Polecane posty

saszeta    161

Lubuskie 250zł/t tona loco firma. 200zł/t odbiór z gospodarstwa 130zł/t z pokosu.

gdzie w lubuskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

sprzedam słomę pszenną do zebrania z pola ok 2 ha ( pszenica ozima) okolice Inowrocławia - proszę tylko o konkretne oferty z ceną za całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Narazie ceny są niskie.Ja słomę sprzedaje zawsze w maju wtedy ceny są duzo wyższe.

Za balika wtedy bez problemu bierzę się 2-3 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:) no to w naszej okolicy sprzedaje się obecnie słomę w balotach 120X120 po 25zł, lub 35 zł z przywózką, albo 300zł za ha, ceny są wysokie ze wzg. na wymarżnięcie całkowite ozimin i obsianie QQ :o

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

u mnie w opolskim od 190 do 240zł/t ale mówią żeby się wstrzymać bo ma być droższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

My mamy około 250 sztuk bel do sprzedania 120x120 belowane sipma ale sprzedamy ja zapewne w luty-kwiecień wtedy ceny są najwyższe !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1

U nas PALLET POLSKA 250 zł tona.. A ogolnie to bele 120/120 po 50-60 zł za sztuke płacą. Zimą i na wiosnę będzie po 80 dyszek taki snopeczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas (środkowe Mazowsze) słoma tanieje w oczach, niedawno było 180zł/t a już jest 150... i trzeba czekać min miesiąc na odbiór :( straszą że w styczniu mocno w dół

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie po ile mozna brac za tone gnoju mysle ze 250zł za tone trzeba by włac

Edytowano przez jan2130

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

hehehe 250 zł/tone???? czyli 2500 zł za 10 tonowy rozrzutnik czyli prawie 8 tyś żeby nagnoić hektar??? Widzę że żart co niektórych się trzyma

Myślę ze 50-70 zł/tona to realna stawka :)

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Wiesz po ile za słome płaciłem zarty to niektorych sie trzymały ja mowili 700zł za ha słomy na ktorym było 10 balikow 120 +prasa +zwozenie


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Sielec słoma po 200zł/t, ale u nich na wadze, czyli z dostawą po stronie sprzedającego. Cały sprzęt do prasowania wożenia ładowania mają podnajęty innej firmie, która jest odpowiedzialna za dostarczenie im 20 tyś ton słomy i to z tą firmą trzeba rozmawiać w sprawie ewentualnego transportu gotowych bel czy prasowania z pokosu. Jak dzwoniłem do tej firmy to realny termin na odbiór słomy z pryzmy to początek września (oczywiście 200zł/t- koszty transporu dogadanie indywidualnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Witam panowie po ile mozna brac za tone gnoju mysle ze 250zł za tone trzeba by włac

Za 300zł słoma, to obornik z 50 do 70zł. Trzeba być wyjątkowo mało bystrym żeby kupowac obornik w cenie słomy. Obornik to jakieś 70% wody, słoma poniżej 15. Jeszcze ujeżdzanie ze słomą potem z obornikiem. Właczasz sieczkarnie przy kombajnie i masz za jadnym przejazdem po robocie. A jak ktoś za darmo woli oddać to co mu urosło to chętnie też zboże od takiego odbiore, może też mu niepotrzebne. A słome to lepiej na kg sprzedawać i kupować. Wtedy wiadomo co jak, bo na hektary to można się pomylić. Np u mnie z żyta jakieś 6 ton z ha, to po 700 napewno bym nie sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Na portalu rolniczym czytałem ceny robocizny usług maszynami transport itd to cena za tonę była średnio 10 zł ,ja odbieram od gościa kilka razy w roku to za przyczepę daje worek ziarna i chłop zadowolony że mu wywiozę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

Na portalu rolniczym czytałem ceny robocizny usług maszynami transport itd to cena za tonę była średnio 10 zł ,ja odbieram od gościa kilka razy w roku to za przyczepę daje worek ziarna i chłop zadowolony że mu wywiozę

 

na jakim portalu rolniczym jest taki cennik uslug moglbys podac link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wpisuję wodr poznań na stronie głównej u góry klikam w zakładke baza informacyjna i potem notowania ,ceny są na usługi , towary i raczej pasują np wynajem robotnika 9zł godz słoma 240 siano 360 zł tona wapno węglanowe 100zł tona i teraz zobaczyłem że obornik też 100 zł tona i to coś mnie nie pasuje bo za przyczepę 4-5 ton 500zł mało kto by dał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Na portalu rolniczym czytałem ceny robocizny usług maszynami transport itd to cena za tonę była średnio 10 zł ,ja odbieram od gościa kilka razy w roku to za przyczepę daje worek ziarna i chłop zadowolony że mu wywiozę

10zł to pisze tam jak byk- za dt czyli 100 kg obornika a nie tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U nas (środkowe Mazowsze) słoma tanieje w oczach, niedawno było 180zł/t a już jest 150... i trzeba czekać min miesiąc na odbiór :( straszą że w styczniu mocno w dół

Kto daje takie warunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kto daje takie warunki?

Każdy handlarz z lokalnych ogłoszeń tak płaci. TPT Technologia z Sierakowa obiecała dać 200zł/t za miesiąc może nawet więcej, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

dokładnie - cena słomy idzie w dół bo sporo ogłoszeń handlarzy jest ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj