Arek

Wyciek oleju z podnośnika - oringi

Polecane posty

Arek    138

Cienkie mi olej przy ramionach podnośnika (u dołu skrzyni biegów), prawdopodobnie poszły oringi, zna ktoś rozmiary ?

Ciągnik to Zetor 12145/ursus 1224.

Edytowano przez Arek

locke    292

Katalog części się kłania :)

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Wiadomość z agroFakt.pl

Arek    138

Dzięki fezoi właśnie tego szukałem :)

Nie mam teraz katalogu pod ręką i nie mogę sprawdzić. Czy ta obudowa na 3 śruby powinna się lekko zsunąć z wałka? Bo u mnie zeszła ciężkawo ok 1cm i dalej nie ma zamiaru iść.

Podwadzać dalej i ściągać?

locke    292

Katalog jest w pdf w internecie, w google wpisz

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

fezoi    63

Ta część (pokrywa ) , powinna schodzić , rdza i brudy ją trzymają , może jakieś WD prysnąć i z młotkiem delikatnie ( żeby pokrywa nie pękła ). U mnie w katalogu to tablica132 (miernik impulsów ). Powodzenia .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piters182
      Witam. W jakich cenach od was skupują olej przepracowany ??
    • Przez michalnh
      Witam,
      Wiem, że temat był już poruszany ale nie znalazłem odpowiedniej sytuacji do mojego przypadku, mianowicie JD przed remontem skrzyni po rozgrzaniu rozłanczał jazde w przód paliła się kontrolka czerwona od ciśnienia oleju w skrzyni i czerwony wykrzyknik, rewers wskakiwał na N ponowne załanczanie raz przynosiło skutek raz nie, ciągnik raz jezdził na wysokich obrtotach raz nie. Do tyłu ciągnik jeździ normalnie na kazdym biegu, ale do przodu nie chce. Po remocie skrzyni dodam kompletnym remoncie sytuacja jest taka sama, równiez po rozgrzaniu dzieje się tak samo. Czy ktoś miał taki przypadek i może podpowiedziec co to ? Skrzynia, ciśnienia, oleje, filtry, kosze rewersu, tarczki są ok. Z góry dzięki na każdą odpowiedź.
    • Przez UltraMario
      Dzień dobry agromaniacy. 
      Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem URSUS’a 4514 (przeszczęśliwym po przesiadce z C-360) . Ale już oprócz drobnych awarii i niedociągnięć w elektryce mam problem z wyciekiem po lewej stronie przedniego mostu. Mianowicie, podczas talerzowania zauważyłem, ze ze zwrotnicy kapie olej na felgę. Podczas pracy polowej drobny wyciek, podczas jazdy po asfaldzie wysokim biegiem zaczyna się robić brudno. 
      Moje pytanie: czy ktoś to już rozbierał i może mi powiedzieć czy można to zrobić samemu? 

Zdjecia w załączniku. 
      Pozdrawiam i liczę na wskazówki

• Przez kapec22
      Witam jak usunąć luz na dolnym wałku od ramion podnośnika? mf 2640
      filmik https://streamable.com/pxa3v

• Przez fireseba
      Czy taka dziura w pojemniku na wklad filtru oleju jest w silnikach Deutz? Rzeznik ostatnie szlify robił?

Lepsza jakość https://www6.zippyshare.com/v/HY9ybzV6/file.html
      Dla wytrwałych dalsza część...
      Opiłki tak wyszlifowały? Cisnienie smarowania 4 do 6.5bar przy 850 i 1500obr, nowy filtr i olej lecz znachor z serwisu sprawdzał przy zimnym... Starałem sie szukać opiłków w oleju przelalem go przez gesty wklad filtrujacy ale nic nie bylo, na filtrach olejow w swietle niebieskim tez ich nie widziałem. Miesiac temu czysciłem odme i w rurce z gazami wylotowymi świeciły się jakby aluminiowe opilki. Znachor kilka dni temu regulowal zawory i jeden ssacy byl caly czas podparty. Zauwazylem że jest mulowaty po rozgrzaniu podczas belowania (2 miesiace mial lekka prace ale silnik inaczej pracowal jak przladowany. Pomyslalem woda w paliwie lub cos z klawiatura). W pewnym momecie troche przykopcił jakby olej palił na biało-niebiesko. Zdemontowem waz od intercoolera i mokro. Patrze gruche turbo, chodzi płynnie, wężyk od sterowania upustem dość sporo przytarty. Przy zdjętym wężu przed intercoolerem i odpaleniu ciagnika płynie strumyk oleju z turbiny. Myślałem wcześniej ze zawory tak halasuja, tez ale dalej cos halasowalo. turbo niby palcem chodzi, i jakby przycina czasem, luz niby nie za duzy, taki ze tak powiem pod ciśnieniem wypiera ale poprzecznie troche go jest, wzdłużnie brak. Turbosprężarka dostaje wibracji i słychać tarcie oraz w porownaniu do reszty silnika mocno się trzęsie. Dziś przyszedł zegar cisnienia i temperatury oleju oraz doładowania zaraz wezmę się za montaż.
      To mój jedyny pojazd z turboniszczarką zawsze tego ustrojstwa unikałem. Cały dajszajsing i ich normy spalin. Produkcja silników 1.0  hybryd turbosprezarek, zaworów EGR, DPF, wtrysków po 2 tys wszystko by się psuło. Dziękujemy posiadaczom aut osobowych z silnikami na ropę do wożenia gnoju bo to głównie dzięki nim nowe silniki w naszych ciagnikach przekraczają koszta setki tysiecy złotych, a ropa jest droższa od benzyny.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.