eMWu

Mandam TAL / Bury KBT / Akpil Tiger - prośba o doradzenie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
eMWu    485

Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.

 

Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:

- Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).

- Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.

- Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.

Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...

 

Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi! :)

Edytowano przez eMWu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

zeMWu,Mój wójek również miał zamiar kupić agregat ścierniskowy 3m 7łap tylko że do ursusa 1014.

I doszedł do wniosku, że bardziej opłaca się go zrobić samemu niż kupować.

Po obliczeniu wszystkich kosztów wyszło mu nieco ponad 5 tyś, a wykonanie napewno będzie lepsze niż u firm zajmujących się produkcją tych maszyn (oczywiście nie wszystkich firm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

jakbys nie zauwazyl kolego autor chce kupic sgregat talerzowy

jedyne co moge powiedziec, to ze zetor powinien poradzic sobie z 3m, oczywiscie jesli nie masz jakis ogromnych gor


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Poradzi sobie napewno ja ma 3 m z wałem packer talerze 560 i ciągnie go 95 konny ciagnik

firmy sa porownywalne ceny pewnie tez wybor jakosci do ceny tez jest zblizony wiec trudno ocenic .

co do walu na kazdą ziemie jest inny wał ..ja na Twoim miejscu wzioł bym wał spiralny albo gumowy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Pociągnąć powinien dać radę bez problemu. Mam talerzówke Akpilowską V2 2,7 bez wału talerze 560mm ładnie mieli ściernię po zbożu i QQ, złego słowa nie powiem więc mogę polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem co ma talerzówka do agregatu talerzowego to całkiem inne historie. Co do zrobienia za 5 tys to nie wiem z czego to bedzie. Na allegro sam uchwyt talerza kosztuje kilkaset zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

ja mogę polecic mandama

mam model GAL C to samo co TAL tylko na gumie z wałem daszkowym waga 1680 kg przy 3 m TAL bedzie trochę cięższy

kolega ma staltecha i 4m z wałem rurowym wazy tylko 1400 kg

ja swojego ciagałem MF 5435 92 km dawał radę nawet 12 km/h

przy wiekszych prędkościach w rzepaczysku nie mówiąc o kukurydzy zapycha sie miedzy pierwszym a drugim rzędem talerzy

winna jest belka którą tam montują w standardzie ( nic nie daje tytlko przeszkadza) lepsze byłyby łańcuchy

u mnie jak i u wiekszości posiadaczy mandama belka zdemontowana

przed zakupem swojej brony dzwoniłem do innych użytkowników ( nr tel dostałem od swojego delera ) w tym również modelu TAL wszyscy byli zadowoleni ale wszyscy tez wywalili ta belkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Dzięki za radę, myślałem nad akpilem, ale jest zbyt drogi, a skok sprężyny mnie nie zadowala (jest zbyt mały). Miałem okazję kupić powystawowego lemkena rubina 3 metrowego na talerzach bodajże 610mm, to była naprawdę fajna oferta, ale 60 tysięcy złotych netto to kapkę za dużo.

Edytowano przez eMWu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Ja też się wahałem co wybrać ale wybrałem Lemkena wlaśnie i uważam że są to na rynku jedne z najlepszych jak również najdroższych bron tego typu ale robotę robią super. Moja przyjedzie prosto w żniwa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michalnh
      Witam,
      Mam do sprzedania mocną i solidną talerzówkę Akpil szerokość robocza 3m, więcej informacji w ogłoszeniu pod linkiem:
      https://www.olx.pl/oferta/talerzowka-brona-talerzowa-akpil-v-ka-3m-ciezka-mocna-jak-nowa-CID757-IDvFp55.html#919789e367
       
       
    • Przez mati_43
      Witam w moim jd 2140 po wymianie orbitrola podnosnik nie dziala chyba ze skrece kierownice na max to dziala
    • Przez ursus56
      Witam w najbliższym czasie planuje zakup polskiego pługa  zagonowego  moja uwagę zwrócił pług agromasz z 2008 roku na zabezpieczeniu  posiadam już pług zachodni  overeum sweden 4 na zabezpieczeniu sprężynowym ale z roku na rok pola troszkę dobywa zastanawiam się nad kupnem drugiego pługa pomocniczego  tym razem  polskiego który pracował by z ciągnikiem 85 km lub 110 km jaki pług wybrać i  jakie są wady i na co zwrócić uwagę kupują używkę =D
    • Przez DanielFarmer
      Witam Kolegów
      Potrzebuję opinii o pługu akpil km180 hydro.Aktualnie orzę kverneladem zagonowym a rozglądam się za czymś w obrocie,nie mam dużo orania więc na zachodnie pługi patrzę z pokusą ale rozum mówi że 30tys to za dużo na te areały.Potrzebuje czegoś na non stop hydraulicznym lub resorze.Wpadl mi w oko właśnie taki model akpila na hydraulice 4skibowy.Pytanie czy długość pługa o waga ok 1900kg to nie za dużo na mojego John Deere 6330 (4cyl) ,mam ładowacz na ciągniku a jakby co to i na tuza przedniego coś można powiesić.Mocy ponad 140KM jest.Ziemie lekkie ale kamieniste więc zabezpieczenie musi być.Warty jest uwagi taki akpil? Bo namierzyłem ładnego w używce 6letniego.
    • Przez szczurek05w
      Kupię pług akpil mix 40 woj lubelskie ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj