Polecane posty

pitercork    0

No moze zle sie okreslilem w tym temacie! Chodzi mi dokladniej o okresy tuczu czyli pierwszy: od 0-3 tygodnia, drugi:4-8 tygodnia i trzeci: 9-14 tygodnia a moje pytanie jest takie ile paszy na sztuke przypada na dany okres tuczu??? Chodzi mi tylko o pasze, nie o zboże czy zielonke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

pitercork@ TO jest tak wg. TASOMIX i u mnie tak samo :

1) od 1tyg. do 3tyg.-------------------------------------------------- 2,5kg

2)od 4tyg. do 8tyg.---------------------------------------------------9,5kg

3)od 9tyg. do 16tyg.-------------------------------------------------7,0kg+11kg-----owies.

Każdy wie ,że gęś musi przynajmniej 30kg. pasza+owies.

4,5kg na kilo przyrostu.

Więcej chcesz napisz na moje GG. Akurat teraz jestem.

Edytowano przez ptys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Karkulacja produkcji 3000szt. gęsi owsianych na 2010 rok

 

Nazwa Jednostki Cena Ilość szt. Wartość

Pisklęta 1szt 6,9zł 3000szt 20700zl

M-ka KB-1 3,9kg 1,1zł 3000szt 12870zl

M-ka KB-2 10,08kg 0,86zł 2930szt 25399,6zl

M-ka KB-3 8kg 0,78zł 2900szt 18096zl

Owies 10kg 0,33zł 2870szt 9471zl

Zielonka 70kg 0,05zł 2900szt 10150zl

Energia 750zl

Usługi weterynaryjne 2260zl

Dodatki witaminowe 450zl

Ubespieczenie 330zl

Opał 4200zl

Ściółka - obornik 1650zl

Dezynfekcja 540zl

Transport + zbiór zielonki 3980zl

Praca najemna 8000zl

Woda 520zl

Podatek 561zl

Inne 330zl

Remonty maszyn i amortyzacja budynków 7800zl

Koszty razem 128058zl

Odstawione sztuki 6,25 kg 2860 17875 kg

Koszt produkcji 1kg 7,16 zł

Zysk 7% 0,50 zł

CENA za 1kg 7,67 zł

 

Spożycie paszy wyliczono na podstawie:

POLSKIEJ AKADEMI NAUK

według danych prof. Zw. Dr hab. Adama Mazanowskiego

oraz własnych wieloletnich doświadczeń.

 

 

Jak wygląda kalkulacja na 2011?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

o widzę ruch w interesie, dawno mnie tu nie było na tym forum wiec witam serdecznie po długiej nieobecności.... koledzy coś jest na rzeczy ponieważ do mnie dzwonią, przyjeżdżają przedstawiciele rożnych ubojni (w tym sensie że nigdy nie współpracowałem z nimi) wstawiam sobie I-szy rzut na koniec marca ( planowo jeszcze dwa) z nikim nie podpisuje umowy!! i też apeluje do was o nie podpisywanie umów poniżej progu przynajmniej tych 8zł + vat!!!!!!! i to w całym sezonie!! a nie tylko jak AMI wystawiło cena na marca 8 zł i co miesiąc o 20gr w dół.... NIE PODPISUJCIE!!!!!!!!


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

aadams7 po ile płacisz za pisklaka i skąd bierzesz??

 

Ktos sie orientuje po ile wogóle jest pisklak w tym roku na kontraktacji,a po ile z wolnego rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Witam Kolegow

Przepraszam ze odbiegam od tematu ceny. . Jestem początkującym hodowca gęsi i chciałbym zasięgnąć waszej opinni na temat poideł dzwonowych , Znalazłem tylko takie poidła dzwonowe a może macie inne propozycje ? a na początek takie mogą być zamiast odwracalnych ?? poidla automatyczne Za wasze opinie będę bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

poidła dzwonowe uniwersalne

 

Na wstawienie zamiast odwracalnych, czyli od pierwszych dni polecam poidła z powyższego linku. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz używane w atrakcyjnej cenie. A te które podałes w pierwszym linku, to sa zdaje się tańsze odpowiedniki aqua-maxów. Polecam je tak od 5 tygodnia do końca tuczu. U mnie taki system się sprawdza.

Edytowano przez chwiolas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

mam parę sztuk poideł dzwonowych (kolega mi odstąpił ) maja szeroka rynienkę i chyba obwód ze140cm ale nigdzie takich nie mogę znaleźć :(

chwiolas - dzięki za rade o tych poidłach tez myślałem na początek , maja wąską rynienkę i przewód z woda nie tacza się po ściółce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9011    4

@aadams7,a czem Ty się tak pospieszyłeś ze wstawieniem??przecież od początku było wiadome że jest nerwówka na rynku gęsi i zakłady będą latać z umowami po rolnikach. jeśli to nie jest tajemnica to pochwal się po jakiej cenie zakontraktowałeś gęsi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Witam po długiej przerwie!

Co o takich ZD sądzicie co proponują 7,20 zł i nic więcej (ROLDROP) ?:(

wg. mnie i moich dzieci to nie wstawiać .

Nie wiem jak tam Kutno proponuje ?

AMI 8,00zł

Wypowiedź mile widziana!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

aadams7 po ile płacisz za pisklaka i skąd bierzesz??

 

Ktos sie orientuje po ile wogóle jest pisklak w tym roku na kontraktacji,a po ile z wolnego rynku?

 

kolego pisklęta biorę ze swoich jaj ponieważ posiadam także stado reprodukcyjne i dobry układ z wylęgarnią która robi mi usługę

 

kolego ptys ta cena jest nie do akceptacji... i jeśli nie będziemy podpisywali z zakładami umów to oni pod presją kar umownych od niemców ceny podniosą. ja liczę na to (mogę się przeliczyć) że gęsi będzie brakować i zakłady będą płaciły "obcym" więcej niż "swoim" hodowcom byle się tylko z umów wywiązać...

 

@aadams7,a czem Ty się tak pospieszyłeś ze wstawieniem??przecież od początku było wiadome że jest nerwówka na rynku gęsi i zakłady będą latać z umowami po rolnikach. jeśli to nie jest tajemnica to pochwal się po jakiej cenie zakontraktowałeś gęsi?

 

gęsi nie zakontraktuje poniżej 8 zł plus vat!! ale umowy nie podpisze aż przed samą odstawą (jak co roku) a chce zrobić 3 wstawienia

Edytowano przez aadams7

Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

Gęsi czy ja wiem śmierdzi jak **** u nas gościu na wsi miał od nas jakieś 0,5 km to tak je**ło że się wytrzymać nie dało


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Tanco96 twój post nic nie wnosi do dyskusji.

A za przeproszeniem "zesrasz" się, też śmierdzi a jakoś nikt cię nie obraża i nie zakazuje ci "sr**".

Osobiście uważam że od gęsi aż tak mocno nie śmierdzi. Już gorsze zapachy są od świń albo od krów.

 

A tak w temacie. Jak tam panie i panowie sytuacja cenowa wygląda na chwilę obecną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

 

A tak w temacie. Jak tam panie i panowie sytuacja cenowa wygląda na chwilę obecną??

 

 

 

Witam Państwa!

Nowy jestem na forum, miałem już gęsi i w tym roku też zamierzam wstawić.

Wiem, że ANIMEX oddział w Suwałkach proponuje obecnie 6,8zł + vat (<-- kpina prawda?), natomiast INDYKPOL oddział w Lublinie daje 7,50 zł netto pod warunkiem że wstawi się gęsi do 15 kwietnia.

Apropo pasz to wie już ktoś konkretnie w jakich są cenach?

Dowiem się po ile AGROCENTRUM proponuje i dam znać.

Pozdrawiam wszystkich gęsiarzy!


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

Ostatnie wieści z Tomaszowa Maz. to 8.00 zł netto za wstawienia marcowe, przynajmniej ja mam tyle obiecane choć nie wiem jak ta cena kształtuje się od wielkości stada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

dokładnie w tomaszowie płacą 8.00 złoty netto ale słyszałem że ostatnio coś zdrożały niewiele ale coś poszły w górę


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera    0

No tak w Tomaszowie 8 zł+vat tylko w marcu , dla póżniejszych wstawień 7,2 + vat.

Cena piskląt w tym tygodniu 6,5 + vat płatne gotówką i 6,7 + vat kredytowane przez ZD.

Jeśli chodzi o paszę to w Prowimi "1" 1292 a w Tosamixe 1340 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Jesteś pewien że to jest 100% pasza?

Cena jest konkurencyjna!!!

Ja to jestem za TASOMIX

Edytowano przez ptys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

Dostałem tylko cennik od tej wytwórni, nie mam pojęcia jakiej jakości jest to pasza bo nigdy z nimi nie współpracowałem ale podejrzewam ze nie jest jakaś najgorsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Brałem przez kilka lat pasze z Piasta i nie narzekam, ale innym nie większym hodowcom nie przypadła do gustu.

Na ten sezon zdecydowałem się na pasze z kojpaszu (pierwszy raz), narazie wezmę tylko starter. Podobno bardzo dobra jest, tak twierdzą inni hodowcy.

Edytowano przez boosky

... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj