Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maksym    0

Witam. Na forum jestem nowy, ale gęsi hoduję (samodzielnie) od 7 lat. Prowadzę współpracę z firmą SEDAR- Międzyrzec podl. Ich cena za pisklę na ten rok - jak na razie 5,50netto, za żywiec gwarantują 5,70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Witam AMI Mikstat podpisuje umowy na tucz po 6,40 brutto/cena w 90%pewna bo tylko tak słyszałem/a ja mam reprodukcję


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Mała gęś troszkę podchowana? Nikt raczej się nie bawi w takie sprzedawanie małych gęsi troszkę podchowanych.Ale za 50zł mogę ci sprzedać już taką 5kg

 

MIEDZY NAMI HODOWCAMI. Macie adresy, nr.tel. do firm (ludzi) zajmujących się montowaniem (sprzedażą) lini pojących ? Bardzo o to bym prosił...

Edytowano przez boosky

... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ale o jakie linie do pojenia ci się rozchodzi o kropelkowe czy o automaty dzwonowe. No ta cena jest niezła.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja mam poidła Plasson i użytkuję je od 7 lat i jestem z nich zadowolony. Gęsi piją z nich już od 1 dnia do końca i jeszcze ich "nie zjadły"są wytrzymałe.Cena kompletnego (poidło+linka+końcówki na wąż+wąż+przyłącze)obecnie ok. 100zł i zależy w jakiej firmie nawet do 130zł. Montaż wykonałem sam bo jest dziecinnie prosty.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Ok; w takim razie poproszę jakiś telefon kontaktowy z tą firmą :P na priwa . Jeszcze jedno pytanie na ile gęsi wystarcza jedno poidło (dzwon)?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Jak wstawiam stado 3000szt. to przez 2 tygodnie piją z 20 automatów, a jak są większe to mam założonych w sumie 36 automatów(mam gęśnik podzielony na 2 hale, najpierw odchowuje w pierwszej, a później na obydwóch)masz wiadomość na PW


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Jeszcze ten sezon się przemęczę bez poideł bo już odliczanie trwa, mają już 11 tyg.


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ale po co Ci gdziekolwiek numer?? Jedziesz do GRENE i bierzesz, ostatnio były kompletne dzwony po 89 pln za sztuke, oczywiście nie zapomnij kupić zaworu do zmniejszania ciśnienia bo będzie bieda.

 

Ja na 6 tysia mam 30 dzwonów + jakieś koryta ze spłuczkami ze dwa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Te z GRENE nie są wcale tak kompletne brakuje do nich łącznika rury z poidłem, węży, końcówek na wąż poidła, zawieszki i linki do powieszenia. Oglądałem te poidła i nie rokuję im długiego żywotu znając możliwości gęsi. Oczywiście reduktor jest obowiązkowy i filtr.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

No co ty gadasz??? ...przecież wszystkie moje z tamtąd pochodzą i są ze wszystkim i do tej pory nic im nie brakuje, a parę tysięcy ptaszków wychowały już :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Jak pytałem się w sklepie (Kępno) o osprzęt to mi powiedzieli że niczego więcej do poideł nie dołączają i te co oglądałem wykonane były z "miękkiego" tworzywa wyginały się na wszystkie strony (ten pomarańczowy falc co jest w nim woda) Gęsi hodujemy od 26 lat i wiem co potrafią zniszczyć. Widocznie tam gdzie kupowałeś dawali osprzęt (dziwna polityka GRENE) u mnie nic takiego nie dawali, dlatego napisałem takiego posta. Widzę że jesteś zadowolony z zakupu sprzętu, i życzę żeby nie było z nim kłopotów, oby jak najdłużej sprawnie działał. Widzę że kolegę uraziła moja wypowiedź chociaż nie miałem takiego zamiaru, więc Przepraszam.

 

Na 1 gęś w ostatnim okresie dotuczania trzeba przeznaczyć ok. 12kg owsa


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Moje są czerwone całe.... Ja mam już 10 lat je, wiec troszkę też mogę już powiedzieć :mellow:

@ferdek1, ile dajesz pełnoporcjówki na łeb na start ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Nie ma się co spierać o kolor najważniejsze żeby długo nam służyły.

Przez pierwsze 3 tygodnie daję paszę pełno porcjowe kupną (kruszonka) a następnie sam robię z dodatkiem koncentratu z tej samej firmy co pasza. Paszę daję do oporu przez 7/8 tygodni. Na 1 gęś kupuję 2 kg paszy (na pierwszy okres odchowu)i 4 kg koncentratu (to starcza do końca tuczu)i ok.40 kg zboża .

 

A ty paszę kupujesz czy sam mieszasz?


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

To Twój zakład od którego kupujesz pisklaki Ci takie coś narzucił ?? Ja przez pierwsze 5 tygodni daje pełno porcjową, potem same zboże i trawę...nic więcej. To jakie średnie uzyskujesz na tym ? :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja daję zielonkę z kukurydzy co 2 dzień(na lepsze trawienie).Średnia waga zależy od roku ale waha się od 6,7-7.1kg(po jednym podskubie).Na gęsi nie mam umowy i sprzedaje temu co lepiej płaci,a że mam nioskę to pisklęta załatwiam bez wiedzy zakładu(na wolny rynek). Ale w tym roku nie mam tuczu bo mam wymianę stada reprodukcyjnego no i opłacalność tuczu nie zapowiada się zbyt dobrze(obym się mylił).

Zboże dajesz śrutowane czy całe i jaką wagę osiągasz przy twoim systemie żywienia(wiadomo że każdy hodowca ma inny system żywienia)i czy światło świecisz do końca tuczu?.....bo część tak robi-ja nie.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Popieram Cię ferdek aby nie świecić światła, wtedy gęsi są spokojniejsze, mniej agresywne. Ostatnia przyjechała pewna baba(hodowca) i miała problem, w dzień były nie spokojne i cały czas krążyły w koło wybiegu jak by je ktoś ganiał. Brak światła w nocy, brak problemu. Dobrze, że teraz jest w miarę chłodno to lepiej jedzą. A co do skubania to już przez 4 lata nie skubiemy i jest wszystko dobrze. Żywienie: przez pierwsze 2 tyg dostają kruszonkę pełnoporcjową (I) później granulki (III) z mniejszą ilością białka, a na resztę tuczu to śruta głównie z pszenżyta i owsa z dodatkami kredy, witamin i premiksami. Zielonkę podajemy od momentu kiedy urośnie trawa, aż do 13-14 tyg życia gęsi.


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Kiedyś światła nie paliłem, ale teraz pale, bo przy zgaszonym przez noc zjadały mi o połowę mniej niż przy zapalonym, czyli mniejsza wydajność. Przez poprzednie dwa lata miałem średnią 6,98 i 6,96, w tamtym roku mi troszkę przychorowały i były 6,30. Zboże podaje całe bez żadnych dodatków, głownie owies i pszenżyto. Trawę daje od 4 tygodnia do końca tuczu. (oczywiście wszystko do oporu). :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Wczoraj miałem skubanie gęsi i ekipa 4-osobowa 1800szt. oskubała w 4,5godziny(maszynowo)od 1szt. biorą 60groszy. Zaczęli o 17 a koniec mieli o21.30 (wcześniej skubali u innego hodowcy 3000 tuczu). Przespali się u mnie i jechali na 7.00 skubać do Jędrzejowa(mają chłopaki zdrowie)

@boosky, czy podajecie jakieś preparaty na przepierzanie, czy tylko dłużej trzymiecie(słyszałem że trzeba trzymać 18 tygodni)ja sprzedawałem w po 16 tygodniach.

@dyczkowski, czy mocne światło stosujesz w nocy, i czy nie masz problemu z kanibalizmem bo przy ostrym świetle wydziobują sobie ogony i tak jak pisał @boosky są bardzo agresywne(przecież muszą kiedyś spać)

czy gęsi mają apetyt do końca tuczu?

czy podajecie kwas mlekowy na lepsze trawienie-na 2/3 tygodnie przed końcem tuczu lub inne preparaty?

Ja w zeszłym roku zastosowałem pewien specyfik(dostałem od znajomego hodowcy-za darmo bo jemu zostało i szkoda zeby się zmarnował),stosowałem go na 10 dni przed końcem tuczu i z zapisków wynika że zadziałał tzn.stado zaczęło stopniowo zjadać coraz więcej ok 100-120kg owsa/dziennie niż przed podawaniem specyfiku .W poprzednich latach z apetytem na koniec bywało różnie więc przypuszczam że pomógł.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj