Polecane posty

dyczkowski    3

Witam, jak tam ceny ? Może ktoś wie coś nowego ? Podobno ma być lepiej niż przewidywano, ale nic konkretnego nikt nie wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek54    0

Proszę o pomoc!

Moje gęsi mają 4 tyg. i są chore na grzybicę. W płucach mają białe guzki, ciężko im oddychać. Leczone były Defungalem i Probilem przez 4 doby. Ściółka była pryskana po każdym ścieleniu. Za pięć dni choroba wraca. Czy można wyleczyć te gęsi? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Odpisałem ci na PPR-e.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9011    4

A jakie mogą być przyczyny powstawania grzybicy? Słyszałem od ściółki ale skoro pryskał to co innego?? Czy Polena dawana do picia działa zapobiegawczo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Pollena profilaktycznie pewnie by działała,ale jak już jest grzybica to ciężko jest z tym walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Przyczyną grzybicy może i często są warunki środowiska... duża wilgoć bo ciągle pada plus duże temp., również słoma...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

A pisklaki z grzybicą najczęściej przychodzą z wylęgarni............fakt nie do podważenia.

 

 

Ajak tam sprzedawał już ktoś ptaki???Jak wychodzą?Jak ubojnie Was traktują w tym roku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

Witam.

Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś dobry środek na przepierzanie dla gęsi, w jakim wieku stosować itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Dobrym środkiem na przepierzenie są drożdże piekarskie dawka : 500g/1000szt. dziennie przez tydzień.

-a) drugim to BIOTIDERM 1kg. na 1000kg paszy przez 5dni

-:) następnie to - kapusta do woli okres nieograniczony

Podsumowanie: to wszystko co zawiera biotynę, wit. z grupy B

Stosuję jak pierzę zaczyna wylatywać jest to mniej więcej 8,5tyg-9tyg. w zależności od pogody teraz gorączki to pierze szybko dojrzewa.Można w 8tyg.

POWODZENIA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

Dzięki wielkie za informację.

Mam jeszcze pytanie odnośnie tych drożdży

podawać do wody tak?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Oczywiście że do wody a najlepiej przez dozownik leków ; - 5l wody 0,5kg drożdży - dozownik tak ustawić żeby stado wypiło przez 12godz. najlepiej, i tak przez tydzień.

Ja na 1800szt. ustawiam na 0,3-0,5 % , ale w takie upały wystarczy 0,3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Zaczęły się już uboje gęsi jakiś czas temu, więc moje pytanie do was brzmi; ile płacą za kg ZD ? np. w indykpolu w Lublinie nie ma jeszcze ceny i nikt nic nie wie a gęsi sprzedane. Jak kształtują się ceny u was?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

W Koziegłowach 5.40+Vat sąsiad odstawiał 2 tygodnie temu.

A w AMI 5.50+Vat tak mówiła odstawiałem 2 dni temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

260-280 brutto z dowozem


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

A od kogo kupujecie??

dość tanio :)

Ja kupywałem gdzieś tak w lipcu to po 350zł

Nie chce mi się wierzyć że kupujecie po 280 i jeszcze z dowozem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Jak wam wychodzą gęsi w tym roku??? Moje wyszły słabiutko 5,9 kg. Dwa tygodnie przed odstawą przestały jeść i nic nie urosły(wiem bo ważyłem). Ciekawe co im odbiło. Owies miały dobrej jakości, nie chorowały, a nie jadły............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Moje pierwsze stado miało wagę 6.2 kg rewelacji nie było ale też przed odstawa były 2 tygodnie upałów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Mam pytanko czy dajecie gęsią kiszonkę z trawy lub żyta.

Dziś pierwszy raz podałem ale nie chcą jeść.

W zeszłym tygodniu odstawiałem stado to miały 6,1kg średnia - to cienki wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Wątpię żeby się przekonały do kiszonek? Pogoda daje swe znaki i dlatego tak słabo z kg.

Ostatnie 3-tyg. to tylko owies lub mieszanki z dużą ilością owsa, a nie jeszcze jakaś zielenina

kiszonka z tego co wiem to dają gęsią - reprodukcja-

mam 12-tyg. i śr. ważą 6,1kg.,ale zielonki nie widziały od2-tyg. tylko zboża-śruta+koncentrat.

wszędzie bagno nie nadążam ścielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

U mnie tak samo cały czas popaduje więc dziennie trzeba ścielić od 4-7 bel :D

Ja cały czas daje kukurydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj