Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wikorol    3

Ściółkę podałem minus obornik który można sprzedać.

Co do zielonki to nieda się stosować samej kukurydzy bo okres skarmiania zielonki trwa 3 miesiące przy jednym wstawie a przy wielu wstawach to od poczontku maja do końca października.

Leki daje profilaktycznie dlatego wyszło mało ale z usługami to i tak 3500zł.

Co do opłacalności to u każdego jest inaczej, a ci hodowcy co nie liczą swojej ściółki, zielonki, amortyzacji obektów i maszyn, wody, zboża, nadgodzin pracy i wszystkiego innego co własne to tylko mają złudzenie że coś zarobią i tacy właśnie obniżają status rolnika w społeczeństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

Mnie po podliczeniu kosztów w poprzednim sezonie bez amortyzacji budynku i robocizny bo własna pozostało 6 zł sztuka, wage miałem zawsze ponad 6 kg a upadki nie przekraczały 6%,

Rentowność produkcji czy tak zebranych kosztach ok 9%- rzadna rewelacja

W tym roku pisklę ma byc tańsze ale pasze zdrożały

 

Kuszą mnie wolnorynkowe tylko przy dużych zapasach ciężko będzie sprzedać z wyższą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Witam i zaczynamy pisać z sęsem

Wiadomo że 2013 to jest sezon dla wytrwałych i co mają jakis zasób a nie dla nowych chodowców

A nie jak ja jakiś czas czytam te posty to tylko jakieś (blebleble) o czym tu hodowcu piszesz ??????

Przepraszam ale tu trzeba pisać o konkretach -----------------------------------------------------------------------

1) Jaka cena w tym sezonie będzie?

2)Jakie ceny pasz?

3)Cena pisklaka itd.?

4)CENA ŻYWCA GĘSIEGO???

A ile gęś zje to karzdego indywidualna sprawa(gęś może izjeść i nawet 30kg. paszy pełnoporcjowej razem z owsem+zielonka lub bez zielonki będzie dochodzić do 7.kg)

Z tego co wiem i chyba każdy hodowca to będą ZD TANIEJ kupić jak w 2012 ale do tego nie można dopuścic bo już pasza o jakieś 20% poszła w górę to samo i zboże już nie wspomne o innych kosztach tj. : ściułka , opał , podatek , i inne kto każdy wie ale nie pisze??????? praca i.......

ktusz to jeszcze wie (to tak na marginesie) .......................................................................................????

 

Jak ZD ponoć cenę dają 8,5zł to gdzie tu jest jakaś kalkulacja ?

Policzmy prosto--------------------------------------------------------------

na jednej sztuce a nie jak inni liczą (5000, 3000. czy nawet na 20000.)

liczy się prosto ''na szt''

1-------------pisklę 9zł

2-pasza 511-4zł szt

3-pasza512-12,6złszt

4-pasza513-7,6złszt

5-owies-----7złszt

6-ściułka-- 6zł

7-zielonka- 2,3zł

8-woda (a chyba nikt tego nie liczył ile 1gęś wypije a zarazem rozleje ) 130l.to i tak nie dokładne wyliczenia bo były w tym 9-tyg.

9--szczepienie 0,30zł+witaminy i inne 1,21zł

10-praca najemna(pracownik+załadunek+inne ----------inne) 12zł

11--upadki5%(0,05szt).----0,467zł

12-Razem koszty- - 62,18zł/6,3kg=9,87zł+10%zysk=10,86zł netto

CZYLI GĘSI POWINNY KOSZTOWAĆ PRZYNAJMNIEJ TO 11ZŁ NETTO

Wiadomo@'' wikorol'' tobie wyszło coś więcej moze dokładniej przeliczyłeś ?

Przeliczę jak będę bardziej dysponowany...................Przepraszam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowano przez ptys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

korsarz    7

To ja już nic nierozumiem, znaczy niewarto hodować gęsi a ja chciałem gęśnik postawić :-) Nierozumiem wypowiedzi wikorola Co do opłacalności to u każdego jest inaczej, a ci hodowcy co nie liczą swojej ściółki, zielonki, amortyzacji obektów i maszyn, wody, zboża, nadgodzin pracy i wszystkiego innego co własne to tylko mają złudzenie że coś zarobią i tacy właśnie obniżają status rolnika w społeczeństwie. To co wszyscy co hodują gęsi obniżają status rolnika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    45

Przy hodowli na dużą skalę gdzie sprzedż idzie do zakładów mięsnych trzeba się naprawdę nagimnastykować aby coś zarobić i tak jest nie tylko w przypadku gęsi ale praktycznie wszystkich zwierząt. Zostaje zysku na kilogramie tyle co kot napłakał.

Nie można tego porównać np. do amatorskiej hodowli gdzie nie liczy się pracy własnej, ukoszonej gdzieś na nieużytkach zielonki, odpadów zbożowych, często takie stadko kilkadziesiąt czy kilkaset ptaków jest rozdysponowane jako ,,ekologiczne" z gospodarstwa w cenie nawet 20zł/kg do tego sprzedasz własne jajka od kurek jakieś brojlery i można powiedzieć że się jakoś kręci.

Nie zazdroszczę wyspecjalizowanym hodowcom bo kłopotu wiele a czasy prosperity już raczej nie wrócą chyba że drastycznie stanieje zboże ale nawet jak się tak stanie to wątpie czy pasze gotowe też stanieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conan    4

Zboże jeśli stanieje,to minimalnie,a i tego nie byłbym taki pewien.Na pasze nie ma co liczyć,wytwórnie będą chciały nadrobić minimalne zyski.Pisklę może kosztować 8 złotych,ale na początku sezonu,potem będzie systematycznie rosło jak zwykle,co będzie podnosiło koszty produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastorek    0

Witam uprzejmie kolegów...

 

jak wyzej w temacie planuje od tego roku zalozyc hodowle gesi.... dokladnie w zach pom....

 

robie to od podstaw wiec chcialem uruchomic watek chodzi mi o sprawy techniczne i zywieniowe... otoz w licznej literaturze i artkulach jest napisane ze na kazdy mert kwadratowy hali przypada 6-8 gesi, chcialbym zweryfikowac ta informacje w oparciu o wasze doswiadczenie, nastepna informacja ktora mnie interesuje czy miesieczne gesi mozna juz wprowadzac na dwor. ile potrzebuja gesi przestrzeni na dworze????

 

zaczynam srkomnie wiec prosze nie zjedzcie mnie tutaj... ale docelowo chce miec w obadzie 1200metrow kwadratowych hal. przy których mam 7 ha laki .

 

 

jak jest z obsadzeniem miejsca ?? gdzie szukac dostawcow??

 

slomy, paszy, etc wszystko mam przygotowane na podjecie pierwszego rzutu, chce zaczac od 500 sztuk ktore jak podrosna na tyle zeby je juz wyprowadzic z hali pod wiate na dwor, chce zdezynfekowac i wprowadzic nastepne 500, zeby mi sie cykl w sezonie zamknol.

 

prosze o jak najwiecej informacji technicznych i podpowiedz...

 

 

dziekowka :D

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert156    4

jak masz 1200metrów kwadratowych to spokojnie weź 1000 sztuk. Najważniejsze są pierwsze 2 tyg gęsi potrzebują wtedy 32-34*C (przy podłodze), pomieszczenia musza być wentylowane, po 3 tyg można już stopniowo wypuszczać je na dwór uważając żeby nie zmokły i obserwując żeby się nie zbijały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

bez problemu odchowasz 12 szt/metr tylko po dwóch tygodniach musisz rozluźnić najlepiej 6 szt na metr, jeśli nie masz takiej możliwości to 8 szt/ metr żeby ładnie sie odchowywały, i tak jak mówił kolega grzać i wetylować.

Które zakłady wyszły z ceną 8 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6600    109

W Tomaszowie Mazowieckim płacą 10,40 + VAT

Tylko że ja odstawiałem je 7 grudnia na ciepło bite.

Koledzy gąski się niosą?

Jaka cena jest teraz za jajko?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris1973    0

AMI 9 zł netto (+- 10%)

Jak u innych???

Koziegłowy chyba daja 8 zł netto

w AMI jak klasyfikacja ?

Koziegłowy 7,50 minimalna .latem lepiej iść na grzybki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Panowie warto dać 50 zł za gęś dziką?

Kolega z pracy sprzedaje już gotową oskubaną.

Mówi że mięsa 2x tyle co na gęsi.

Ciekawe jaki smak mięsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Kolego POL1, jeżeli dzika gęś ma mięsa 2x tyle co hodowlane to ja chyba zapiszę się na kurs żeby zostać myśliwym i polować na takie byki.

Jjak na mój gust gęś dzika może mieć ok 4 kg, a tuszka będzie odpowiednio lżejsza.

Może się mylę - nie poluję na dzikie gęsi - ale jeżeli gęś waży średnio 6 kg to gęś dzika razy dwa to 12 kg ma się podnieś w powietrze - nieprawdopodobne!

Cena za kg tuszki gęsiej ok 20-25 zł u hodowców, więc warto dać i spróbować tej dzikiej gęsi, na obiad przynajmniej będzie coś innego a nie ciągle kurczak i świnia na zmianę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Kol.ta dzika gęś to łabądż ;) duży "kaczor"

tam gdzie bieda ludzie handlują łabędziami a na targu albo komuś mówią że gęś domowa "bojler"

Łabądż jest pod ochroną a pomimo tego ludzie je łapią.

Jak twoja Gęś jest cięższa od dużego łabędzia to SZACUNNNNNNNNN :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

No widzisz nie zrozumiałem, że dzika gęś to łabędź. Nie spotkałem się z takim nazewnictwem..

 

W takim razie mój poprzedni post możesz uznać za nie ważny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamgosp    0

Witam sprzedam około 100 ton owsa ze śladową domieszką jęczmienia cena 650 zł.tona

Edytowano przez Adamgosp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    78

Witam orientuje się ktoś gdzie na podlasiu można kupić pisklęta gęsi? Może być gdzieś w pobliżu podlasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamgosp    0

Witam orientuje się ktoś gdzie na podlasiu można kupić pisklęta gęsi? Może być gdzieś w pobliżu podlasia.

 

W Międzyrzecu Podlaskim firma Sedar

Edytowano przez Adamgosp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

stef jak tam ogrzewanie daje rade w zime kaczki jaszcze są czy już zaksięgowałeś kase, jesli tak jak na tym wyszedłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Jak zwykle... zakłady wyszły z ceną.

 

A ja, a Ty, a MY z jaką ceną do nich idziemy?

Z żadną i zawsze tak będzie!

 

Kolejny rozbiór polski tak jak w Szczecinie i w wielu innych aspektach społeczeństwa.

 

W grupie siła tylko!

 

 

Pozdrawiam prawdziwych hodowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez mlodygospodarz
      wiem ze bylo juz sporo tematow zwiazanych z takimi przerobkami jednak z tego co widzialem lub przegapilem odpowiedzi byly z zeszlego roku i tematy wygladaly na zamkniete, mianowicie moj ojciec posiada stodole o wym. 10x18 murowano-drewniana murek do 1m wysokosci klepiska wylane betonem mozliwosc zrobienia korytarza paszowego,wszystko wskazuje ze bedzie przerobiona w przyszlosci na uwieziowa na ok 25- 30 krow dojnych problem obornik i jego usuwanie ;[ jaka ilosc miejsca pozostanie na rysztok po ustawieniu krowek i wydzieleniu miejsca na korytarz paszowy czy w gre wchodzi tylko taczuszka z operatorem :rolleyes: czy jakies inne urzadzenie i czy bedzie trzeba poszerzyc np budynek lub zwezyc korytarz paszowy
       
      i druga sprawa moze rozebrac stodole i na jej miejscu postawic cos nowego np.nowa obore z wielowarstowych blach tak jak hale z ociepleniem i reszta to jest swietliki wymienniki powietrza
    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez Leasing-rolniczy
      Witam wszystkich agromaniaków;
       
      Zastanawiamy się nad stworzeniem oprogramowania dla rolników. Tworzyliśmy już m.in oprogramowanie dla warsztatów mechanicznych.
       
      jestem ciekawy czy obecne programy na rynku spełniają wasze oczekiwania.
       
      Chcielibyśmy stworzyć oprogramowanie którego koszt będzie wynosił do 300 zł, licencja będzie jednorazowa, a aktualizacje będą darmowe. Co istotne program miałby być w wersji online.
       
      Podobnie jak w przypadku programu dla warsztatu chcielibyśmy oprzec się na ścisłej współpracy z odbiorcami programu ( tzn sami proponujecie określone rozwiązania).
       
      I tutaj rodzą się pytania, czy jest taka potrzeba?
       
      jakie funkcje byłyby potrzebne w takim programie?
       
      Jaką cene bylibyście w stanie wydać przy założeniu że opłata jest jednorazowa a licencje uzyskujecie na wieczność.
       
      istotne jest również, czy chcielibyście uczestniczyć współtworzeniu takiego programu, tzn. określii i testowali określone funkcje, itd.
       
      Jednym słowem my chcielibyśmy stworzyć program od postaw Wy musicie określićczy jest taka potrzeba i czy jesteście tym zainteresowani.
       
      Pozdrawiam
    • Przez wisienka999
      Cześć. Wiem ze już są nowe tematy o tym ale chciałem sie dowiedzieć po swojemu. Więc:
      1. Czy jest jakas firma czy skup która kupuje gęsi w Łódzkim?
      2. Czy sie opłaca hodowac gęsi?
      3. Czy na 6 ha utrzymam 3000 sztuk?
      4. Po ile teraz płacą za kg gęsi?
      5. Ile może ważyć taka gęś?
      6. Czy można na nich sie utrzymać?
      Warunki mam na nie, wszystko mam tylko nie wiem czy mam za to sie brać bo nie chce wyrzucić pieniądze w błoto.
    • Przez maniek146
      Witam
      jestem młody i chciałbym się dowiedzieć od kogoś doświadczonego, kto już się zajmuję hodowlą dłuższy czas czy to jest opłacalne czy lepiej szukać jakiejś pracy gdyż pochodze z mazowieckiego i praca zawsze jakas sie znajdzie. posiadam około 20h ziemi i sprzęt rolniczy min. kombajn, belarka, traktory, ogólnie troche sprzętu jest w miarę nowego, rodzice trzymają kilka krów i nie jest to tak zbytnio opłacalne i własnie pytam czy hodowla bydła mięsego jest bardziej opłacalna
      pozdrawiam
×