Polecane posty

boosky    4

Widzę, że cisza nastała. Nie dziwię się...

 

 

pytanie..... co dodajecie do śruty zbożowej (nazwy dodatków, koncentratów itp) ?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Nie polecam jedynie premixów z firmy MENHIR... w tamtym roku miałem na tym produkcie dużą wpadkę, a firma zachowała się nie tak jak powinna...pomimo wcześniejszych ustaleń....

 

gąski przygotowane już na odstawę koledzy??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Widzę, że cisza nastała. Nie dziwię się...

 

 

pytanie..... co dodajecie do śruty zbożowej (nazwy dodatków, koncentratów itp) ?

Dodaję polfamix KB-1, fosforan 1-wap, kredę pastewną, sól, olej rzepakowy, zakwaszacz oraz według potrzeb aminokwasy (lizynę metioninę treoninę czasami tryptofan )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Widzę, że cisza nastała. Nie dziwię się...

 

 

pytanie..... co dodajecie do śruty zbożowej (nazwy dodatków, koncentratów itp) ?

 

 

Ja stosuję koncentrat z Tasomixu niezależnie czy do nioski czy do tuczu (jeżeli mam wstawienie)

Edytowano przez ferdek1

wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

i to 16 tygodniowki??

 

i to 16 tygodniowki??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ja liczyłem tą 9 tygodniówkę na najróżniejsze sposoby i z mojej kalkulacji wychodzi że nie idzie na tym zarobić, albo bardzo mało co mnie nie satysfakcjonuje, dlatego robię 16 i zobaczymy jak to będzie. Podziwiam was za tą 9 tygodniówkę, to w tak krótkim czasie uzyskać wagi w granicy 5,5-6kg to jest coś... powodzenia ;)


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

To chyba nie umiesz liczyć na 9-tyg. masz najlepszy wynik

-15kg. do 18kg zjedzą , przyrosty to:

- 5,3kg do 5,8kg,.( 6,0KG to masz z kosmosu)

To ja nie wiem gdzie ta twoja kalkulacja ?

TO SĄ REALNE WYNIKI W TYM ROKU!!!!!!

Edytowano przez ptys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

Roznie sie mysli na temat 9 tygodniowek bo ciezko jest je wychowac, w szczegolnosci przy tych cieplych pogodach! We wtorek biore 3 rzut ale juz na 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilut    0

ile zd placa za ges 9 tyg.jaka naprawde srednia wychodzi na takiej gesi czy jedza pasze pelnoporciowa do konca czy na koniec jest tucz owsiny pytam z ciekawosci bo pierwszy raz sie z tym spotykam czy tomaszow robi taka ges?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Fajna średnia. Jakie ci wyszło spożycie, czym karmiłeś??Jak tam w ami w tym roku z klasyfikacją??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Z klasyfikacja nie było tragicznie lecz było dużo poodbijanych skrzydeł.

Pierwsze tygodnie pełnoporcjówka a potem powoli dodawalem owsa ostatnia tygodnie pasza z owsem pół na pół i koncentrat.

I oczywyiście trawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Trawa na okres tuczu? Po ile sprzedałeś gęsi? Co to za druga połowa paszy, owies, koncentrat i co jeszcze ? A jaki koncentrat?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Tak przez okres tuczu też dostawały trawę :)

A sory żle sprecyzowałem distawały pełnoporcjówkę pół na pół z owsem.

A mieszanka uzupełniająca to Dolfos- Calwet

http://www.dolfos.com.pl/index.php?id=products/t23&druk=y

Cena w umowie była 8 zł ale maja podnieść a ile to nie wiadomo i jak to zawsze w AMI faktuta gdzieś dopiero będzie po 2 tygodniach ;[

Edytowano przez korbi555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Dzięki za odpowiedź korbi :rolleyes: , gratuluję średniej. Jaka jest górna granica wagowa w AMI. Aż się boję ważyć swoje gęsi :blink:


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

chyba nie ma górnej granicy i w AMI tak jest że na klasyfikacji waża tylko 100 gęsi a nie jak np w Koziegłowach wszystkie... :huh:

 

Sąsiad sprzedał 2 dni temu gęsi średnia 7.3 :o do Koziegłowy cena 8.20 :mellow:

Edytowano przez korbi555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

A ktoś z was bierze w tym roku pasze z Piasta, bo ja mam problem z ciągłymi biegunkami a co za tym idzie upadkami ten rok jest chyba jakiś wyjątkowo pechowy. Moje gęsi są w tej chwili na tuczu a żywię je podobnie jak korbi plus do tego koniczyna czerwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hodowca2    0

witam również jestem hodowcą gęsi. Moje gęsi mają skończone 6tygodni. Czy ktoś współpracuje z oddziałem Animex w Iławie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

@ marcin31

może pasza do kitu z tego piasta???

próbowałeś inne??

Polecam Cargilla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Marcin ja miałem pasze z Piasta ze 3 lata pod rząd i nie było problemów z tą paszą, co do Piasta to mi się nie podobało jak przywozili do mnie w workach, rzucone byle jak worki na samochód, porozrywane niektóre i brakowało jednego czy dwóch. W tym roku każdy narzeka na pasze z Piasta w moich stronach wiec zmieniłem na Kojpasza. Jestem nawet zadowolony co do efektów jak i z rozładunku- woreczki ładnie ułożone na samochodzie które łatwo policzyć, kierowca pomaga przy rozładunku.


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

Ja biorę pasze z Piasta już piąty rok i nigdy nie było problemów dopiero w tym roku ciągłe biegunki. Trzeba też przyznać,że cenę mają konkurencyjną a co do transportu to tez nigdy nie mogłem narzekać, wszystko składnie i ładnie poukładane, zero rozerwanych worków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj