Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DawidMalw    1

My to sprzedawalismy slome zytnia za 2,50zl.A tak w zniwa to sasiad pomaga sasiadowi.My oddamy slome sasiadowi,a on w zamian nam odda np zytnia(bo trzymamy swinie).


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Ja kupowałem w wakacje to za 2.5 ha słomy płaciłem 100zł.

No to tanio kupowałes ja sprzedawałem po 100zł za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas za rolki z pod chumruki można już kupić za 10-15zł ale to takie już rozpadające się a z poddachu to już ok 30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Moj tata oddal sasiadowi 10 ha slomy to w zamian dostal plug 5 skibowy Unii bez 2 slupic w stanie idealnym.


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Ile można wziąć za rolkę o średnicy 180 cm ciętej nożami słomy? Myślę o dostarczaniu takiej słomy do ferm drobiu.

Może trochę banalne pytanie, ale już późno a to 50-ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

@JD1052 ale ty musisz sprasowac czy oni prasuja?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Znaczy sie ja sobie prasuję, ale oni też posiadają prasy rolujące(Krone+ ciągniki NH) i dużą kostke(Laverda+Case Magnum).Tyllko jak dalej by jechali to ciężarówkami, bo traktorami jeżdżą do 150km no i jak daleko to ilość musi być.Najlepiej dzwonić do nich jak na chame będą chceli to i do Niemiec pojadą :)

Ps. Ich skladowisko ma z 10 ha :) Juz raz się palił ten zakład :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

a nie zaleznie kto bedzie praqsowal cena jest 150zl/t ?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Wiadomo bezprzerwy takiej ceny nie ma, w żniwa jest po 80zl/t bo sezon jest, a w zimie automatycznie drozeje, raczej :) A cena taka to sprasowane swoją prasą i przywiezione do nich wlasnym transportem :) Do mnie maja gdzies 5 km i przyjechali w zime i wyszło po 120 zl/t, no a jak dalej więcej odliczaja od transportu i zaladunku jak wiadomo :) Widze, że dość blisko mieszkasz ile masz tej słomy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

A jak się można przykładowo dogadać w przypadku chęci wymiany słomy za obornik??? Jaki zastosować przelicznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

A uprawiasz pieczarki, bo to jest tylko podłoże do pieczarek, a po wysłużeniu rozwozisz go sobie po polu i jest super nawóz, a w taki sposob można by się rozliczyć jak piszesz napewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3
A uprawiasz pieczarki, bo to jest tylko podłoże do pieczarek, a po wysłużeniu rozwozisz go sobie po polu i jest super nawóz, a w taki sposob można by się rozliczyć jak piszesz napewno :)

Trochę może nie w Twój temat wpadłem, bo ja myślałem żeby na wymianę za obornik bydlęcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jak co to bydlęcego nie bierze tylko koński i dość dobrze za niego płaci tylko samemu trzeba go przywieżć :) Jak ktoś ma pytania to dzwonic do nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Mi chodziło o to, że jak ktoś by chciał słomę do byków to jak można sobie zażyczyć obornika za tą słomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

no maja do mnie ok 110km a slome moge miec z 15ha chyba ze rzepaczanke tez biora ale nie mamy prasy zeby to sprasowac ;/


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

U nas w PGR za 1ha słomy dają 80 pln. :) Słome na brykiety zabierają.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Jak za 80 zł to lepiej sprasowac i zima sprzedac,ja sprzedałem po 30zł za jedna zwijke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No niby tak ale wszyscy sprzedają a jak już słome nazbiera swoją i okolicznych ludzi to ma. Wszystko w rolki. W zeszłym roku dawał 75.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

mam takie pytanie-może ktoś sprzedaje do ciepłowni słome jak tak to po ile i na jakich warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercik28    0

czy znacie jakieś punkty skupu słomy bo mam około 2000s sztuk jestem z wielkopolski i mam ją na sprzedarz by ktoś wiedział to moj gg 11312314 i moge podpisać umowy na przyszły zezon na wiekszą ilosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

A skad jestes dokladnie bo w wielkopolsce a dokladniej kolo Sompolna nie wiem czy wiesz jest filia firmy Mykogen Kompost spod Łodzi, ktora skupuje slome na produkcje kompostu pod pieczarki.Maja oni rowniez swoj sprzet (zgrabiarki, ciagniki, prasy i wlasny transport), takze jesli masz dosyc duzo hektarow slomy to moga oni do Ciebie przyjechac w zniwa i sami sprasowac i sprzatnac slome.Tylko ze jesli oni wjezdzaja swoim sprzetem to za duzo nie placa(nie wiem dokladnie ile).Natomiast jesli masz slome sprasowana to placili w roku 2008 za tone 90zl.Ale to wszystko bys musial z nimi uzgodnic ale pewnie nie predzej jak w zniwa by dzialali...

Pozdro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

No to sie zbytnio niewysilali. Ojciec sprzedawał na brykiet sprasowana to facet płacił po 120+wat za tone. trzeba było mu tylko załadować.

 

zapomniałem dodać ze słoma musiała być sucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj