Polecane posty

vera    0

Faktycznie panuje cisza , ale o czym pisać jak ZD daje 8 zł netto i nie mówi się nic już o podwyżce bo piskląt mało i niektórzy hodowcy już dostali odpowiedż że nie dostaną.

Pisklęta już 9 zł netto w marcu ,a póżniej to już tylko co tydzień drożej...........

Zna ktoś ceny paszy w Tosamixe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

vera cofnij sie o 1 lub dwie strony do tylu znjdz mnie i tam pisalem ceny jakie ma tasomix tyle ze 1 zdrozala o 20 zl na tonie dwa tyg temu a reszta bez zmian

Ja juz dzis mialem wstawienie pierwsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosiek512    0

Panwie i panie mam sprawę mam gęsi około 12000 sztuk i pojawiła się grzybica cieżko oddychają i są takie zamulone.Pełno porcjówki było mało podawane teraz idzie Pasza owies+soja poekstrakcyjna.Jak leczyć tą grzybice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosiek512    0

Też to daje i inne leki z poleceń lekarza ale nic nie działa teraz próbuje zmienić pasze na pełno porcjówke jak myślicie pomoże to coś bo gęsi zdychają po 15.szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drex2    0

Powoli grzybica sie tak szybko nie leczy ja kiedys tez to miałem dawalem jakies leki nie pamietam jakie ale dosyć dobre efekty dawoło zamgławianie srodkiem grzybobójczym pogadaj o tym z lekarzem (tylko gąsaków nie zagazuj).

A ja mam tez pytanie moje gąsaki mają problemy z nogami tzn są tak jakby za ciężkie i ciężko wstają co by im podać jakies witaminy czy coś innego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosiek512    0

Gęsi są ospałe nie reagują na bodźce zewnętrzne takie jak dotyk,mają też paraliż kończyn dolnych.Co to za choroba i jak ją leczyć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Nie jestem weterynarzem a nawet nie widzę tych gęsi i co tu można w ciemno powiedzieć jedno co mi się nasuwa to ,że może być gronkowiec złocisty ale................??????

Edytowano przez ptys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Gęsi są ospałe nie reagują na bodźce zewnętrzne takie jak dotyk,mają też paraliż kończyn dolnych.Co to za choroba i jak ją leczyć ??

 

 

Lekarzem nie jestem ale może to skaza?

 

Skaza moczanowa

Bezpośrednią przyczyną skazy moczanowej jest nadmierne nagromadzenie się we krwi (ponad 8 mg%) kwasu moczowego (produktu przemiany materii białek) oraz odkładanie się jego soli w błonach surowiczych, tkankach i stawach. Stan ten przyczynowo wiąże się z dysfunkcją nerek i trudnościami wydzielniczymi. Objawy chorobowe występują dopiero przy wzroście poziomu kwasu moczowego powyżej 15mg%.

Skaza moczanowa pojawia się najczęściej przy źle zestawionych składnikach paszowych, z dominującym niedoborem witaminy A, nadmiarem białka, soli kuchennej i soli metali ciężkich. Chorują kury, indyki, gęsi, gołębie, kanarki, kaczki, ptaki łowne i dzikie trzymane w niewoli. Skaza moczanowa występuje w każdym wieku. Zarodki chorują od 11. dnia inkubacji.

Leczenie polega na uregulowaniu w pierwszej kolejności żywienia i mikroklimatu pomieszczeń. Stosuje się uderzeniowe dawki witaminy A (20 000 j. m. na 1 kg paszy) prze 23 dni, witaminę B12 w ilości 2 mg na 1 ptaka przez 6 dni oraz kwas acetolosalicynowy jako 0,01% dodatek do wody przez 3-4 dni lub dłużej, aż do spadku śmiertelności.

  • Like 1

... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golden    0

Na pewno też harczą ja przy takiej chorobie grzybicznej podawałem "difungal" taki środek w płynie ale z tej choroby nie ma 100% wyleczalności tylko się ją powstrzymuje. Przyczyną może być duże zawilgocenie powietrza i zagrzybiona słoma do ścielenia.

 

Drex2 za dużo białka w paszy po prostu są prze białkowane. Śmiem nawet twierdzić że karmisz tylko pełnoporcjówką , jak tak to trochę mieszaj ze zbożem.

 

Pytanko może ktoś bierze lub brał gąski z firmy sedar?

Edytowano przez golden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Panowie gdzie znaleźć w warmińsko mazurskim albo podlaskim pisklaki gęsi? Chodzi mi o jakąś wylęgarnię bo handlarze się wycofują albo dają zaporową cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conan    4

Gdzie są wszyscy entuzjaści gęsi,liczycie po cichu ile trzeba dołożyć przy obecnych cenach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

Witam wszystkich. Bawię się w biznes gęsiowy od miesiąca. Mam około 1070 szt. miesięcznej gęsi owsianej. Umowa z firma itp. Mam pytanie do znawców chorób u gęsi jako że ja jestem jeszcze zielony w tych sprawach. Gąski w bardzo małych ilościach (może 2-5 na tydzień) padają na łapkach i maja zapadnięty brzuszek, często też przewracają sie na plecy i leża dopóki się ich nie podniesie... przy tych dolegliwościach zauważyłem jeszcze czasem że są troszkę chudsze i robieją im oczy. Co to może być? Że gąski obskubały sobie gęsi to zapewniano mnie że to normalne że się skubią a może to być spowodowane brakami w paszy, brakiem zajęcia, ciasnota itp ale dokładnie się w tym nie orientuję... czty to również normalne? Nie przejmowałem się i nie wzywałem lekarza bo to dzieje się sporadycznie... nie w większych ilościach. Gąski maja niespełna miesiąc a ich waga wacha się od 1,7-3,1 kg z przewagą tych od 2,5kg - 3,1kg. Dodam tylko że żywię je zgodnie z zaleceniami dobrego żywieniowca... od 0-3 tygodnia dostawały bardzo dobrą paszę starter plus witaminy z mocnym stężeniem(optymalnym) D3. Nastepnie już pasza KW2 również dobrej mieszanki... od tygodnia dostają parowane ziemniaki z 1kg soli na 1 tonę ziemniaka. wcinają aż trzeszczy.

 

Moje pytanie... co to może być za choroba? dodam że mają suchutko podścielane minimum 3 razy dziennie, dużo wody, paszy i przewiewne pomieszczenie a za kilka dni idą na ogrodzenie.

Co myślicie o dawaniu parowanego ziemniaka? A jak to wygląda z parowanym buraczkiem lub surowym.. można dawać czy nie? Pytam bo w rodzinei posiadamy mnóstwo warzyw... co jeszcze z warzyw można dawać? Oczywiście dostęp do paszy mają pełny

Gdy skończy mi się KW2 zamierzam samemu robić pasze z mieszanki owsa, przenicy, jęczmienia itp... wiadomo że na kupnej się nie zarobi za bardzo.

Proszę o odpowiedź i jakiś uwagi jesli popełniam jakieś błędy. Pytam bo mam w tym roku 2 tysięczny rzut a jak pójdzie dobrze planuję zwiększyć produkcję na około 5-10 tys na rzut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Imagine@

Przewracanie się gęsi to jest problem z nerkami (skaza moczanowa)dać coś na nerki np. NEFRI padanie na łapy może być ze zbyt mocną paszą na 4-tydz. najlepiej jak mają 2,5kg śr. u ciebie to się mieści ale tu też chodzi o mikro - elemęty i to może być z padaniem na łapy (BRAK ZIELONKI) te ziemniaczki to bym odstawił

Edytowano przez ptys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj