Polecane posty

Zbigk    1

Dzięki za informacje .fachowej porady to milo posłuchać.

Dziś zdałem moje gąski w 15 tyg, średnia nie rewelacja 5.96kg :( cena 8,50 +VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Słyszeliście coś o cenie 10 a nawet 12 zł netto za kg gęsi z wolnego rynku?? Bo czytałem na innym portalu że już takie ceny funkcjonują. Chyba to napisał hodowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Ciekawe czy tak płacą?

Ja teraz zapraszam tak jak w poprzednim sezonie do nas do Uniejowa na ''GĘSI PIPEK''

Będzie kilka ZD i wytwórni pasz co można na luzie porozmawiać na takim festynie.

II Uniejowski Gęsi Pipek (odrębny program, w tym występ zespołu Bayer Full)

 

 

sobota 27.08.2011.

organizator:Hodowcy gęsi w gminie Uniejów, Urząd Miasta w Uniejowie, PGK "Termy Uniejów", MGOK w Uniejowie

miejsce: Tereny przy kompleksie termalno - basenowym

 

 

http://uniejow.pl/in...&date=2011-8-27

Edytowano przez ptys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Dzisiaj w agrobiznesie mówili że jest taka cena 9zł-9,80 a po 10 i więcej kontraktowane.

 

 

 

Czy faktycznie komuś z was płacili tyle?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Na wolnym rynku jest taka cena - trochę się orientowałem.

Część zakładów(a może i większość) na kontraktacji ma w tej chwili po 8,5 netto.

Z tego co pamiętam to za przedświąteczne zawsze płacili więcej, także być może i w tym roku na przełomie listopada i grudnia będzie jeszcze drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wald12    0

Hejka:)Jak wyszliście na wadze w tym roku?Bo Nas Animex wali jak nigdy 1 rzut 6,20 dzień póżniej ten sam rzut 5,80kg.Gęsi mało wiele w cenie to trzeba na czymś zarobić,tylko szkoda,że jak zwykle na Nas Hodowcach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemass    0

Witam moja średnia waga gęsi pierwszego transportu 5,96 ładowane bez wybierania za tydzień jadą następne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

witam..........................

po długiej przerwie

przemass------- dlaczego ty masz tak małe gęsi? co żeś zrobił źle? niecałe 6kg. to katastrofa!!!

ważycie gęsi u siebie?

ja ważę i jest różnica do 10 dkg.na sztuce bo wiadomo że wyparuje i stracą coś na wadze po przejechaniu ponad 100km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Jak niedaleko jadą to nie ma praktycznie żadnego ubytku. Ja parę razy ważyłem u siebie cały zestaw po załadunku i praktycznie się zgadzało na ubojni. A co do wag to nie są za bogate w tej chwili. Mnie wyszła 6,20 i jak na to co i jak jadły w ostatnim czasie to jestem nawet zadowolony.

 

Jak tam sytuacja cenowa na wolnym rynku obecnie?? Bo widzę że wszyscy nabrali wody w usta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Nabierania wody w usta ciąg dalszy... Czy nikt już nie sprzedaje gęsi??

 

Korbi dlaczego nie można do Ciebie wysłać wiadomości na priv??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

Chyba bez różnicy z którego miesiąca bo za majowe też podnieśli 0,40 zł, być może jeszcze coś dorzucą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Witajcie :)

2 rzut który odstawialiśmy wyszedł nam bardzo słabo srednia 5.7 :(

Lecz ogólnie nie byliśmy macno stratni ponieważ ich słaba waga była spowodowana tym że nie chciały za chiny jesc wiec co im zrobisz:)

Teraz za 3 tygodnie bedziemy sprzedawac osttanie stado i zapowiadaj sie nieżle :)

Zimno jest to jedza jak szalone :)

Ciekaw jestem ile nan AMI podniesie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

Moja średnia 6,64 za zdanie z przed tygodnia i jestem zadowolony(pomimo tego że jechały ponad 500kilometrów i to przez 12h), to w sumie jakie ceny osiągnęliście z podwyżkami?

Dla mnie CEDROB dorzucił 1,00zł + vat/kg i wiem że tak dodawali wszystkim za wszystkie wstawienia z racji wysokich cen zbóż.


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

Moja średnia 6,64 za zdanie z przed tygodnia i jestem zadowolony(pomimo tego że jechały ponad 500kilometrów i to przez 12h), to w sumie jakie ceny osiągnęliście z podwyżkami?

Dla mnie CEDROB dorzucił 1,00zł + vat/kg i wiem że tak dodawali wszystkim za wszystkie wstawienia z racji wysokich cen zbóż.

Witam,

mam pytanie, jaką miałeś cenę podstawowa? 7,50 netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

karol69 - w sumie CEDROB płaci 8,50 zł/kg + vat

wojtaso - tak, 7,50 netto

 

a wy jakie osiągnęliście wyniki?

sorry, że tak ponaglam ale mógłby się ktoś pochwalić, bo w tym roku to raczej nikt na gęsiach nie stracił, prawda?


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj