Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Imagine    0

Poszło wczoraj trochę ponad 700 sztuk... średnia 6,4 :) cenę jeszcze do wynegocjowania ale nie mniejsza niż 9 PLN netto a jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

przy obecnych kosztach produkcji cena jaką oferują zakłady zapewnia tylko minimalny zysk

 

zastanawiam sie coraz poważniej nad produkcją na wolny rynek w następnym sezonie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu85    1

Ja nie kupowałem słomy ale sąsiad kupił za 40 zł/bal i sam prasował. Sztuk ok 120, sucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

To u mnie podobnie od 30 do 40 zł za balik i samemu trzeba prasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

Co mam rozumieć pod "waga bobra" ? że bobra czy ci literkę przekręciło zamiast D? :)

Mi udało się wynegocjować 10 Brutto na umowie... czyli netto te 9,5 by było. Nie gadaj że ci 0.05 do innego pułapu cenowego zabrakło ? ja piernicze :o

Nie mogę narzekać ale super też nie jest bo koszty ogromne w tym roku zwłaszcza że pierwszy raz to wszytko.

Z wolnym rynkiem to jak najbardziej dobra myśl bo sam się nad tym zastanawiam... znajomy ma gąsi 20 lat i jakoś bez umowy nie ma problemy ze zbytem... tylko jak mawiają raz na umowę lepiej płacą ( chyba rzadkość) a raz na wolny rynek... w co wierzyć sami wiecie jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

Witam moje gęsi mają już 15 tyg a zaczynają mi sie pojawiąc sztuki które są bardzo osowiałe, poprostu jak by chiały zasnąc, a najciekawsze ze robią im sie mętne oczy, zupełnie białe. Z oczu tych jeszcze wydostaje sie im jakaś wydzielina jak by łzy. Nigdy sie z czymś takim nie spotkałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6600    110

Miałem kiedys kaczke noskie i tez leciała jakas wydzielina z oczu i prawie nie widziały . Jak weteryniaz pzyjechał i powiedzial ze miały robaki. Dalem im na odrobaczenie i po 14 dniach powtuzylem i jakos pomoglo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Mam pytanie do właścicieli gęsi niosek mianowicie skubiecie gęsi? a jak nie to zakłady do których odstawiacie jajka mówią coś o rekompensatach za nieskubanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi23    0

witam,

 

Mam parę pytań jako że jesteście dużo bardziej doświadczeni w hodowli gęsi

 

1. Czy gęsi będą jadły rzepe ścierniskową?

2. Czy gęsi będą jadły saradele?

 

Z góry dziękuje wam za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alawaro    0

Sprzedam gęś owsianą 3000szt.,a na koniec października 1500szt.,tel.606734711.

Drodzy hodowcy,piszcie co tam słychać na rynku gęsi.Jak kształtują się ceny na wolnym rynku ,co proponują zakłady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

Witam.

Czy mógłby ktoś podać jakiekolwiek zakłady kupujące gęś z kujawsko pomorskiego lub najbliżej od kuj-pom. Prosiłbym o nazwy ewentualnie jeśli ktoś zna proponowane ceny. Posiadam 120 sztuk gęsi i nie mam gdzie jej sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca0007    0

Witam mam pytanie do hodowców czy ktoś stosuje lub stosował lub stosuje w żywieni gęsi młóto browarowe a jeśli tka to jakie dawki lub czy jest to nie wskazane .Pozdrawim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam wszystkich jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumiałość.

Założyłem ten temat gdyż nieznalazłem na forum podobnego.

Mam kilka pytań do hodowców gęsi:

__ Ile 1000 gęśi zje zbża przez okres całego tuczu? Mi sie wydaje że jakieś 10 ton zboża powinno wystarczyć no i na poczatek kupiłbym im jakaś pasze pełno porcjowa tylko jaka i czy 2 tony wystarczy? Więcej paszy niechce kupować bo mam swoje zboże. Czy uchowam 1000 gesi w budynku o powierzchni 60 metrów kwadratowych ( napewno nie do końca tuczu tylko przez pierwsze pare tygodni aż bede je mógł wypuścić na pole ) jeśli tak to ile dni ich mam tam trzymać? Od ilu dni gęsi moge wypuszczać na pole?

__ Jakie karmidła i poidła polecacie na pole i do budynku, jakie są najlepsze żeby ich zaraz gęsi niezjadły? Czy dla 1000 gęsi wystarczy 10 - 20 arów wybiegu?

__ Mam jeszcze taki problem czy gęsiom sie nic niestanie jak je po odchowaniu w budynku przez okres np. miesiąca przewioze na wybieg tak ok. 500 metrów ponieważ mam mały ogród i niemoge ich wypóścić zaraz za odchowywalnią.

__ Dam rade wychować rocznie 2 tyś gęsi na 6 ha ?

Przepraszam że tyle pytań.

A i prosze mi niepisać ze sie nieopłaci hować gęsi bo to bzdura sam sobie policzyłem ze na 1000 gęsi zarobie jakieś 10 tyś ponieważ jeśli kupie pisklęta to dam około 7 tyś. Na początek musze kupić pewnie jakieś 2 tony paszy pełnoporcjowej to 2 tyś musze dać żeby szybciej mi rosły a jak zjedzą pasze ta będe karmił je swoim zbożem. Doliczam do tego paliwo 1 tyś, prąd woda 2 tyś jakieś lekarstwa witaminy 2 tyś nielicze skubania bo tego niezamierzam robić. A za gęsi jak dostane nawet po 5zł za kg to mam 25 tyś i jestem na plusie 10 tyś. :)

Wielkie dzięki za odpowiedzi na moje pytania.

To są tylko moje obliczenia wiec jeśli sie myle to mnie poprawcie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol69    0

W tamtym roku miałem ją u siebie, a o co chodzi?

 

A jakie są objawy?

Czym się leczy tą chrobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

Z tego co wiem występuje najczęściej kiedy występują duże różnice w temperaturze między dniem a nocą- sierpień, wrzesień.Chorują starsze gęsi chyba pow. 8-9 tygodnia.

W moim przypaku wystąpiła postać przewlekła- spadło znacznie spożycie paszy, zwiększyły sie upadki ale nie drastycznie do kilku sztuk dziennie i nie każdego dnia.

Podczas sekcji, po przekrojeniu były całe obsypane białymi cętkami. Weterynarz zalecił antybiotyk Quineks. Po dwóch tygodniach od zakończenia leczenia nastąpił nawrót choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj