Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Słoma
BARABUS    6

ja jestem z Wielkopolski i chętnie bym sprzedał po 50zł/balot 150x150 słomę (do negocjacji), mam około 300 balotów żytniej i 50 pszenżytniej jak co to można dzwonić 663484846 :)

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98

w mojej okolicy płacą 200zł za tone

osobiscie mam jescze do sprzedania ok 450 szt 150x120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Jakieś dwa tygodnie temu na sąsiedniej wsi spaliło się połowę słomy z byłego PGR-u, strażacy nawet nie gasili, tylko zabezpieczali aby ogień się nie rozprzestrzenił. . Sterta w polu sama się nie zapaliła, ciekawe czy to przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

We żniwa słoma 30zł +prasa i transport,wczoraj sąsiad kupił 100szt bali 120/120 po 25 zł z przywieźieniem 10km w jedną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Mam pytanie, dzisiaj podzwoniłem po ogłoszeniach z lokalnej gazety za słomą i zainteresowały mnie dwie oferty

1. duża kostka 80x70x210 z transportem na miejsce za sztukę 70zł. facet twierdzi że waga jednej kostki to ok.200kg. wydaje mi się że powinna być cięższa taka kostka

2. bela 130x120po prasie Lely zmienno-komorowej waga nieznana 40zł./sztuka z transportem

- która oferta według was jest korzystniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

policz objętość kostki a belki, kostki więcej objętościowo wchodzi na zestawy, więc transport taniej na szt wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w Nowoczesnej Uprawie 12 2012 podjęto próbę wyceny wszystkich składników pokarmowych zawartych w słomie żytniej (pominięto oczywiście wartość masy organicznej) i wg szacunków autora wartość tony słomy żytniej to prawie 174zł brutto, moje wątpliwości budzi przede wszystkim wycena S+Mg (61 zł/t) czy taka jest rzeczywiście wartość 2,5kg Mg oraz 1,5kg S, wieczorem przeliczę to na wapnie magnezowym i agrosulca (redakcja liczyła na podstawie siarczanu magnezu, gdzie czysty składnik to prawie 15zł/kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19549

20 beli 130/120 po zmiennokomorówce w sobotę wiozę po 55,-/sztuka plus 50,-za transport(10km w jedną stronę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

w Nowoczesnej Uprawie 12 2012 podjęto próbę wyceny wszystkich składników pokarmowych zawartych w słomie żytniej (pominięto oczywiście wartość masy organicznej) i wg szacunków autora wartość tony słomy żytniej to prawie 174zł brutto, moje wątpliwości budzi przede wszystkim wycena S+Mg (61 zł/t) czy taka jest rzeczywiście wartość 2,5kg Mg oraz 1,5kg S, wieczorem przeliczę to na wapnie magnezowym i agrosulca (redakcja liczyła na podstawie siarczanu magnezu, gdzie czysty składnik to prawie 15zł/kg)

 

Też mam to pismo , Walnęli się w przecinku na obliczeniu Mg+S - wartość Mg+S w slomie żytniej powinna wynieść 6,1zł . Wstyd jak nie wiem bo cały artykuł oparli na błędnym obliczeniu. Ale tacy teraz są redaktorzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

racja 6zł pasuje, bo za taką kwotę można spokojnie uzupełnić Mg i S dolomitem i kizerytem, znacie jakieś tanie źrodło siarki? tylko nie agrosulca, bo to jest gips

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Czyli po uwzględnieniu tej pomyłki jakieś 120 zł tona. Czyli sprzedawanie słomy po 200 zwiniętej to okradanie samego siebie. Ja po 300 sprzedawałem w żniwa, to też widze że wielkiego biznesu nie zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam koledzy :) Ma ktoś jakieś namiary na skupy słomy? jestem z wielkopolski. Ilość 600 ton. Firmy z Łasku juz obdzwonione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Mycogen i Stec maja teraz jakie terminy odbioru?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Sprzeda siano, 16 balotów 160/120 cm po prasie krone, oraz 7 balotów 145/120 po prasie welger. Siano przykryte. tel. 725 699 921 Gmina Wińsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Może jakies namiary na skupy słomy lubelskie które nadal kupuja i nie marudza, no i oczywiscie płaca :) mam troche towaru 2012 i 2013


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

100zł brutto i raczej tylko 2013, 130 u nich na placu. Ogólnie wszdzie lipa. U kani pod parczewem 140 na placu. Przasnysz 160 i biora 2012 i 2013 ale ponad 200km w jedna stronie i wraz wyjdzie po 80 :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sprzedawał ktos ostatnio słome w małej kostce ? jesli tak to po ile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Kania sie ogłasza w Dzienniku Wschodnim ale ceny nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj