Polecane posty

marek1977    1305

U mnie są dwie firmy Pelet Polska i Sano Instytut co o słomę się zabijają,nie wiem jak jest teraz cena ,ale Sano zrobi omłot za słomę byle ją tylko dostać,Jak na razie zboża jare marne tak więc będą szukać słomy,dodam że Sano ma chyba 2500szt krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

widze ze dobre ceny są słomy a ja tu negocjuje 200za/tonę i mi stekają peleciarnie dają 180-190 ale myślę że w żniwa śmiało będzie więcej a gdzie znajduję sie ta firma co daje 350 ja oddam wszystko co zrobe za ta cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

widze ze dobre ceny są słomy a ja tu negocjuje 200za/tonę i mi stekają peleciarnie dają 180-190 ale myślę że w żniwa śmiało będzie więcej a gdzie znajduję sie ta firma co daje 350 ja oddam wszystko co zrobe za ta cenę

 

Daja Ci 180-190 prosto z pola czy za zbelowane?

Ja najlepsza oferte na te chwile mam 120 z pola prosto i znika w dniu omlotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1

Witam. I nie sprzeczać mi się tutaj! :D A ja zrobiłem tak: Dałem ogłoszenie na ''giełdzie rolnej'' Sprzedam słomę pszenną z tegorocznych żniw. Cena 1000zł/ha Słoma do sprasowania! I już. 10 tel dziennie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

ja mam ofertę na słomę za 250 zł/tona ale z tego gdzieś 100zł wyjdzie za zbiór i zwózkę, ale ja znowu się dogadałem z kolesiem że będę dawał mu słomę nie interesuje mnie zwożenie i prasowanie a w zamian będę brał kurzaka i mi się wydaje że to jest najlepszy interes bo ten nakład co wrzucisz w słomę to ok 20 w niej zostanie a po drugie czy nie lepiej opryskać ją po zbiorze jakimś najtańszym azotem i ją zostawić tu się trzeba kilka razy zastanowić czy to jest opłacalne


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

koszt zwinięcia słomy to ok 25zł/t (usługa 50zł/t), wartość nawozowa to około 100zł/t, także ja oczekuję ceny, która zrekompensuje mi zarówno utratę składników pokarmowych jak również materii organicznej - czyli koszt wysiania poplonu, zatem oczekuję ceny co najmniej 150zł/t ze zbiorem kupującego w dniu omłotu, pierwsza oferta, jaką otrzymałem do 250zł/ha w zbożach jarych, czyli około 100zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

30 zł to sie już inaczej słyszy,rok temu to było ok 20 zł za 120/120 waga 200 kg ale nie po 100 i jeszcze koszty zwinięcia i transportu

 

 

W moich stronach elektrownia w Ostrołęce płaci 70zł za belę słomy, więc to chyba dobra cena.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

W mojej miejscowości skupuje słomę i nawet bele starej siano kiszonki i płaci 180zł T w ubiegłym tyg mu zawoziłem starą siano kiszonkę fajnie że się tego pozbyłem bo nie wiedziałem co z tym zrobić a tak parę groszy jeszcze wpadło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

A u mnie zainteresowanie słomą jest dosyć małe... I coś mi się wydaje że znowu pójdzie na pocięcie.. cóż przynajmniej jakiś nawóz z tego będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

obecnie

mykogen-kompost 300zl/t netto

stec 320 zl/t netto


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a ile VATu na słomę jest?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no to jako surowiec energetyczny to 8% ale jak idzie do kurników? Też 8%


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

A nie wiem jak to z tym Vatem jest dokladnie.

Za to dostalem nową najwyższą oferte 150zl/t prosto z pokosu . Cos czuje ze dojdzie prawie do 200zl/t z pokosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

ja płaciłem po 8zł w tamtym roku za sztuke ale sam presowałem i zwoziłem.


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

co najlepiej zrobić ze słomą, bo muszę uprzątnąć jedno poddasze a mam tam starą słomę częściowo luzem a częściowo w małej kostce - korzystniej będzie przeprasować to w małą kostkę czy bele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

A nie lepiej to sprzedać tak jak jest? Jak ktoś na gwałt potrzebuje słomy to kupi i taką. W mojej okolice jeden hodowca przy 100 sztukach na głębokiej ściółce nie ma już ani jednej beli własnej słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Wczoraj zaliczkowałem słomę żytnią i jęczmienną prosto z pokosu po 8,-/bela sprzedający nie określił w umowie jaką spisaliśmy ich wielkości więc będą 140/120, dodam że spisaliśmy umowę na trzy lata po takiej cenie....łącznie jest tego 15hektarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj