Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pitercork    0

ptys1 ale doj**ales :) a z angielkiego to Quality to powinienes byc ptqs1:) pozdro a co do cen to Tasomix 511-1137 netto a 512-1007 netto

 

poprostu spytaj o reduktor cisnieniowy w sklepie. Nie ma jako takiego konkretnego do poideł, to jest taki bardziej uniwersalny a co do ciesnienia to musisz sam sprawdzic jakie bedzie dla Ciebie odpowiednie ale tak w granicach 1,5-2,5 zeby wezykow nierozsadzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

@ptyś1 myślisz że jesteś wstanie sam wynegocjować taką cenę?

Wszytskie zakłądy trzymaja sie tych 8.00 netto a w niektórych pisklaków brakuje

 

A dlaczego twierdzisz ze nie?

Taką cenę Ci proponowali?

Mi na razie proponowali min. 8,80 netto to im podziękowałem

Za pisklaka chcą 8,5 - 9,5 jeszcze nie wiedzą dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

A jaka firma ci proponowała te 8.80 netto??

My juz umowe podpisaliśmy

Coraz bardziej myślimy o grupie producenckiej lecz by trzeba dużych ferm bo nie weżmiesz dziadka co chowa rocznie 2 tys gęsi\

A pytanie jest ktoś w takiej grupie producenckiej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conan    4

Jak możecie podpisywać umowy za 8 lub 8,5 , liczyć nie umiecie.Sami zakładacie sobie stryczek na głowę i jeszcze się z tego cieszycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

tak szczerze mowiac to sam conan nie wiesz kto z nas za ile podpisuje umowy wiec nie pisz ze podpisujemy umowy za 8 czy 8,50. Nikt na forum jeszcze nie podal ceny za jaka podpisał umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conan    4

Jeśli nie jesteś w grupie producenckiej,to jednostkom zakłady nie dadzą złotówkę więcej,chyba,że wstawiasz kilkadziesiąt tysięcy,to możesz negocjować cenę,ale i to jest bardzo trudne.Na dziej dzisiejszy cenę,jaką dają zakłady to 8 lub 8,5.Nie oszukujmy się,że są hodowcy,którzy podpisali umowy z tą myślą (jeśli podniosą cenę,to mi też podniosą,a co ja jeden mogę zrobić).Jeden nic,ale jak tysiąc nie podpisze w styczniu umowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

A jaka firma ci proponowała te 8.80 netto??

My juz umowe podpisaliśmy

Coraz bardziej myślimy o grupie producenckiej lecz by trzeba dużych ferm bo nie weżmiesz dziadka co chowa rocznie 2 tys gęsi\

A pytanie jest ktoś w takiej grupie producenckiej??

 

Ingor - Bolemin czy jak tam się oni nazywają :) (lubuskie)

dodam że nie jestem zbyt dużym hodowcą, raczej małym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

To nawet za dobrze widze nie wiesz z kim podpisałeś umowe? :P

Wedle mnie możecie czekać tylko sie nie przeliczcie i zeby wam pisklaków nie zabrakło.

Edytowano przez korbi555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

korbi555 wg mnie ma rację. Jeśli duży hodowca nie podpisał umowy z jakimś zakładem to już jest problem z pisklakami na maj, czerwiec - wiem z autopsji.. Uważam, że każdy zakład nie daje wyższej ceny niż 8.5 zł netto albo coś koło tego. Nikt nie wychyla się z ceną 9 czy 10 zł netto. Tyle wiem z zakładów: Cedrob, Animex Suwałki, Indykpol i BIK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

no to ptys1 dałeś ciała :)

"A żeby było śmieszniej to się może kojarzyć z bajki o ptysiu i agatce jak ktoś zna (to rodzeństwo zajmowało się gęśmi) "

Pomieszały Ci się bajki :) rodzeństwo to było Jacek i Agatka, a druga bajka to była Ptyś i Balbina i oni własnie byli gęśmi :) Te bajki były bardzo dawno temu . nick ptys1 skojarzył mi się z Ptysiem ( nie mylić z napojem ) z bajki

Edytowano przez Zbigk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

To nawet za dobrze widze nie wiesz z kim podpisałeś umowe? :P

Wedle mnie możecie czekać tylko sie nie przeliczcie i zeby wam pisklaków nie zabrakło.

 

o pisklaki się nie martwię mam już zaklepane

a co do umowy to jeszcze nie podpisałem czekam do końca lutego (na odpowiedz z Niemiec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Niemiecki hodowca gęsi dostaje 4 euro a nam nie chcą dać 2 euro i jak tu hodować ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilut    0

podskubywanie jest zakazane

nie wszędzie,niektóre zakłady pozwalają skubać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a w którym można bo w ami niby nie jest zakazane ale jak zobaczą ze skubane to nie mogą ich wysłać do niemiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

W AMI obowiązuje zakaz podskubywania gęsi, zarówno nioski jak i tuczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Jaka jest róznica między owsem i kukurydzą w tuczu gęsi?

Chodzi mi o różnice kosztów, i efektów tuczu, zdrowotność, smakowitość mięsa.

 

To że w danii tuczą na kukurydzy to wiem i ponoć mięso jest żółte jak i całe gęsi.

 

Przypuszczam że nikt nie robił takich doświadczeń i nikt nie zna różnicy ale liczę na szczeście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conan    4

Teoretycznie zakład zabrania,a praktycznie skubie kto chce.

Przedstawiciel, czy hodowca ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Jaka jest różnica tuczu owsem,a kukurydzą -

--po owsie gęsi są chude tzn.nie mają tłuszczu są umięśnione mają wagę.

--po kukurydzy są tłuste i żółte nie znaczy to ,że mogą mieć wagę na swą budowę- wiadomo tłuszcz nie waży tylko miącho.

TAKA JEST RÓŻNICA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conan    4

Ja tylko tuczu,ale zastanawiam się,czy podpisywać umowę w tym roku.Dają cenę,która nie pokrywa kosztów produkcji,a o zysku trzeba zapomnieć !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemass    0

Witam miał ktoś pasze dla gęsi z Golpaszu i jak się na tej paszy sprawowały gęsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj