Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pilut    0

Jestem młodym hodowca gęsi odstawiam pierwszy raz do Tomaszowa powiedzcie coś o tym zakładzie i o cieplutkiej tuszce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

pilut@

Moje zdanie o tym zakładzie jest dobre ----- sprzedawałem do AMI ---- porażka !!!!!!

Płacili więcej ,ale co z tego jak na klasyfikacji z 12000kg. 1000kg wyparuje :lol:

Tomaszów w miare uczciwy ---(nie wiem bo pierwszy raz sprzedałem tam gęsi) , ale jestem zadowolony ze sprzedaży .

Ciepła tuszka ponoć jest po 7.00pln + vat. (nie wiem?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

Ja w tym roku skusiłem sie wpuścić gęsi na ciepło, no i póki co Tomaszów cenę obiecał na 7 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilut    0

Witam kolegów hodowców macie jakieś przecieki o cenie na nowy sezon? Co myślicie o nieskubaniu gęsi czy to jest pomysł niemcow czy zakładów czy ktoś dotucza na koniec gęsi owsem. Czy to jest mit bo ja ostatnio dotuczałem owsem i bylem trochę zawiedziony teraz daje pszenice zobaczę jaki będzie wynik czy stosujecie em probiotyk i z jakim efektem ja stosuje chyba działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Moim zdaniem podskub nie ma wpływu na tucz. Jak gęsi maja urosnąć to urosną bez podskubu i na samym owsie. Co do ceny to jeśli nie pojawią się znów przypadkowi jednosezonowi hodowcy, to myślę że powinna być wiele wyższa niż tegoroczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilut    0

Na tucz może i nie ma wpływu ale co oskubiesz i sprzedasz to twoje a przy obecnej cenie gęsi i to się liczy czy ktoś hoduje oryginalne gęsi z koludy czy naprawdę jest różnica i warto zapłacić za pisklę trochę więcej? Bo w wylęgarniach przeważnie jest taka zbieranina ze się w pale nie mieści a może ktoś zna dobra wylęgarnie oprócz koludy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Z tego co pamiętam to to co dostawałem za pierze pokrywało koszt skubaczy, no może na piwo zostawało czasami. Chyba że teraz cena na pierze wynosi ze 20 zł/kg. A co do gęsi, to w drugim rzucie dostałem takie że praktycznie każda miała jakieś piórko pstrokate. A te prawie całe czarne to po 5 kg miały i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

pilut@

stosowałem EM-1 czy EM-A(ten gotowy do użycia) w sezonie 2009 (rewelacja- mniej zjadły,zdrowe były,mało wydzielanego amoniaku, dostawały do picia i na ściółkę)

W tym sezonie z braku kasy to nie dostały efekt taki że zjadły 3kg na szt. więcej, przy wadze 6,9kg zjadły 33kg.,a w tamtym roku waga 6,8kg i zjadły niespełna 30kg. szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilut    0

Drodzy koledzy ja podskubywałem 3razy 1raz faktycznie pokrywało koszty skubania 2 podskub po 50 zl/kg pierza z puchem 3 podskub po 55 i te podskuby pokrywają w pełni koszt jedzenia i zostaje na piwo jedyny minus to taki ze trzyma się 6 miesiecy a nie 16 tyg. jednak zakłady zabroniły podskubywania twierdząc ze po 20 latach jedzenia skubanej gęsi takowa nagle nie smakuje Niemcom. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Przy hodowli na 16 tyg i jednym podskubie, naprawdę cena na pierze musiałaby być wysoka żeby mieć na tym zarobek. Z tego co ciotka opowiada to dawno dawno temu, na gęsiach to był zarobek właśnie z pierza i to taki że hej!!!

 

Jak myślicie co będzie w 2011?? Informujmy się wzajemnie o wszystkich przeciekach dotyczących hodowli i cen w przyszłym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera    0

pilut@ Miałam kilka razy pisklęta z Kołudy i jestem zadowolona, pisklęta są około 1 zł droższe, ale w efekcie końcowym to i tak się opłaca. W Roldrobie wstępnie ustalono cenę gwarantowaną 6,50 + vat. Wstawia ktoś kaczki pekin na tucz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Ja wstawiałem, ale ostatni rzut już w plecy miałem - droga pasza, a do tego jeszcze zjadły o wiele za dużo. Narazie mam urlop, bo kurczak tez do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szogun    0

Koledzy wielu z was przede wszystkim nioskarze miało kontakt z panią Bogusią z wylęgarni z Niemiec uważajcie na nią i jej męża Niemca bo mam informacje ze wielu wisi pieniądze za jajka za sezon 2010 jak się dzwoni to ona udaje automatyczna sekretarkę a jej maż Niemiec nagle zapomina niemieckiego i chce rozmawiać po angielsku (mi tez wisi nie wielka sumę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowlaniec    0

Z tego co wiem, to w Polsce coraz więcej pieniędzy wydaje się na promocję gęsiny zarówno w kraju, jak i poza naszymi granicami. Ponoć mięso to ma się stać prawdziwym eksportowym hitem i nie będzie trafiać już tylko do Niemiec. Brał ktoś udział w festynach na 11 listopada, gdzie królowała gęsina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Znam tylko hasło: Gęsina na św. Marcina - takie jest w Poznaniu na 11 listopada, ale wtedy to wszyscy poznaniacy bardziej idą kupować rogale Świetomarcińskie aniżeli gęsinę. Na innych jakiś festynach nie miałem okazji uczestniczyć. Teraz fajne są reklamy na temat gęsiny... Może faktycznie wzrośnie spożycie u nas w kraju. Wiadomo, że nie jest to tanie mięso jak kurczak a nasze społeczeństwo nie zarabia krocie, ale takie uświadamianie na pewno nie jest złe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Takie uświadamianie nie jest złe, ale za bardzo chyba nie wpłynie na wzrost spożycia w naszym kraju gęsiny. Wszystko w reku mają polskie zakłady i dyktują nam cenę jaka im się podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Koledzy drobiarze mam pytanie. Jak płacicie podatek ryczałtowy od drobiu rzeźnego, od wstawionych sztuk, czy od odstawionych sztuk. Bo jak słyszę to jest różnie w zależności od urzędu skarbowego. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Najpierw odpowiednio wcześniej deklaruje się ile się ma zamiar wstawić. A płaci się od ilości sprzedanych sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilut    0

Jakie ceny proponują zakłady w waszych stronach? Podobno bik Jędrzejowski 7.30 +wat i pozwala podskubać ciekawe jaka cena zaskoczą nas paszarnie w tym roku mnie interesuje głownię prowimi czy przy cenach zboża ges nie powinna kosztować 10+wat żeby coś zarobić. Jak wyszły wam ciepłe bite? Mi 6.50 średnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj