Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Słoma
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

za 250zł oddam ponad 500t słomy... ktoś zainteresowany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

czyli nie wstawiasz warchlaków do tuczarni na głebokiej?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

za 250zł oddam ponad 500t słomy... ktoś zainteresowany ?

U was słoma aż w tak wysokiej cenie? U nas to 120-140 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czyli nie wstawiasz warchlaków do tuczarni na głebokiej?

 

Zboża nie starczy...a skupować nie chcemy za dużo, nie opłaci się aż tak bardzo żeby tyle pracy sobie dokładać. Raczej przerabiana będzie kolejna pgrowska chlewnia na ruszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

U nas ja sprzedaję po 1,50 zł kostka stałym odbiorcom ale widzę że nie warto kostkować koszty maszyny ludzi nawet rodziny inni 2 zł biorą ,za zwijkę sam sobie zwinie i zwiezie płacił ostatnie żniwa 5 zł i chyba w tym roku ni będę kostkował na sprzedaż chociaż koniarze wolą kostkę małą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haze72    0

Ile słomy z ha średnio można dostać?

Jakie zboża się najczęściej sadzi?

 

Jaki może być koszt siewnika / dobę (wynajęcie). Siać chciałbym sam, ewentualnie pod okiem fachury

Edytowano przez haze72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

Witam, mam do was pytanie. Ile teraz chodzą usługi za prasowanie bel okragłych lub duzych kostek ? ja jak co roku mam duzo słomy którą tne całą ok 70ha(żytnia, pszenżytnia, pszeniczna, owsiana, gryczana)i mam klijentów na to zeby prasowali i zabierali. Ile tak najmniej mogę wołać od za 1 okrągłego balota?? a ile za kostkę dużą? piszcie coś na ten temat kupujący i sprzedający :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

sąsiad ostatnio kupował słomę pszenżytnią i płacił po 30zł za belkę ale słoma sucha widziałem bo sam mu rozładowywałem i czysta bez chwastów. Ale ty chcesz oddać słomę komuś i niech sobie sam beluję czy ty mu zwiniesz i sprzedasz??


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

ja koszę a klijent ma sprasować i zabrać :) dlatego chce wiedzieć ile mogę wziąć za sprasową juz przez niego 1 bele :P


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Ja z bele o wymiarach 150x120 płaciłem po żniwach 20 zł z załadowaniem i przywiezieniem do mnie na plac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

tak mysle żeby brać 10 zł od balota bez mojej żadnej roboty w tym(myslicie że za mało, czy wolać wiecej?). Nie orientuję się ile one mają wymiarowo ale ktoś mi mówił że niby waży 200 czy 300 kg. Gadałem z ojcem i z żyta 16ha, powinno być ok 300 balotów. Ale nie wiem czy tyle wyjdzie :blink:


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Ja w tamtym roku zabierałem u ludzi ( sam prasowałem) i płaciłem za 120x120 5 zł, a 8 km dalej gość płacił 3zł za 120x120, i to bardziej zbitą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja w tamtym roku płaciłem za 120*150 4 zł, jak ktoś miał duze pole to 5 zł, a w tym roku płacę wszystkim 5 zł . Wszystko zależy od stron, jak ludziom u was brakuje słomy to dostaniecie za to dużo, a tak jak u nas jak ludzie nie maja co ze słoma robić, nikt nie potrzebuje ponad swoje to słoma jak na razie pół darmo.

P.S Jak u was wyglądają zboża? Dużo bedzie słomy czy mniej niz w tamtym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Ja również płaciłem 5zł za belę 120x120, samemu sobie prasując i zwożąc z pola sprzedawcy.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prasowałbyś w belki 120x120 to słomy z ha przeciętnie wychodzi 30 sztuk(oczywiście mówie pzeciętnie bo bywało 45 ale było tez tak, że koleś miał z 6ha 15 belek :) ) My płacimy za ha takiej przeciętnej słomy ok 100zł. Facet daje słome i reszta go nie obchodzi. Za prasowanie bierze się u nas 150zł za godzine, sznurek daje klijent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

u mnie na życie będzie t i na pszenicy :) owies również a gryka to zobaczymy. Nie wiem jak u was ale u mnie słabe w tym roku pszenżyto :( dałem nawozu w 1 dawce N 170kg, w 2 dawce ok 220 N i d*pa, takie jakieś żadkie, jakbym może dał mniej jak połowę tego. W ogóle sie nie na krzewiło, po zimie ładnie wygladalo, a jak dalem nawóz to jeszcze spoko a potem juz siadło. I tak myslę czy to nie przez to że taka zima była bo najpiew sniegu duzo a potem mróz, i może odparzyło się one, a potem jak roztopy i mrozy po -20 i wiecej przez 2 ty. a do tego kwiecień, maj i połowa czerwca to lipa z opadami.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

U mnie jak na razie zboża są ładne jak dostoją do żniw to słomy będzie sporo może z 1ha 15 belek :D


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Kolego to są grosze i na tym się nie wzbogacisz. Zobacz ile tracisz cennego nawozu, jak tracisz próchnicę. Ja "eksperymentalnie" przez 4 lata wstecz z jednego ha co roku wywoziłem słomę i powiem ci że żadne nawożenie mineralne nie zrekompensuje strat. Zrobiła się pustynia kilka dni słońca i rośliny "padały" wrażliwe na wszystko. Ja uważam że co z ziemi wyszło musi do niej wrócić czy to w postaci obornika czy pociętej słomy a pola nie oszukasz, no chyba że siejesz tylko po to by zasiać i zgarnąć dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj