Polecane posty

Rydzewiak21    0

Tylko podkreślam te gęsi są pierwszym zrzutem na próbę, jak by dobrze szło, to można by było i od sąsiada wydzierżawić łąkę, bo z tego co czytałem gęsi to dobry biznes na dużą skalę. Koledzy tylko powiedzcie mi jedno, jak jest w ogóle z dopłatami, czy są i jak się kreują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Dopłat nie ma. Gęsi może są dobrym interesem jak masz mozliwość sprzedaży bezpośrednio za granicę. Jeśli masz zamiar sprzedawać do większych zakładów to nie licz na zyski... w tym roku dają cenę kosztów produkcji, nic nie zarobisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Witam wszystkich zajmujących się tuczem gęsi. Ja natomiast zajmuję się reprodukcją gęsi.

 

 

Ferdek a ile tych reprodukcyjnych masz i ile sztuk w roku produkujesz oraz z kim masz podpisaną umowę na odbiór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

Rolniczek10 Co do dzwonowych poideł to jestem zadowolony ale z innej firmy bo z hodowlany.pl przejechałem sie i dla mnie badziewie sprzedaja. Proponuje Ci http://allegro.pl/poidlo-dla-drobiu-automatyczne-dzwon-okazja-i2094020248.html'>http://allegro.pl/poidlo-dla-drobiu-automatyczne-dzwon-okazja-i2094020248.html mam ich ok 100 i jestem bardzo zadowolony tyle ze musisz miec 1 atmosfere bo na 2-3 atmosferach pekały mi wężyki pod cisnieniem no i to na tyle a i pare groszy mniej kosztuja:)

 

http://allegro.pl/poidlo-dla-drobiu-automatyczne-dzwon-okazja-i2094020248.html

 

biorac wieksza ilosc oczywiscie mozna wynegocjowac cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@karol, Na dzień dzisiejszy to mam 1100 szt niosek, są w 3-cim roku nieśności. Umowę na odbiór jaj mam z "AMI" Mikstat


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6600    110

@ferdek1 po ile ci płaci wylęgarnia za jajko bo dziś od demie wziął Tomaszów Mazowiecki i nie powiedział jaką cenę nam da ja też mam stado reprodukcyjne 1600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Co do ceny to oczywiście jak co roku nie wiem bo AMI odbiera każdą ilość i płaci zaliczkowo a faktyczną cenę to znam dopiero po zakończeniu sezonu jak dostanę rozliczenie. Wówczas mam także wyliczaną wartość biologiczną która ma wpływ na końcową cenę jajka. W zeszłym roku płacili po 4 zł netto +wartość biologiczną.

Ja do AMI oddałem już 3-ci raz


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

Direx2 mam je od tamtego sezonu i na 3 rzutach spisały sie ok

 

aron nie ma sie co łudzić, takich cen to my sie nie doczekamy a z drugiej strony to niemiecki rzad lepiej dba o swojego rolnika niż nasz zakichany w taki ładniejszy sposób to ujmę

 

co do tych moich dzwonowych to raczej juz dorosła geś sobie dzioba juz nie wypłucze! Po tym filmiku zauważyłem i stwierdzam troszke ze te Aqua sa głębsze no ale wybór nalezy do Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6600    110

Ja do Tomaszowa Mazowieckiego odstawiam 4-ty rok. Pierwsze 4 tygodnie odstawy po prześwietleniu płaci a później co 28 dni. Cena w tamtym roku na początku sezonu płacili po 3.65 i 4 zł. a pod koniec sezonu płacili po 4.48 netto za zalężone jajko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

U nas płacą po 30 dniach lecz cena za jajko jest przez cały sezon taka sama


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6600    110

W marcu mam wymianę stada i coś słyszałem że po 36+ VAT a od kwietna coś od 40zł. Stado reprodukcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elpolako1    0

W marcu mam wymianę stada i coś słyszałem że po 36+ VAT a od kwietna coś od 40zł. Stado reprodukcyjne.

Słuchaj kolego nie wiem gdzie byłeś jak rozum dawali ja 15 lat służyłem ZWD i miałem tylko 1 rok na plusie tj. 2008. Teraz robię kurczaka i gęś tuczkę i dziwię się tym, którzy zajmują się gęsią nioską, bo to jest najmniej szanowana instytucja. Teraz jako średnio-stary hodowca zacznę liczyć Twoje "zyski" w przeliczeniu na jedną sztukę

-36zł pisklę

-7zł pasza/na sztukę

-47zł owies/na karmę do końca grudnia

-84zł pasza na okres nieśny tj. gąska + gąsior

-10 zł weterynaria , szczepienie (3 razy)

-i do tego woda, prąd, paliwo

-nie liczę Twojej pracy, którą wykonujesz jako darmowy pracownik ZWD

 

A teraz Twoje zyski i straty:

-38 jaj zapłodnionych * 4,5zł = 171zł - zarobisz, albo i nie. Duże ryzyko przy niskiej opłacalności. Ja na tuczce za 4 miesiące zarobię min. 8 zł i pracuję tylko 4 miesiące! Także zastanów się i przelicz, czy Ci się to opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6600    110

Tak ale ja też zajmuję się tuczeniem gęsi i z tych jaj wylegam tucz. To za tucz to praktycznie nie muszę płaci. Za paszę to mi się wraca za pióra. Też musi ktoś chować niosę bo nie będzie gęsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8
Napisano (edytowany)

Słuchaj kolego nie wiem gdzie byłeś jak rozum dawali ja 15 lat służyłem ZWD i miałem tylko 1 rok na plusie tj. 2008. Teraz robię kurczaka i gęś tuczkę i dziwię się tym, którzy zajmują się gęsią nioską, bo to jest najmniej szanowana instytucja. Teraz jako średnio-stary hodowca zacznę liczyć Twoje "zyski" w przeliczeniu na jedną sztukę

-36zł pisklę

-7zł pasza/na sztukę

-47zł owies/na karmę do końca grudnia

-84zł pasza na okres nieśny tj. gąska + gąsior

-10 zł weterynaria , szczepienie (3 razy)

-i do tego woda, prąd, paliwo

-nie liczę Twojej pracy, którą wykonujesz jako darmowy pracownik ZWD

 

A teraz Twoje zyski i straty:

-38 jaj zapłodnionych * 4,5zł = 171zł - zarobisz, albo i nie. Duże ryzyko przy niskiej opłacalności. Ja na tuczce za 4 miesiące zarobię min. 8 zł i pracuję tylko 4 miesiące! Także zastanów się i przelicz, czy Ci się to opłaca.

 

Jak na pierwszy post to niezłe wejście masz aby tak obrażać zajmujących się reprodukcją.

Skoro jesteś taki "rozumny" jak twierdzisz to te twoje wyliczenia świadczą same za siebie.

Koszt odchowu piskląt powinieneś rozłożyć na 4 lata bo tak długo są trzymane gęsi czyli do 1 roku zaliczamy tylko 25% kosztów zakupu i odchowu gęsi.

Pasza na okres nieśny powinna być liczona na 1 gąska +1/4gąsiora (4 gąski + 1 gąsior= "rodzina"), a nie tak jak ty piszesz że gąska + gąsior

W czasie odchowu szczepi się tylko raz do 10 dnia życia gdzie koszty(0,60zł/szt) szczepienia powinno się zaliczyć do 4 letniego okresu odchowu. Natomiast szczepienia przed sezonem przeprowadza się już 2 razy co daje koszty 1.20zł/szt( i to zaliczamy do kosztów rocznych.

 

 

Nic dziwnego że dostałeś po d...e, skoro od gąski uzyskujesz 38 jaj zapłodnionych.

 

Gdybyśmy nie zajmowali się reprodukcją to tacy "ROZUMNI" jak ty nie mieli by czego hodować więc nas zajmujących się reprodukcją nie obrażaj.

Edytowano przez ferdek1

wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1
Napisano (edytowany)

Zamierzam wymienić poidła rynnowe na dzwonowe, wyliczyłem że będe potzrebował 60 poideł dzwonowych,

Na próbe kupilismy 10 takich poideł:

http://www.hodowlany...owe_RIM100.html

Nie ma żadnych problemów, czy to jest aktualnie najlepsze rozwiązanie dla gęsi czy szukac innych rozwiązań?

 

Mam te poidła RIM-100 i kupiłem je w tej firmie . (obsługa profesjonalna a i cena jest przystępna - najtaniej z tych co znalazłem). Poidła są OK choć mogły by mieć większa średnice. Używam je od 3-4 tyg do końca tuczu, A od 1 dnia do 3-4tyg Automatyczne poidło dzwonowe dla brojlerów dla małych gęsi się nadają. Dostałem od kolegi używane poidła dzwonowe o znacznie większej średnicy ,te są super ale takich nigdzie nie mogę znaleźć. Uważam ze są bardzo dobrym rozwiązaniem , tylko musisz mieć reduktor ciśnienia wody tak około 2 atmosfer i zawieszać je na wysokości karku gęsi wtedy znacznie mniej wody wylewają .Mam zamiar dokupić jeszcze kilka sztuk.

 

Znalazłem jeszcze poidła tylko ze one kosztują 195 zl. średnica jest większa to coś podobnego do tych używanych,

http://sklep.indoor.com.pl/product_info.php?cPath=33_59&products_id=460&sStore=3330925bdd6f0ad302ed03e88b108941

 

Koledzy czy macie monitoring w gęsiarni ?? jak tak to jaki możecie polecić

Edytowano przez Zbigk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1
Napisano (edytowany)

Odpuść sobie z tą kamero , nic o niej nie wiadomo , to kot w worku. Kolega polecił mi taka kamerę http://dobre-systemy...50-ir-2778.html

Jest tu opis i dane techniczne, zasięg niby 100 metrów ale w czystej przestrzeni ,przez ściany sygnał może zanikać wtedy potrzebne są dodatkowe anteny panelowe 2szt koszt okolo 100zl . Jakość obrazu bardzo dobra, Zadzwoń a oni ci doradza dokładnie, Mam już taka , dziś zamawiasz jutro masz.

Może ktoś ma jeszcze sprawdzony monitoring potrzebuje jeszcze jedna kamerke

 

pitercork

Rolniczek10 Co do dzwonowych poideł to jestem zadowolony ale z innej firmy bo z hodowlany.pl przejechałem sie i dla mnie badziewie sprzedaja. Proponuje Ci http://allegro.pl/po...2094020248.htmlmam ich ok 100 i jestem bardzo zadowolony tyle ze musisz miec 1 atmosfere bo na 2-3 atmosferach pekały mi wężyki pod cisnieniem no i to na tyle a i pare groszy mniej kosztuja:)

 

http://allegro.pl/po...2094020248.html

 

biorac wieksza ilosc oczywiscie mozna wynegocjowac cene

 

Na pewno nie poisz nimi gęsi do końca tuczu,bo przy takiej malej wysokości to linki i wężyki będą oskubane i powódź będzie w gęsiarni. Przy 1 atm na 100 poideł to raczej żart. Jeśli masz jeszcze dozownik leków to on nawet nie będzie dozował przy takim ciśnieniu. Nie napisałeś również do jakiego wieku ich używasz ,te poidła będą dobre do góra 4 tyg życia,

Moim zdaniem te poidła nie nadają się dla starszych gęsi

Edytowano przez Zbigk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj