Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adrian30    0

Wątek o cenach słomy w 2014 roku dostępny tu: http://www.agrofoto....ew__getlastpost

Archiwalna dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/

 

Witam

 

Jakie są u was ceny słomy, chodzi mi o małe belki z sipmy.

Mam zamiar sprzedać trochę tegorocznej słomy. Jakie są ceny w łódzkim i w pozostałych województwach?

Edytowano przez agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

W wielkopolsce ceny za malego snopka 1-2zł a za balota 120*120 chcą 20zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
W wielkopolsce ceny za malego snopka 1-2zł a za balota 120*120 chcą 20zł.

20zł za belke słomy! :D A za belke siana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokmen    2

(kon23 @ Dec 10 2007, 16:05 ) post_snapback.gifW wielkopolsce ceny za malego snopka 1-2zł a za balota 120*120 chcą 20zł.

20zł za belke słomy! :D A za belke siana?

 

No mi tez sie wydaje ze okolo 20 zł powinno sie brac:)aa moze nawet wiecej..

To tak sie wydaje ze duzo ale policz sobie wszystko:) nic za darmo....


Moje filmiki zobaczycie na

http://pl.youtube.com/profile_videos?user=fokmen5

zapraszam do ogladania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

20zł za belke słomy! :D A za belke siana?

 

No mi tez sie wydaje ze okolo 20 zł powinno sie brac:)aa moze nawet wiecej..

To tak sie wydaje ze duzo ale policz sobie wszystko:) nic za darmo....

Oczywiście, a policz sobie dopłaty?Każdy musi skosić i zebrać siano żeby dopłaty dostać, dlatego za free nigdy nie kosze cudzej łąki i odzwierciedlenie ma to w cenie siana, słoma to bardziej deficytowy towar bo ludzie walą orkanem, a na ścielenie to nie może być siano z łąk koszonych po lipcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forest    0

W wielkopolsce już w żniwa musieliśmy płacić 25-30zł za belę słomy 120x150:(


*****************************
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi
*****************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ku*wa to ja miałem 1,5 ha mieszanki daleko od domu i 2 czy 3 kolesi obiecało że zabiorą słome po 3 tyg wnerwiłem nazbierałem zbieraczke a na reszte pojechałem z widłami i reszte przyorałęm a namęczyłem się że ho ho, w sumie to ten rok był bardzo urodzajny na słome więc nie wiem skąd takie ceny, u nas cena belki to cena belowania tylko i zwózki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek665dt    0

no to sobie policz za paliwo, usługe prasy, zwózka, robocizna, przechowywanie... i ile Ci wyszło??? bo wydaje mi sie że nie mniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

OK może i świerza ładna słoma jest tyle warta, a co z 2letnią, lekko zagnitą? Lub takie paczki -należy sie coś płącić czy nie, 2 lata temu wziołem 300 paczek koleś kupił budynki a tam całe pomieszczenie paczek chyba 5 letnich i tylko nory po myszach szczurach itd chciał po 50gr za paczke ale go ludzie wyśmiali i za flache oddał ale wszystko musieliśmy sprzątnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
Oczywiście, a policz sobie dopłaty?Każdy musi skosić i zebrać siano żeby dopłaty dostać, dlatego za free nigdy nie kosze cudzej łąki i odzwierciedlenie ma to w cenie siana, słoma to bardziej deficytowy towar bo ludzie walą orkanem, a na ścielenie to nie może być siano z łąk koszonych po lipcu?

hehe nieźle sianem ścielić, jeszcze jakby było dobrej jakości to i tak zwierzeta spały by na betonie bo by wszystko zjadły :):D:)

 

wydaje mi się że ceny podbijają też ci którzy skupują rzepaczankę(ta ma największą kaloryczność), pszeniczną czy jęczmienną do pieców,dawniej to za darmo ludzie się prosili żeby im sprzątnąć słomę teraz niestety albo orkan albo kasę wołają :)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
hehe nieźle sianem ścielić, jeszcze jakby było dobrej jakości to i tak zwierzeta spały by na betonie bo by wszystko zjadły :) :) :)

 

wydaje mi się że ceny podbijają też ci którzy skupują rzepaczankę(ta ma największą kaloryczność), pszeniczną czy jęczmienną do pieców,dawniej to za darmo ludzie się prosili żeby im sprzątnąć słomę teraz niestety albo orkan albo kasę wołają :D

Wpadaj do nas na lubelszczyzne, bisnesmeni nakupili setki ha łąk i koszą to a niektórzy nawet zgrabią tylko puszczać prase i zwozić, niestety hit tego roku to rembak na łąki :angry: , mam nadzieje że coś z tym zrobią bo na strefie onw i natura 2 tys ludzie mają największe dopłaty do łąk i pakiety pobrane i rębakiem zmielą tylko trawe - gdzie tu sprawiedliwość!!! :angry:

 

Co do ścielenia sianem to praktykowałem i nie jest wesoło, bo bardzo się ciągnie wolno masuje (gnój kiszonka) nawija na adaptery i bez krokodyla nie podchodzić do ładowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

warmińsko-mazurskie kostki 1.6-2zł zalezy od jakosci,baloty 120x120 40zł ,a siano kostka 3-5zł,balot 45zł.Co do słomy to staje sie u nas towarem poszukiwanym poniewaz wielu hidowców bydła nie ma ani ara ziarna.Sami myślimy nad własna prasą belujaca i wszystką słome będziemy belowali bo jest to opłacalny biznes.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
warmińsko-mazurskie kostki 1.6-2zł zalezy od jakosci,baloty 120x120 40zł ,a siano kostka 3-5zł,balot 45zł.Co do słomy to staje sie u nas towarem poszukiwanym poniewaz wielu hidowców bydła nie ma ani ara ziarna.Sami myślimy nad własna prasą belujaca i wszystką słome będziemy belowali bo jest to opłacalny biznes.

O f*ck po co ja te krowy trzymam sprzedam siano i słome i lepiej zarobie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

u mnie tez sloma w paczkach okolo 2 zl a balot 120 x120 minimum 30 zl tak to mozna interes zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja tam jestem zdania, że lepiej pociętą słomę zaorac, niż prasowac i sprzedawac. Interes słaby, a zawsze to jakiś nawóz.

Ja niedawno kupowałem po 20 zł za bele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Ja tam jestem zdania, że lepiej pociętą słomę zaorac, niż prasowac i sprzedawac. Interes słaby, a zawsze to jakiś nawóz.

Ja niedawno kupowałem po 20 zł za bele.

a ja mysle ze przy odpowiedniej ilosci mozna zarobic :D poza tym kombajn sporo mniej paliwa wciagnie bez sieczkarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A uwazacie ze warto sprzedawać słome? jak ją popryskać azotem to przeciez dobry nawóz. Z drugiej strony podobno jak się zostawia słome to jest większy problem z chorobami podsuszkowymi. Sam juz nie wiem, co lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj