Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej2110    529

A masz żonę, rodziców??? 40 DJP twoje, 40DJP, żony, 40 DJP ojca, 40DJP matki :D

PS tylko każde stado w oddzielnym zagrodzeniu.

Wiadomość z agroFakt.pl

ferdek1    3

Do płyty 600m2 szambo ma mieć objętość 110m3(na 4 miesięczne przechowywanie)Ja stawiałem płytę z dot.unijną to jak mi powyliczali wielkość płyty i ilość azotu jaką niby produkuję to azot ten w czystym składniku złożony w płycie miałby wysokość 5metrów (wyliczenia "urzędasów" maja się nijak do rzeczywistości)

40DJP to 5000szt.gęsi. Z tym że tucz trwa 17 tygodni(czyli 119dni).Czyli robiąc 3 rzuty po 5tyś mamy w sumie 15.000szt gęsi co w stanie średnio-rocznym spełnia wymogi odnośnie 40DJP, a 15 tyś. to już nie taka mała ilość(nie dla wszystkich)

@dyczkowski na co masz pozałatwiane pozwolenia i jaki duży będzie ten obiekt ? Powyżej 40 DJP to załatwiasz "pozwolenie zintegrowane"

dyczkowski    3

Właśnie co do DJP tego budynku jeszcze nie załatwiałem, ogólnie mam pozwolenie na budowę, ale z tym budynkiem to się raczej przeciągnie bo zainwestowaliśmy ostro w maszyny i nijak ze wszystkim wyrobić...

@ferdek1, ty masz tak rozpalowanę rzuty ze jeden za drugi nie zachodzi ?? Bo dla mnie to raczej nierealne noo i zawsze 3 tyg przed sprzedaż trzeba drugi wstawić żeby nie siedzieć z tym do późnej zimy :D

ferdek1    3

Mam 2 obiekty(450m2 i 550m2) w 1 trzymam nioskę (przez 4 lata) a w 2 tucz. Robię jedno wstawienie ok.10 lipca max. 3500szt. Z nioską jest sporo pracy i zupełnie inny system żywienia dlatego jest jedno wstawienie. Kiedyś miałem 2 stada nioski gęsi i 1 stado nioski kaczki, ale dnia brakowało na ogarnięcie tych stad każde inaczej żywione. Są u nas tacy co robią 4 wstawienia co 6 tygodni, tylko szkoda mi tych gęsi że w takich warunkach są trzymane.

dyczkowski    3

No ja mam tylko owsiane, z tym że trooooooooche więcej niż ty noo i z tymi DJP różnie jest, więc trzeba z fakturami kombinować przy kupnie :D

ferdek1    3

Przy kupnie to nie ma problemu gorzej jak sprzedajesz bo bez faktury to strach no i skarbowy, a jakie ilości trzymacie gęsi na rzut i rocznie ile schodzi

ferdek1    3

Ja nic takiego nie stosuje, jednak zastanawiałem się nad paszociągiem spiralnym, lecz tylko w czasie odchowu (do 6 tygodni) jak podaję paszę w gęśniku, bo później to pasza jest na zewnątrz podawana.

boosky    4

U mnie nie ma dużego stada ale cieszy mnie myśl, że już mają prawie 14 tyg. U mnie zadawanie paszy nie jest trudne zbytnio-taczka i ogień :D W tej chwili Gąski zjadają jakieś 700-800 kg paszy dziennie, głównie zboża. Ale taczka i chęci już nie wystarczą przy stadzie np. 20 000 gęsi. Jaka jest cena takiego urządzenia (paszociąg), czy stosujecie paszociągi ?

ferdek1    3

U mnie paszociąg spiralny(bez paśników)z 20 rurami spustowymi dł.30m. każdy spust z możliwością zamknięcia +kompletny napęd z przekładnią, załączany ręcznie+wyłącznik automatyczny+podstawa zbiornika zasypowego (reszta zbiornika miała być wykonana samodzielnie) to koszt 3500netto

chwiolas    1

Ferdek z jakiej firmy będziesz brał ten paszociąg spiralny???? Bo cena jest w miarę ciekawa.

Ja też wszystko ręcznie jadę. C-360 plus tur plus specjalna platforma na 10 worków i do przodu. Osobiście powiem że to zadawanie paszy ręcznie w tych naszych gąskach panowie jest przekichane. Może kiedyś jakiś paszociąg się kupi........

dyczkowski    3

To ja was pociesze że rok temu jak miałem dwa rzuty na raz to się nosiło grubo ponad 2 tony dziennie, wiec proszę mnie nie narzekać ze 700-800 kilo ciężko :D Na jesień pomyśle tez o spiralnym, tylko ze u mnie większy koszt bo mam odchowalnie w kształcie litery L, wiec pewnie dwie linie będę zakładał.

ferdek1    3

Koszty paszociągu konsultowałem z przedstawicielem GREEN (paszociąg dla świń) podałem co potrzebuję i on wyliczył cenę ustrojstwa i od ceny jaką podaj dał rabat 20% bo zakup duży czy coś w tym stylu.

Jak masz w kształcie 'L'to spiralny ma kolana(można wyginać) więc nie potrzeba dawać 2

boosky    4

To ile taki paszociąg kosztuje? Zaczą się już ubój, wiecie coś już o cenach za kg?

ferdek1    3

Pisałem na poprzedniej stronie. Więc 30m to koszt 3500zł netto po rabacie bez paśników.

boosky    4

To jeszcze raz zapytam. Czy wiecie już jaka jest cena za kg. gęsi obecnie ? Dzisiaj zostalo zawieziona próbka na salmonelle

ferdek1    3

W środę sprzedaje nioskę po sezonie(4 lata) i prawdo-podobnie dostane za nią 2zł netto za kilogram (kpina i złodziejstwo), W zakładzie ubojowym powiedziano że tuczone skupują po 5,20 netto a za nioski to nawet po 1zł w kraju skupują to ja nie mam źle (też mi pocieszenie)

CEDROB Niepołomice 6zł netto-cena podana jest na innym forum

boosky    4

W TVP1 w Agrobiznesie słyszałem, że tucz jest od 5,20 do 6,20. Co wy na to ? To już nie 8,20 :D moim zdaniem ten kryzys to tylko zagrywka psychologiczna.

Ps. W niedziele wyjeżdżam do Hamburga na 8 tyg. wiec nie będę pisał. Pozdrawiam was

chwiolas    1

Boosky masz gęsi i nie wiesz ile masz w umowie i czy podpisywałeś jakiś aneks co do ceny?

dyczkowski    3

Ale to wszędzie tak jest... U mnie wpisali 5,50 , potem wpisali 6, a teraz to już nic nie wpisują bo niby sami nie wiedzą jaka cena będzie <_<

boosky    4

Wyjątkowo w tym roku nie ma ceny w umowie......... . W środę odstawiam gęsi już, czyli będą miały 15 tyg. i 6 dni. Szkoda że cena taka Hu..... jest.

Ps. W niedziele wyjeżdżam do Hamburga na 8 tyg. wiec nie będę pisał. Pozdrawiam was

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mlodygospodarz
      wiem ze bylo juz sporo tematow zwiazanych z takimi przerobkami jednak z tego co widzialem lub przegapilem odpowiedzi byly z zeszlego roku i tematy wygladaly na zamkniete, mianowicie moj ojciec posiada stodole o wym. 10x18 murowano-drewniana murek do 1m wysokosci klepiska wylane betonem mozliwosc zrobienia korytarza paszowego,wszystko wskazuje ze bedzie przerobiona w przyszlosci na uwieziowa na ok 25- 30 krow dojnych problem obornik i jego usuwanie ;[ jaka ilosc miejsca pozostanie na rysztok po ustawieniu krowek i wydzieleniu miejsca na korytarz paszowy czy w gre wchodzi tylko taczuszka z operatorem :rolleyes: czy jakies inne urzadzenie i czy bedzie trzeba poszerzyc np budynek lub zwezyc korytarz paszowy

i druga sprawa moze rozebrac stodole i na jej miejscu postawic cos nowego np.nowa obore z wielowarstowych blach tak jak hale z ociepleniem i reszta to jest swietliki wymienniki powietrza
    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez Leasing-rolniczy
      Witam wszystkich agromaniaków;

Zastanawiamy się nad stworzeniem oprogramowania dla rolników. Tworzyliśmy już m.in oprogramowanie dla warsztatów mechanicznych.

jestem ciekawy czy obecne programy na rynku spełniają wasze oczekiwania.

Chcielibyśmy stworzyć oprogramowanie którego koszt będzie wynosił do 300 zł, licencja będzie jednorazowa, a aktualizacje będą darmowe. Co istotne program miałby być w wersji online.

Podobnie jak w przypadku programu dla warsztatu chcielibyśmy oprzec się na ścisłej współpracy z odbiorcami programu ( tzn sami proponujecie określone rozwiązania).

I tutaj rodzą się pytania, czy jest taka potrzeba?

jakie funkcje byłyby potrzebne w takim programie?

Jaką cene bylibyście w stanie wydać przy założeniu że opłata jest jednorazowa a licencje uzyskujecie na wieczność.

istotne jest również, czy chcielibyście uczestniczyć współtworzeniu takiego programu, tzn. określii i testowali określone funkcje, itd.

Jednym słowem my chcielibyśmy stworzyć program od postaw Wy musicie określićczy jest taka potrzeba i czy jesteście tym zainteresowani.

Pozdrawiam
    • Przez wisienka999
      Cześć. Wiem ze już są nowe tematy o tym ale chciałem sie dowiedzieć po swojemu. Więc:
      1. Czy jest jakas firma czy skup która kupuje gęsi w Łódzkim?
      2. Czy sie opłaca hodowac gęsi?
      3. Czy na 6 ha utrzymam 3000 sztuk?
      4. Po ile teraz płacą za kg gęsi?
      5. Ile może ważyć taka gęś?
      6. Czy można na nich sie utrzymać?
      Warunki mam na nie, wszystko mam tylko nie wiem czy mam za to sie brać bo nie chce wyrzucić pieniądze w błoto.
    • Przez maniek146
      Witam
      jestem młody i chciałbym się dowiedzieć od kogoś doświadczonego, kto już się zajmuję hodowlą dłuższy czas czy to jest opłacalne czy lepiej szukać jakiejś pracy gdyż pochodze z mazowieckiego i praca zawsze jakas sie znajdzie. posiadam około 20h ziemi i sprzęt rolniczy min. kombajn, belarka, traktory, ogólnie troche sprzętu jest w miarę nowego, rodzice trzymają kilka krów i nie jest to tak zbytnio opłacalne i własnie pytam czy hodowla bydła mięsego jest bardziej opłacalna
      pozdrawiam