego składnika drugim ale to jest tylko moje skromne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bob :) masz racje ze próchnica, w sumie jak się nie dogadam co do ceny to niech spadają całość potnę, bo nie dam się w ciula robić :) Bo my kalkulujemy tak, jak sprzedamy słome np z 30 ha x20 bel z ha= 600 bel x 5 zł to jest 3 tys. a za tą cene, to ja kupię tira bardzo dobrego wapna lub troszkę dołożę i kupie 2 tiry wapna średniego :) chyba mi nie powiesz że źle robię :D

Słoma z pow.30ha przy założeniu ze jej masa to ok.5- 6 ton/ha wazy ok 150-180 ton. Średnia zawartość N w słomie to ok. 0,5 %N , 0,2 % P2O5 oraz 1,5 % K2O, co daje równowartość ok 750-800 kg N , 300 kg P2O5 oraz 2200 kg K20. Taką ilość składników zawiera łącznie dawka nawozu składająca się z 2 ton saletry, 1,5 tony superfosfatu poj. oraz 3,5 tony soli potasowej. Wartość tych nawozów to ok 2600 zł za saletrę, 1300 zł za superfosfat i ok 5500 zł za sól potasową co daje łącznie kwotę 9,5 tyś. Do tej kwoty należało by doliczyć koszt S i Ca oraz mikroelementy i które coraz trudniej.

Jednym słowem robisz darowiznę rzędu nie mniej jak 6,5 tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4
My teraz za przyczepe słomy ze stodoły dawaliśmy przyczepe obornika(ładowane ile tylko wejdzie), załadunek i pomoc w wożeniu również z naszej strony. A jeżeli sie wymieniacie za obornik to w jakich proporcjach?

 

 

 

 

Obornik kurzy może?

Skąd jesteś? jakie województwo?

 

@Xemit gdzie mogę znaleźć informacje o przybliżonej zawartości składników w słomie poszczególnych zbóż?

Edytowano przez Rolnikix

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1301

Panowie słoma jest za dobrym nawozem żeby się jej pozbywać z pola zwłaszcza jeśli uprawa była ostro nowożona.Osobiście nigdy jeszcze jej nie sprzedawałem i nigdy to nie nastąpi,zawsze polewam ją Rsm-em i mieszam ścierniskowym i co ważne jest to nawóz naturalny.Pewnie że lepiej jak słomę zamieni się w obornik ,ale w dobie braku świnek jest to u mnie nie do zrobienia.Jednak każdy musi sam sobie obliczyć co bardziej się mu opłaci?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś liczyłem z ojcem tak żyto da 3,5-4 t. bo sie nie wymadrzam ile to mi nie da. a słomy jest tak zawsze jak 3,5t zboża to 7 t z ha słomy, czyli bedzie jakieś 35 balotów (200kg 1 szt.). 35x5 = 175zł. czyli metr saletry kupie napewno, bo ja mocznika nie stosuje :P ewentualnie polifoski :) z cena na dzień dzisiejszy :)

 

 

 

majster :) to ja ci daje tira słomy a ty mi tira obornika :) mieniamy sie ? :)

No jakbyś był z bliska to czemu nie bo i tak do żniw bedzie za mało a gówna u nas pod dostatkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

po tym linku temat do zamknięcia :D ja tnę słome 14 lat, nie widzę ujemnego wpływu na glebe, słomy napewno nie sprzedam za te pare nedznnych złotówek, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Jak ja uwielbiam takich niedouczonych inteligentów jak ten MajsterPopsuj88 co zaczynają obrażać innych jak im argumentów brakuje.

Dlaczego nie szanujesz ludzi???

Jesteś kimś lepszym??? Po tym co napisałeś to raczej odwrotnie, od razu widać że parasz się tylko p;racą fizyczną, a od przypadku coś piszesz bez przemyślenia.

Uważasz że słoma w cenie kombajnowania to nieuczciwa cena???

Ja uważam że uczciwa. I z tego powodu nikogo nie obrażam.

Lepiej się nie ośmieszaj i nie wchodź na portal.

pozdrawiam Jankris

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

my 1 raz chcemy sprzedawać słome. Wiem ze słoma posiada waże mikro i makroelementy :) i ze to nawóz. Z tym że chcemy to sprawdzić :D a po za tym nawóż i tak będe miał tez z gorczycy którą posieję jako poplon :) chcemy sprawdzić czy bedzie jakaś różnica, trzeba szukać panowie róznych rozwiązań :) zwłaszcza gdy nawozy drogie :( a nie oszukujmy się dopłaty do produkcji mamy małe, w porównaniu do innych panstw w unii. i wg. mnie, oczywiscie nie chce obrażać ludzi którzy prowadzą gospodarstwa ekologiczne, ale to rolnicy którzy sieja zboża, oraja, nawoża, robia opryski powinni miec wieksze dopłaty. Nie wiem jak u was ale u mnie porobiło sie duzo ekologów i tylko trawy ;[ a tam same chwasty i ja sąsiadujac z nimi muszę zwiekszac koszty poprzez opryski


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

ale jaja, kombajnowanie za słomę. Proszę napiszcie to w temacie "Ceny kombajnowania" już nie mogę się doczekać jazgotu jaki tam powstanie. W zeszłym roku brakowało mi słomy, znalazłem cwaniaczka który zażyczył sobie 30zł. za bele którą sam mam sobie zrobić, zaproponowałem mu 10zł, ale nie. Efekt był taki że sam przyorywał w wrześniu te słomę, a ja zimą kupiłem po 13 z pryzmy tylko że dwuletnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj