Polecane posty

conan    4

Gdyby była grzybica miały by charakterystyczne szczekanie,czli pobieranie powietrza dziobem.Jesli karmisz paszą i pszenicą mogą być silnie przebiałkowane,to wskazuje na utykanie,siadanie na nogi.W tym wieku gęś jest bardzo wrażliwa na podawanie dużej ilości białka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

Przy grzybicy nie musi występować te szczękanie. Zawieś do lekarza na sekcje i się dowiesz czy mają grzybice czy nie. Możesz dać też im witaminy D3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

Mam pytanko do doświadczonych już chodowców. Mam niespełna 12 tygodniówki i dorardzono mi żeby odpierzyć je nieco bo one takie napuszone tymi piórami xD i podobno ma być im lżej i szybciej pójdą w tucz. Odpierzam je tak już z tydzień biotyną ( tak mi doradził weterynarz) i coś słabo jakby to szło. Dziś poszedł już cały preparat a efekty są takie coś chyba mizerne według mnie. Dawkowałem maksymalną dawkę zgodnie z etyietą czyli 200ml na 1000l wody i coś chyba to słabo. Skubanie gęsi chyba odpada prawda? Nie wolno chyba teraz tego robić... a jeśli nawet to nie wiem gdzie ten pierz miałbym opchnąć :)

A czy wy odpierzacie swoje gąski? jak tak to jakimi specyfikami i w jakim okresie tuczu?

Powiedźcie mi jeszcze o tej całej Magi... kiedy to się daje i ile tego. Co to w ogóle daje oprócz jakiś tam witamin? Ja gąską z wodą daje tylko od czasu AD3E jako uzupełnienie i tak już pełnowartościowej paszy i czasem B complex... tej magi jeszcze nie dodawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

Powiedzcie jeszcze... doradzono mi że te 12 tygodniówki miesiąc przed ubojem trzyma się już w zamknięciu żeby się lepiej tuczyły przez ograniczony ruch. Moje siedzą w zamknięciu od 3 dni z powodu lisa i będą miały 2 lipca 3 miesiące kalendarzowe... czy warto je jeszcze do tego 2 lipca wypuszczać czy niech siedzą już do końca? pytam ze względu na obawę żeby na łapkach w3mały. Dostają paszę na pół wymieszana z mieszanką i owsem a czasem samą mieszankę i zauważyłem że nieźle dostają masy teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

moim gąskom zdecydowanie zaszkodziło zbyt duże nasłonecznienie:-( przeniosłem je w inne miejsce i jak narazie maja się dobrze nawet te co kulały żyja i nic po nich nie widać już. To był mój bład, ale na przyszłośc będę miał niezła nauczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Tak to niestety prawda :wacko: . 8.5 zł + 20 gr za marcowe

 

 

KPINA Z NAS


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

No to ja dołożę do interesu w tym roku :/ pierwszy raz hoduję gąski i już przejazd po pełnej linii. Spodziewałem się coś w granicach 10 PLN a tu taka lipa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conan    4

Panowie pisałem przed sezonem,że przy tych cenach nie ma zysku,ale jest satysfakcja z kolejnego ciężko przepracowanego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ella    0

Witajcie! mam pytanie do doswiadczonych hodowcow. Od ktorego tygodnia i w jakich dawkach stosujecie kwas mlekowy ?

Gesi hodujemy pare ladnych lat ,ale o kwasie mlekowym dopiero teraz sie dowiedzielismy..

 

Prosze o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

dyczkowski gdzie odstawiasz po takiej cenie? Co do kwasu mlekowego to polecam to http://www.mojekurczaki.pl/frasal

 

 

Do Indykpolu. Ale moim zdaniem nie ma czym sie ekscytować, mam zaplanowane kolejne wstawienie w lipcu, pisklak po 12 netto.... Co dorzucili to im na pisklaki oddam, więc nic się nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

SEDAR 8,70zł +8%VAT za klase extra

 

to mój ostatni rok (prawdopodobnie)

Edytowano przez bocecek087

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

VERA gdzie tak płacą? 9+vat

 

Proszę piszcie

jaka cena i

jaka ubojnia,

tak będzie prościej.


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

MrPrzemeK31 poszukaj we wcześniejszych postach na pewno jest opisane.

Wiem, że się nie chce najlepiej zapytać :P

pozdrawiam


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera    0

Roldrob Tomaszów Maz. podwyższył cenę z 8 zł na 9 + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

Vera czy te twoje informacje odnośnie ceny są na pewno sprawdzone?

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera    0

Tak informacja pochodzi z ZD ,w piątek rozmawiałam z panią Ewą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak w tej chwili wygląda opłacalność hodowli gęsi (na mięso). Jaką cena średnia w wylegąrni za małe gęsi? jaką cena średnia za kg? Jaką cena średnia za kg paszy? Bardzo prosił bym o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj