Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wikorol    3

Piszecie o temperaturze ale nie piszecie na jakiej wysokości mierzycie. Moim zdaniem właściwą temperaturę w kurniku należy oceniać po zachowaniu ptaków, jeśli się zbijają to jest za niska a jeśli razkładają się osobno to mają za ciepło. Ja mam centralne ogrzewanie + elekryczne kwoki które wspomagane jest dwoma nagrzewnicami olejowymi z termostatami które włanczają się w przypadku spatku temperatury szczególnie w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Arti82, masz dwie nagrzewnice po 40 kw, a piec ile ma kw??

 

No ja mierze temperaturę na wysokości ptaków. Oczywiście optymalizuję po zachowaniu ptaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wald12    0

To nie masz spoconych gęsi przy tak wielkiej tem. Jak oczy tzn. w około oczu mają czarne obwódki i szczeliny nosowe czarne?

To jest efekt przegrzania i suchego powietrza.Później są problemy z wyniku przegrzania.

Hejka kolego gęsi nie pocą się!Mogą ewentualnie się pomoczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Ważne ! ! !~ ----- aby gąski się nie moczyły czyżby ktoś w pierwszych dniach je kąpał?

{nic dodać nic ująć} -------- więcej w tak prostych sprawach nie będę odpowiadał (nie chce mi się gadać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Ale jednak napisałeś że się pocą... A suche powietrze to masz oczywiście z tego pieca nadmuchowego, jak to piszesz z tzw. "kozy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Są spocone ,jak tem. będzie wyższa od 28st. na wysokości 20cm. po prostu trzeba pilnować tem. od-25 do 26 (ja nie pilnuję bo jest czujnik i wszystko reguluje -wentylacją i wilgotnością).

wilgotność względna powinna się wahać od 50do 65% (za sucho to się pryska ściany , za wilgotno- nadmuch i wentylacja na max.)

Edytowano przez ptys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wald12    0

Są spocone ,jak tem. będzie wyższa od 28st. na wysokości 20cm. po prostu trzeba pilnować tem. od-25 do 26 (ja nie pilnuję bo jest czujnik i wszystko reguluje -wentylacją i wilgotnością).

wilgotność względna powinna się wahać od 50do 65% (za sucho to się pryska ściany , za wilgotno- nadmuch i wentylacja na max.)

Odpoczynek[edytuj]

Wysoki stopień przemian metabolicznych u ptaków podczas dziennych faz aktywności jest wyważony z drugiej strony przez fazy odpoczynku w innych porach. Ptaki zapadają w rodzaj aktywnego snu – fazy snu przeplatają się z momentami, w których szybko i na krótko otwierają oczy. Taki sen umożliwia wrażliwość na niebezpieczne sytuacje i szybką ucieczkę w wypadku niebezpieczeństw[108]. Wielu badaczy było przekonanych o tym, że jerzykowate potrafią spać podczas lotu. Nie zostało to jednak udowodnione przez badania naukowe. Możliwe jest jednak, że gatunki z tej rodziny popadają podczas lotu w fazy odpoczynku zbliżone do snu[109]. Inne badania potwierdziły zdolność niektórych gatunków do głębokiego snu tylko jedną połową mózgu, podczas gdy druga pozostaje aktywną. Zdolność tę stosują ptaki tym intensywniej, im bardziej zewnętrzna jest ich pozycja w stosunku do centrum stada. Pozwala ona oku, które jest skierowane na zewnętrzne otoczenie stada, na pozostanie w stanie snu aktywnego i obserwacje potencjalnych drapieżników, podczas gdy druga półkula mózgu głęboko śpi. Podobna zdolność znana jest również w przypadku morskich ssaków[110].

 

 

Samica krzyżówki obserwuje otoczenie podczas snu. Kaczki te potrafią spać jedną połową mózgu, podczas gdy druga połowa pozostaje aktywną

Pospolity jest odpoczynek w gromadach. Zmniejsza on zarówno utratę temperatury ciała, jak i prawdopodobieństwo udanego ataku drapieżników[111][112]. Śpiąc, wiele ptaków kładzie głowę na grzbiet i chowa dziób w upierzeniu na plecach. Inne ptaki wsuwają dzioby w upierzenie na piersi. Część ptaków śpi stojąc wyłącznie na jednej nodze, ale istnieją także gatunki chowające nogi w upierzenie podbrzusza, w szczególności, gdy śpią na zimnej wodzie. Przykucające ptaki posiadają mechanizm blokujący ścięgna, dzięki któremu mogą utrzymać się na gałęziach podczas snu. Wiele gatunków ptaków lądowych, jak przepiórki czy bażanty, odpoczywa na drzewach. Niektóre papugi z rodzaju zwisogłówek odpoczywają wisząc głową w dół[113]. Kilka gatunków kolibrów zapada w nocy w stan odrętwienia zwany torporem, któremu towarzyszy redukcja przemian metabolicznych[114]. Ta fizjologiczna adaptacja jest charakterystyczna dla prawie stu innych gatunków, np. z rodzin sowników, lelkowatych i ostrolotów. Lelek zimowy potrafi zapaść nawet w stan hibernacji[115]. Ptaki nie posiadają gruczołów potowych. Muszą chłodzić ciało przez przebywanie w cieniu lub w wodzie, przez dyszenie, powiększenie powierzchni ciała, wibrację gardłem albo zmaczanie nóg wydalinami[116]. Parowanie zwiększają poprzez dyszenie lub szybkie drganie cienkiego dna jamy gębowej i górnej części gardła, tzw. trzepotanie podgardla z częstotliwością rezonansową, która wymaga niewielkich nakładów energii. Często ptaki stosują oba te sposoby chłodzenia łącznie[117].

 

Odpoczynek[edytuj]

Wysoki stopień przemian metabolicznych u ptaków podczas dziennych faz aktywności jest wyważony z drugiej strony przez fazy odpoczynku w innych porach. Ptaki zapadają w rodzaj aktywnego snu – fazy snu przeplatają się z momentami, w których szybko i na krótko otwierają oczy. Taki sen umożliwia wrażliwość na niebezpieczne sytuacje i szybką ucieczkę w wypadku niebezpieczeństw[108]. Wielu badaczy było przekonanych o tym, że jerzykowate potrafią spać podczas lotu. Nie zostało to jednak udowodnione przez badania naukowe. Możliwe jest jednak, że gatunki z tej rodziny popadają podczas lotu w fazy odpoczynku zbliżone do snu[109]. Inne badania potwierdziły zdolność niektórych gatunków do głębokiego snu tylko jedną połową mózgu, podczas gdy druga pozostaje aktywną. Zdolność tę stosują ptaki tym intensywniej, im bardziej zewnętrzna jest ich pozycja w stosunku do centrum stada. Pozwala ona oku, które jest skierowane na zewnętrzne otoczenie stada, na pozostanie w stanie snu aktywnego i obserwacje potencjalnych drapieżników, podczas gdy druga półkula mózgu głęboko śpi. Podobna zdolność znana jest również w przypadku morskich ssaków[110].

 

 

Samica krzyżówki obserwuje otoczenie podczas snu. Kaczki te potrafią spać jedną połową mózgu, podczas gdy druga połowa pozostaje aktywną

Pospolity jest odpoczynek w gromadach. Zmniejsza on zarówno utratę temperatury ciała, jak i prawdopodobieństwo udanego ataku drapieżników[111][112]. Śpiąc, wiele ptaków kładzie głowę na grzbiet i chowa dziób w upierzeniu na plecach. Inne ptaki wsuwają dzioby w upierzenie na piersi. Część ptaków śpi stojąc wyłącznie na jednej nodze, ale istnieją także gatunki chowające nogi w upierzenie podbrzusza, w szczególności, gdy śpią na zimnej wodzie. Przykucające ptaki posiadają mechanizm blokujący ścięgna, dzięki któremu mogą utrzymać się na gałęziach podczas snu. Wiele gatunków ptaków lądowych, jak przepiórki czy bażanty, odpoczywa na drzewach. Niektóre papugi z rodzaju zwisogłówek odpoczywają wisząc głową w dół[113]. Kilka gatunków kolibrów zapada w nocy w stan odrętwienia zwany torporem, któremu towarzyszy redukcja przemian metabolicznych[114]. Ta fizjologiczna adaptacja jest charakterystyczna dla prawie stu innych gatunków, np. z rodzin sowników, lelkowatych i ostrolotów. Lelek zimowy potrafi zapaść nawet w stan hibernacji[115]. Ptaki nie posiadają gruczołów potowych. Muszą chłodzić ciało przez przebywanie w cieniu lub w wodzie, przez dyszenie, powiększenie powierzchni ciała, wibrację gardłem albo zmaczanie nóg wydalinami[116]. Parowanie zwiększają poprzez dyszenie lub szybkie drganie cienkiego dna jamy gębowej i górnej części gardła, tzw. trzepotanie podgardla z częstotliwością rezonansową, która wymaga niewielkich nakładów energii. Często ptaki stosują oba te sposoby chłodzenia łącznie[117].

Sorki ale nie podkreśliłam zdania:PTAKI NIE POSIADAJĄ GRUCZOŁÓW POTOWYCH!!!I dzieci w szkole podstawowej to już wiedzą,a wstyd,że hodowca taki jak ty jeszcze o tym nie słyszał:)

 

NIC DODAĆ NIC UJĄĆ :P

 

A jednak coś dodam.Gąski powinny mieć dość głębokie poidła aby mogły wypłukać sobie dzioby:)BO inaczej będą miały "szczeliny nosowe czarne"hehe.KOLeGo PTYS1 gesi mają dzioby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Jeszcze jedno gesi oddane do uboju w wadze ponad 7 kg.to już jest chłam,czyli mniej wartościowe mięso(dobra waga gęsi to 6,2-7.0).Każdy hodowca gęsi to wie! Czyli ty Ptys1 jesteś D..A!!!!!!A nie Hodowca!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Brawo WALD12 jesteś super,ale o kolibrach, barzantach itp. to proszę nie pisz już. Napociłeś się aby to napisać.

 

Do rzeczy, przed nami sezon 2012 w moim regionie (Lubelkie) hodowcy podpisują umowy, czy ktoś z was już to zrobił? Za jaką ceną mamy iść i paść gęsi w tych trudnych czasach?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Popieram boosky to tak można jedynie pisać i mówić na zaliczenie indeksu,ale nie w rzeczywistości .

(My sny i odpoczynki to mamy po sezonie )........w stosunku do hodowli.........{a szczeliny nosowe ,czy dzioby to dla mnie żadna różnica}

ucz się chłopcze dalej. Tylko bez żadnych aluzji(do wald12)

POZDRAWIAM.

 

wracam do tematu @wald12

Każdy hodowca chyba mnie poprze,że gęsi są mokre jak mają za ciepło to dlaczego {szczelinami nosowymi} nie potrafię się ostudzić i wyrównać temp. ciała

Jedynie @wald12 może mam hodowcą podpowiedzieć (ale UWAGA!!! to wszystko, to od mgr. wald12 możemy się dowiedzieć).

Edytowano przez ptys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wald12    0

Popieram boosky to tak można jedynie pisać i mówić na zaliczenie indeksu,ale nie w rzeczywistości .

(My sny i odpoczynki to mamy po sezonie )........w stosunku do hodowli.........{a szczeliny nosowe ,czy dzioby to dla mnie żadna różnica}

ucz się chłopcze dalej. Tylko bez żadnych aluzji(do wald12)

POZDRAWIAM.

 

wracam do tematu @wald12

Każdy hodowca chyba mnie poprze,że gęsi są mokre jak mają za ciepło to dlaczego {szczelinami nosowymi} nie potrafię się ostudzić i wyrównać temp. ciała

Jedynie @wald12 może mam hodowcą podpowiedzieć (ale UWAGA!!! to wszystko, to od mgr. wald12 możemy się dowiedzieć).

Hejka Kolego:)Cieszę się,że coś do Ciebie dotarło .[Gęsi są mokre(a nie spocone!!!)]A gęś to ptak wodny,więc jeśli ma dostęp do wody(a mieć powinna)to chciał nie chciał zawsze się pomoczy:)A w jakim stopniu się pomoczy to zależy tylko od temp.panującej w wychowalni i od wysokości w jakie są poidła.A wracając do" otworów nosowych"nie powinno się dopuszczać do tego,żeby były czarne,ponieważ przypałęta nam się przez to dużo innych chorób układu oddechowego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Czytając takie mądre wypowiedzi to dochodzę do wniosku ze nic nie wiem co do hodowli gęsi.

Sądziłem ze gęś może być mokra od wody jeśli ma nisko zawieszone poidła ale żeby pomoczyła się od temperatury ?to dla mnie bardzo dziwne . Może @wald12 wytłumacz w jaki sposób będą mokre od temperatury bo tego nie rozumiem.

A teraz do poważnych spraw , Animex Suwalki wyszedł z cena 8,50(cena podstawowa )a w trakcie ma być cena rynkowa. Tak samo było w tym roku i było OK. Dziś zawieram umowę

Edytowano przez Zbigk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Zbigk pomyśl. Jak pracujesz sobie na podwórku w temp. 10-15 stopni celsjusza to pijesz dużo?? A jak jest 25 albo więcej to żłopiesz wodę jak smok? Zgadłem. Tak samo jest z gęsią, jak ma za ciepło to próbuje się jakoś wodą chłodzić. Inna sprawa że gęś i kaczka to "wodomęty" muszą chlapać i basta.

 

Co do podpisywania już umów na przyszły rok to nawet się nie przyznawajcie, bo to żałosne.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

@chwiolas z tym co napisałeś się zgadzam ale wtedy gęś i tak mokra jest od wody a nie od temperatury jak napisał @wald12 "A w jakim stopniu się pomoczy to zależy tylko od temp.panującej w wychowalni "

 

Co w tym jest żałosnego ze podpisuje umowę?? I tak będę miał cenę rynkowa to co za różnica jak podpisze w marcu a nie teraz ?? Rok temu tez były posty aby nie zawierać umów i co dużo więcej dostaliście za kilogram ?? bo ja tylko 8.5zl netto za zdane w sierpniu. To może pochwalcie się jakie oferty otrzymaliście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Wald12 dobrze napisał, bo im wyższa temperatura ponad tą która jest idealna dla gęsi, to one będą bardziej oblegać poidła, a co za tym idzie...

 

Zbigk, zdziwiłbyś się z tymi cenami na kończący się sezon. Dobrze to ująłeś, dostałeś "tylko" 8,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilut    0

koledzy pochwalcie się średnimi za tegoroczną ciepłobitą.u mnie w tym roku 7.59

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

czym tu się chwalić ja za ciepłą tuszkę przed świętami płacili 11-13zł brutto(teraz to już po..... ciepłej...)

Teraz to umowy na następny sezon(11-12zł netto powinny być i takie będą!!!)

@pilut a ty co jesteś jakiś przedstawiciel jakiś ZD ,że taka cena 7,59 to jest SUPER!!!!

Beznadzieja jak takich jak ty na forum ZD wpuszczają i myślą ,że coś tym osiągną

Widać ,że jesteś od ZD ,ALE nie wiada skąd weś przestań.....

Edytowano przez ptys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Pilut pisał o wadze średniej. Bo cenę to pewnie dostał 7,59 ale razy dwa. Ptyś nie siej zamętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

No właśnie jakie ceny proponują u was i jakie zakłady? :)

u nas ludzie podpisywali z Koziegłowami my nadal czekamy :unsure:

ptyś1 watpie zebyśmy sie doczekali ceny 11 zł za kg :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Jak nie 11zł to przynajmniej to 10.5zł(po przeliczeniach wstępnych jakie koszty produkcji będą to jest realna cena)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilut    0

czym tu się chwalić ja za ciepłą tuszkę przed świętami płacili 11-13zł brutto(teraz to już po..... ciepłej...)

Teraz to umowy na następny sezon(11-12zł netto powinny być i takie będą!!!)

@pilut a ty co jesteś jakiś przedstawiciel jakiś ZD ,że taka cena 7,59 to jest SUPER!!!!

Beznadzieja jak takich jak ty na forum ZD wpuszczają i myślą ,że coś tym osiągną

Widać ,że jesteś od ZD ,ALE nie wiada skąd weś przestań.....

ptys1 jeśli nie orientujesz sie średnia to jest waga ,nie cena.takiej ceny to chyba w tym roku nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

ptys1 jeśli nie orientujesz sie średnia to jest waga ,nie cena.takiej ceny to chyba w tym roku nie było

 

A gdzie i w którym miejscu żeś pisał ,że 7,59 to kg(???)

Pisz zrozumiale to nie będzie takich (eh i ah) lub kończ zdania bez jakiś .............. wielokropek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Zapraszam

wszystkich Gęsiarzy na ,CZAT'

we wtorki i czwartki

o godz. 18.00 na stronie AgroFoto


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Ciekawy pomysł z tym czatem. Chociaż wątpię że będzie wielu chętnych.

 

Jest nas trochę na tym forum. Ja, Boosky, korbi555, Pilut, Ptyś1, Zbigk, Wald12, Pitercork, Arti82, Wojtaso, Wikorol, Przemo92, Bizmut, Marcin31, Karol69, Aadams7, Przemass, Aron, Vera, Hodowca2, Ferdek1, Emil9011, Ramzes13, Slawcioken, Rd3, Semenpl, Dyczkowski, Kalol, Golden, Hodowca08, Szogun, Mw81, Zdzisław.

Są to osoby którę pisały coś na forum od początku 2010 roku. Jednopostowców starałem się pomijać. Wyszło 33 osoby, całkiem spora ilość. Coś z tym robimy dalej?? Myślę że te 33 osoby to jakieś 3-5% ogółu hodowców w Polsce. Można by to sprawdzić. Każdy by napisał ile średnio w roku hoduje i dało by to jakiś pogląd. A dalej to nie wiem. Podstawa to WSPÓLPRACA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipper    1

Bardzo dobry pomysł z określeniem produkcji.

Edytowano przez Kipper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj