Polecane posty

pitercork    0

czy ktos z Was wie na jakie elementy firmy dzielą tuszki wysyłając je na zachód!? tzn czy idą w calosci bez podrobów czy razem czy jak to jest!? Piszcie na priv lub tu na forum a ja sobie jeszcze poszperam na ten temat w necie. A jak cena sie kształtuje w tej chwili na rynku Gesim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28
Napisano (edytowany)

Na razie jest wyczekiwanie. Ubojnie myślą że hodowcy pękną i polecą na hurrra podpisywać umowy z ceną gwarantującą dokładke.

Edytowano przez chwiolas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Mam madzieje że hodowcy powstrzmają sie z podpisywaniem umów i wyczekają lepszą cene bo sytuacja jest nie wesoła i może wreszcie będzie będzie lepiej a dwa poprzednie lata przejdą do histori.

W dniu 24 lutego ma sie odbyć spotkanie gęsiarzy to zobaczymy co z tego wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

W dniu 18.02.2011 w hotelu "Słowik" ul. Spacerowa 3 ; 24-320 Poniatowa o 10.00 odbędzie się spotkanie szkoleniowo-integracyjne hodowców gęsi owsianej i stad reprodukcyjnych, organizowane przez Indykpol i Rolmex.

 

W programie spotkania:

1.Powitanie gości.

2.Prezentacja firm paszowych współpracujących z Indykpolem.

3.Wykład dr. G Tomczyka

-Państwowy Instytut Weterynarii w Puławach (choroby i profilaktyka w okresie odchowu gęsiąt)

4.Wykład dr inż Haliny Bielińskiej

-Instytut Zootechniki PIB ZD Kołuda Wielka (Zasady racjonalnego żywienia w aspekcie uzyskania maksymalnych efektów dla stad reprodukcyjnych i tuczowych polskiej gęsi owsianej)

5.Obiad

6.Wykład dr inż Jakuba Badowskiego (technologia odchowu i technologia utrzymania stad gęsich)

7.Kolacja


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Podawał ktoś kiszonkę z kukurydzy?(duża wydajność). Kto coś wie n/t ceny jaj wylęgowych?

 

 

Ja słyszałem o cenie jajka wylęgowego na poziomie 3.90 + VAT za zapłodnione

Edytowano przez ferdek1

wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JKXX    0

W dniu 18.02.2011 w hotelu "Słowik" ul. Spacerowa 3 ; 24-320 Poniatowa o 10.00 odbędzie się spotkanie szkoleniowo-integracyjne hodowców gęsi owsianej i stad reprodukcyjnych, organizowane przez Indykpol i Rolmex.

 

W programie spotkania:

1.Powitanie gości.

2.Prezentacja firm paszowych współpracujących z Indykpolem.

3.Wykład dr. G Tomczyka

-Państwowy Instytut Weterynarii w Puławach (choroby i profilaktyka w okresie odchowu gęsiąt)

4.Wykład dr inż Haliny Bielińskiej

-Instytut Zootechniki PIB ZD Kołuda Wielka (Zasady racjonalnego żywienia w aspekcie uzyskania maksymalnych efektów dla stad reprodukcyjnych i tuczowych polskiej gęsi owsianej)

5.Obiad

6.Wykład dr inż Jakuba Badowskiego (technologia odchowu i technologia utrzymania stad gęsich)

7.Kolacja

 

 

Witam,czy na tym spotkaniu mogą uczestniczyc tylko hodowcy czy tez mogą byc kandydaci na hodowców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes13    0

witam również chciałbym sie dowiedzieć jakie są zasady uczestniczenia w tym spotkaniu organizowanym przez indykpol. pozdrawiam


zetor 6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Uuu... a tego to już nie wiem Panowie


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9011    4

AMI proponuje cenę 7.20 + Vat do negocjacji <_<

A jak tam inne Firmy??

Witam. Czy współpracowałeś kiedyś z zakładem AMI i czy mógłbyś powiedzieć jak wygląda sposób klasyfikacji gęsi w zakładzie i jakie mają wymagania? czy są jakieś problemy z wypłacalnością itp.?Bardzo proszę o odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera    0

ZD mają chyba mało podpisanych umów,bo nerwowo zaczynają szukać hodowcow.Otrzymałam właśnie ofertę z DROPu,cena nie do przyjęcia 7,45 + vat z uwagą,że jak pasza podrożeje to cena też będzie wyższa."1" z Pisata obecnie kosztuje 1240 brutto.No to czekamy cierpliwie na dalsze decyzje ZD ,a czasu zostaje im coraz mniej, bo za miesiąc to już może będą pierwsze pisklęta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

Witam. Jaka najwieksza cene proponowaly Wam ZD? I w jakiej cenie ma byc piskle w tym roku? pozdro Gęsiarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur66    0

Witam. Czy współpracowałeś kiedyś z zakładem AMI i czy mógłbyś powiedzieć jak wygląda sposób klasyfikacji gęsi w zakładzie i jakie mają wymagania? czy są jakieś problemy z wypłacalnością itp.?Bardzo proszę o odp. Pozdrawiam

Witam

Wspópracuję z AMI od wielu lat. Zawsze płaciła w terminie. W styczniu podpisałem umowę z ceną 8,00 złotych netto. Klasyfikację mają wagową. Gwarantują pisklęta.

pozdrawiam

 

Pitercork. Jesteś ze Smółek i Cię nie znam???? Kto tam jeszcze hoduje oprócz Krzyśka??

A tak przy okazji Drop 7,3 netto bez żadnej klasyfikacja ale od średniej wagi 5,8 kg. Ami cena 7,2 netto jak narazie.

Chwiolas. Masz nieaktualne informację. AMI na dzień dzisiejszy proponuje 8,00 złotych netto za marcowe wstawienia. Z tego co wiem, jest to najwyższa oferta na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Artur wiem że mam nieaktualne informacje. Pisałem tego posta miesiąc temu. Dziwne żeby od tego czasu cena nie wzrosła skoro nie ma chętnych.

Po co już podpisałeś umowe z ceną nie gwarantującą zysku??

Jeszcze jedno.

Sam napisałes że proponują 8zł netto za marcowe, więc późniejsze jeszcze zapewne nie dobiły cenowo do 8zł.

 

Gdy zaproponują 8,5netto to może coś z tego zostanie i ewentualnie zaryzykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

@chwiolas

To już ci mówię nie doczekasz się 8.50 netto tak jak @artur66 mówił jest to najwyzsza cena na rynku bodajże...

Tak jak ja jestem nastawiony wyłącznie na produkcje gęsiny i tylko z tego częrpię dochód więc musze wstawiać gęsi żeby mieć z czego żyć i umowa też juz podpisałem w tym tygodniu na 3 wstawienia po 5 tysięcy...

@artur66 ile gęsi bierzesz ile wstawień???kiedy podpisałeś z AMi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Pani Przepiórska osobiscie sie pofatygowała do Ciebie Korbi??? Pochwal się ceną, jeśli to nie jest tajemnica?? A mam nadzieję że nie.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Oczywiście że osobiście przyjechała (jak zawsze) była 2 razy

Ale za 1 razem podziękowaliśmy ponieważ cena była śmieszna...

Marcowe 8.00zł netto

Majowe 7.60zł netto

Lipcowe 7.20zł netto

Edytowano przez korbi555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Czyli faktycznie 7,6 netto.....Powiedz mi na którego marca masz wstawienie?? Jestem ciekaw czy jajka z których będą twoje pisklaki były nałożone przed podpisaniem przez Ciebie umowy. Odp. na priv jeśli nie chcesz pisać na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Ale trzeba też brać pod uwagę że te lipcowe gęsi idzie łatwo odchować mniej pieniędzy tracimy na ogrzewanie pomieszczenia i sa zniwa więc ceny zbóż spadną...Wszystko zależy po ile będzie zboże po tegorocznych żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Ale warto dodać że na marcowe wydasz dużo więcej na opał no i pasza i zboże jak narazie wysoko i w marcu raczej nie spadną. A co do żniw nie wiadomo. Teraz pogody nie przewidzisz, kto wie czy w tym roku nas susza nie zaskoczy, albo ponownie powodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo721    0

Witam wszystkich orientuje się ktoś jak rynek skupu wygląda w woj. dolnośląskim? Słyszałem o jakimś skupie w Ostrowie Wlk. czy są jeszcze jakieś? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

Napiszcie mi prosze ile powinna zjesc paszy Ges poczawszy od 1 do 3? Chodzi mi na sztuke ile przypada kg paszy? Niektórzy maja podzielone zdania na ten temat, wiec pytam Was! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

pitercork@ określ dokładnie o co ci chodzi 1 ----3 tj. tydzień (dzień) jak tydzień- to dokładnie jak dobrej jakości pasza to 2,5kg niskiej jakości to 3kg.

 

PS. pisz dokładne posty to każdy wie o co chodzi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj